Jump to content
Dogomania

Jakie dystanse polecacie 10 miesięcznemu JRT (rowerem)?


Recommended Posts

[COLOR="DarkGreen"][I][COLOR="Green"]Hej!!!
Nasz pies, ma teraz rok, przebiega ok 12 km, oczywiście z przystankami na picie, ale nawet to nie jest w stanie go zmęczyć. Ostatnio zauważyłam, że bardziej męczące są dla niego zajęcia umysłowe, np. wyrzucam górę skarpetek w których są ukryte smakołyki, a on musi je znaleść, albo pod kartonowym pudłem jest ukryta ulubiona piłka, a on musi ją wyciągnąć, jak mu się uda to ma piłkę i jeszcze jakiegoś suuuuper snaka. Po takich zabwach jest bardziej zmęczony niż po godzinnym treningu agility, albo bieganiu przy rowerku.

Może macie jakies sprawdzone sposoby na uczenie psa różnych sztuczek?? Coś mi się wydaje, że mogłaby być to niezła zabawa, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.Jedynie wiem, że musi być to metoda małych kroczków, ale od czego zacząć, jaki ma być ten pierwszy, drugi, trzeci mały kroczek??? [/COLOR][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mona_27'][COLOR=darkgreen][I][COLOR=darkgreen]jaki ma być ten pierwszy, drugi, trzeci mały kroczek??? [/COLOR][/I][/COLOR][/quote]

Musisz zobaczyć jak szybko może pracować pies - jak szybko łapie o co chodzi. Jeśli uczysz go np stójki, to pierw robisz siad, potem z siad do stójki, potem ze stójki ciągniesz do góry, żeby tylnie łapki trochę wyprostował. Ale jak psiak kumaty, to możesz np uczyć od razu stójki w przysiadzie (zadek siedzi, góra stoi :) ), lub końcowego efektu.
Każdy psiak jest inny, więc nie da się tego dokładnie podać :).
Musisz popatrzeć - jak to czego wymagasz, to dla niego za dużo, to cofasz się do tego co już potrafi, itd

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam trochę odświeżę temacik a mianowicie ostatnio znajoma mnie podpytuje jak jej Jack Russel Terrier radził by sobie w agility. Pytanie kieruje do was hodowców bo macie duuuuuuuuuuuuże większe pojęcie o tej rasie jak te zrywne psiaki radzą sobie na zawodach.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Radzą sobie super !!! :multi::multi::multi:

Sama mam 6 parsonków - wszystkie ćwiczą i/lub biegają w agility.

W naszym klubie ćwiczą w większości Parsony i Jacki
zobacz na link do klubu agility w moim podpisie

Russelle kochają ten sport. Szybko się uczą i są niesamowicie szybkie :lol:

Jack znajomej na pewno będzie się świetnie sprawował w tym sporcie :multi:

pozdrawiam

Aga i banda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...