Jump to content
Dogomania

Raisa - border collie


Ajrisz

Recommended Posts

Czesc,

Zrobilam galerie nowych zdjec mojej Raisy. Postanowilam, ze umieszcze temat w dziale "psy brytyjskie', gdyz podam jedynie link.

Musze przyznac, ze pies rosnie bardzo szybko (ok. 20,5 - 21 in.), 22 czerwca skonczy osiem miesiecy. Cwiczymy agility, taniec z psem (amatorsko), i probujemy sil na wystawach. Mam nadzieje, ze w przyszlosci, uda nam sie sprobowac sil w pasterstwie (zaliczenie instynktu etc. :wink: )

Charakter taki sam - nadal jest zadziorna, ciekawa swiata i szalona. Lubi skakac, na treningach - byc w centrum zainteresowania - (wybierz mnie! poglaszcz mnie!). Kocha przebywac w towarzystwie ludzi, dzieci, a takze innych zwierzat. No i praca! Praca najwazniejsza. Caly border collie. :wink:

Zapraszam http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_abs

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W Rzeszowie będę na 100%, sędziuje tam brytyjczyki p.Ania Redlicka, która hoduje corgi :D Będzie to jej debiut w roli sedziego.

A na początku września jest jeszcze Przemyśl, tylko mnie tam nie będzie, ponieważ dzień wcześniej mam klubówkę.

A poza tym zapraszam do mnie do Dęby z Raisą :wink:

Link to comment
Share on other sites

Oj, u Pani Redlickiej to ja bym bardzo chciala sie zaprezentowac i podziekowac za pierwsza, i jedyna ksiazke o Brytyjczykach. :lol: Poza tym zawsze podobala mi sie jej suczka Blondie's Opal Blue - cardigan. Nie widzialam jej nigdy na zywo, chociaz byla pokazywana w Lodzi 02'. W gazecie wygladala slicznie. No, i byla blue - merle 8)

Mam jednak spory problem z rodowodem Raisy, zastanawiam sie czy jest sens go nostryfikowac, i czekac na papier ZK. Innym wyjsciem jest wystawianie jako handler i pies zagraniczny. Wiaze sie to jednak z wiekszymi kosztami. :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja również bym bardzo chciała sie u niej zaprezentować.Miesiąc wcześniej w Nowym Sączu będzie nas oceniał jej mąż p.Mirosław Redlicki, którego juz miałam okazję poznać osobiscie :D Klio bardzo mu sie spodobała :)

A niestety ja tej suczki nigdy nie widziałam nawet na żywo :( Ale jednak wolę pembroki, chociaż marmurkowe cordigany bardzo przypadły mi do gustu, a na wystawach praktycznie ich nie ma :( :(

Link to comment
Share on other sites

U cardigan podobaja mi sie uszy. 8)

Te sunie mozesz obejrzec

TUTAJ

i lepsze zdjecie TUTAJ

U nas w Lodzi, mieszkala suczka tej rasy, przez jakis czas byla jedynym psem tej rasy w miescie. :wink: Teraz sytuacja wyglada nieco inaczej. Corgi bylo zawsze "sporo", i na klubowkach i na wystawach miedzynarodowych, jednak ja nigdy nie moglam trafic na ocene. :wink:

A bedziesz w Chybiu. na testach instynktu? (swoja droga, szkoda ze to kwiecien, bo bede miec spore problemy z przylotem :-? )

Link to comment
Share on other sites

U cardigana nie podoba mi sie zbytnio głowa, jest dużo bardziej cięższa niz u pembroka i mniej "lisia" :wink:

Te foty kiedyś już widziałam.Chyba była na nich jeszcze szczeniaczkiem :wink:

W Łodzi jest bardzo bliska mi hodowla corgi "Gaucho", która ma dwa cardigany, dwa pembroki, dwa schipperki :wink:

A na klubówce naprawdę jest dużo corgi, tylko,ze corgi mają oddzielną klubową o nazwie "corgi piknik" tam jest ok. 100 pembroków i 40 cardiganów :D W ogóle swietna atmosfera, ciasteczka w kształcie corgi i inne gadżety :D Dlatego jadę w tym roku:D

Czyli ten test instynktu będzie w przyszłym roku w kwietniu. Jeśli cieczka nam nie zawali i będę miała finanse-to będzie początek sezonu wystawowego, wiec powinnam miec- to będę :wink:

BTW,Kiedyś pisałas, ze bardzo podobają Ci się "szyperki", mam zdjecia jednego tej znajomej, jeśli chcesz mogę Ci wysłac :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jasne, chetnie obejrze.

[email protected]

U nas na Schipperke, mowi sie "Skiperki", i wedlug mnie nazwa im sie trafila swietna, gdyz jest taka specyficzna i zarazem wesola. Malo, ktora rasa ma podobna 8)

Swoja droga, nie wiedzialam, ze w Lodzi zamieszkaly dwie sztuki, ciekawa jestem skad je sprowadzili. Byc moze wlasnie w hodowli Gaucho mieszka ta pierwsza suczka cardigan (nazwa na B :wink: )

Test instynktu - kwiecien. W tym roku, pogoda nie dopisala, i mam nadzieje, ze nie bedzie padac. Do Chybia mam troche daleko, zarowno stad ( 8) ) jak i z Lodzi, ale licze ze uda mi sie dojechac.

Czekam na zdjecia.

Link to comment
Share on other sites

Fajne zdjęcia, ależ ona urosła. Jeszcze pamiętam jak miałaś zdjęcie jak była malutka (i te białe "gogle" :lol: ). Pozycje do spania- pierwsza klasa (mój Dodek też takie przyjmuje, a BC znajomych też)

PS. masz fajną klatkę tą w domu, ile tam takie klatki kosztuja (tak z ciekawości)

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

Gwarek, Navy - dzieki ;]

Swoja droga, mam nadzieje, ze nikt mnie nie widzi. :wink:

Moderatorzy mnie wyjatkowo nie lubia, niestety, a przeciez od dwoch miesiecy jestem wyjatkowo grzeczna.

W podobnej pozycji spi praktycznie kazdy border, aczkolwiek moj poprzedni zwijal sie po prostu w klebek. Ogolnie psy pasterskie - belgi, bordery, beardedy, maja niesamowite poczucie humoru, i sa bardzo zabawne.

Klatki sa w roznej cenie. Ja swoja kupilam w markecie zoologicznym i zaplacilam bodajze 40$, a jest naprawde sporych rozmiarow. Mysle, rowniez, ze z powodzeniem moglaby w niej mieszkac suka belga. Tani kennel mozna znalezc na allegro, ja tam kupilam duzy transporter lotniczny, uzywany co prawda, jeden raz, niemniej jednak zaplacilam skromne 15$. :lol: Jednym slowem - artykuly zwierzece raczej w cenach umiarkowanych.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...