Jump to content
Dogomania

Bialy bokser


Bolek

Recommended Posts

Biały bokser to, o ile się nie mylę, homozygota recesywna w locus S.

Tzn. ma tam dwa allele s ze znaczkiem "w" - oznaczające skrajną łacictość. Ponieważ jest to allel najbardziej ustępujący, więc nie ujawnia się jego działanie jeżeli np. w wystepuje w parze z S - zupełny brak białych plam lub s"i" - niewielkie białe znaczenia.

Dlatego nawet eliminacja z hodowli psów ze znaczeniami raczej nie rozwiąże całkowicie problemu białych bokserów :(

No i ja też uważam, że

są duzo ładniejsze, niż pozostałe
Link to comment
Share on other sites

Ja mam biala bullterrierke - alergiczke. Cokolwiek z kurczaka, poza watrobka, powoduje u niej natychmiastowe rozwolnienie :( Czasami tez wymioty.

Dlatego tez poszukiwania karmy, w ktorej nie ma ani grama czegokolwiek z kurczaka daly rezultat - 2 sztuki :( Eukanuba Veterinary Diet lub wyzsza polka ANf (robi to ta sama firma - jak w przypadku eukanuby - linia sklepowa i weterynaryjna).

Niestety co do eukanuby mam swoje zdanie i nie bede tym karmic psow, na razie karmie psy wolowina z ryzem i warzywkami plus od kilku dni po troszku wprowadzam purine pro plan z lososiem (tak jak bylo przedtem - rano sucha, wieczorem mieso)

Co do uszu - zmien weta. Te uszy naprawde da sie wyleczyc - ale trzeba wiedziec jak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

w mojej rodzinie był biały bokser.Owszem ,miał kłopoty alergiczne-żaden weterynarz nie wiedział jak to leczyć tylko kase ściągali, zapisywali zastrzyki.Pies duzo chorował ale ale ale-był wybitnie inteligentny,nie chce mi sie przytaczać przykładów, po prostu zaskakiwał inteligencją.Mam dobre skojarzenia z białymi boksikami-są cudowne...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam :)
Temat mnie ruszyl. Od 9 lat mam przyjemnosc obcowac pod jednym dachem z bialym bokserem i oto moje wnioski:

Biale boksery rodza sie w 90 % wszystkich miotow bokserow zwlaszcza rodowodowych ! Hodowcy nie dosc ze usypiaja te biale to jeszcze bardzo czesto klamia i twierdza ze u nich biale sie nie rodza .... i co ? i mamy jakies dziwne miotowe rodzenstwo - sztuk 2 albo 3 a gdzie reszta ????? Reszta to ... biale, martwe, rozszczepy podniebienia i inne rownie "ciekawe" wady ... heh ... Nie widze nic zlego w bialym umaszczeniu bokserow a to ze sa jakies alergiczne czy bardziej chorowite to poprostu bzdura !

Moja Sunia ma juz 9 lat i ma sie swietnie - czego kazdemu psu zycze w tym wieku - nie tylko bokserowi ;) A znam boksery piekne, utytulowane nawet wystawowo ... i chore - ciezko chore ... Kiedy 9 lat temu bralam moja psice oczywiscie spotkalam sie z wieloma "dobrymi radami" typu, ze bedzie chorowita alergiczna i wogole nie pozyje za dlugo .... przyezyla juz wiele swoich "poprawnych kolorystcznie" rodakow czego wszystkim bialym zycze :)

Poza tym jak ktos ma odrobine kynologicznego pojecia to wie, ze rodzily sie zawsze w miotach owczarkow niemieckich szczenieta biale i co ? teraz to jest rasa nawet - owczarek amerykansko-kanadyjski sie nazywala a obecnie owczarek szwajcarski :) i tak bylo z wieloma rasami .... a biale boksery dawno dawno temu chyba do roku 1924 byly uznawane i miescily sie w ramach wzorca nawet.

do SH: serdecznie Ci wspolczuje ... w sumie. Twoje stwierdzenie typu, ze "No tak, niestety masz czego chciałeś " czy "Ale trudno, stało się, jesteś właścicielem białego boksera " swiadcza tylko o .... wlasnie o czym jak myslisz ?

Na szczescie dla mnie ja mam DOKLADNIE TO CZEGO CHCIALAM I OCZEKIWALAM :) i nigdy w zyciu nie powiedzialabym "trudno" ....

Pozdrawiam wszystkich psiarzy
i wszystkie biale boksery :)

Link to comment
Share on other sites

ja mam bokserke zolta. W zeszlym sezonie mialam z nia nielada problemy. Uczulenia snily mi sie po nocach. W tym roku po walkach w sezonie uczuleniowym (dorazna walka) i zimie pod znakiem odczulania [b]efekt jest niesamowity [/b]pies NIE MA OBJAWOW zeszlorocznych (tfu tfu)

w zeszylm roku mialysmy

- krotsy (czerwone i ropne na calym ciele, najwiecej na brzuchu i szyji)
- łyse za uszami (jeszcze nie dokonca zaroslo)
- raz spochla tak ze trzeba bylo jechac na sterydy na pogotowie
- wypadanie siersci
-siersc twarda i drutowata
-lupiez
-rozwolnienia
-katar
-kichanie i kaszel
-lzawienie oczu

to chyba wszystko :evil: . same uszy byly w porzadku
KURCZAK zostal definitywnie odstawiony ( alergia na kuraka zostala)


a reszta alergenow ktora w zeszylm roku przyprawiala mnie o lzy i stres w tym roku "nie istnieje"

moj wniosek zmien lekarza. dobry lekarz zrobi wszystko zeby Wam pomoc ;)

i z alergia da sie walczyc nie robcie tego co robia inni "znajomi" posiadacze bokserow z mojego osiedla oni sie poddaja lub uwazaja ze jedna masc wystarczy. Jak im mowilam (juz nie mowie bo i tak nie przynosilo to efektow) za co musza sie wziasc to sie pukali w glowy. Efekt moj pies w tym sezonie wyglada bardzo dobrze ich psy juz prawie nie maja siersci lub maja kilo lupizu.

To straszne jest patrzec na te psy :(

jak to powiedzial (pewnie nie jeden madry wet) boksery nie maja siersci za to (czesto) maja alergie i takie je trzeba kochac ;)

trzymam za Was kciuki i licze ze sie pokazesz jeszcze na forum ;) :D



u nas nutra nuggets czerwona jest w menu ale powoli zaczynam zmieniac na gotowane i jak narazie (tfu tfu)...... konczyc nie bede zeby nie zapeszac ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...