Jump to content
Dogomania

Pierwsza cieczka.


Julia

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

YORK , przeczytaj DOKŁADNIE notki Rubiego , Wind i moje w temacie "Pchły" i wbij sobie do łepetyny , że Twoje bezsensowne wpisy wszystkim się już przejadły!

Albo zaczniesz myśleć i dostosujesz się do regulaminu forum oraz próśb userów , albo weź wiaderko , grabki i łopatkę i pędź do piaskownicy - tam znajdziesz kompanów do dyskusji :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dziewczyny, odgrzebałam trochę stary temat, ponieważ jestem zaniepokojona. :-?

Mróweczka pisała, że cieczka pierwszy raz zazwyczaj występuje pomiędzy 6 a 9 miesiącem życia. Moja sunia za 9 dni skończy już 11 mies. A cieczki jeszcze nie miała. Czy to nie odbiega od normy? Kiedyś czytałam że cieczka może być bez krwi, może jej nie zauważyłam? :o Przepraszam być może za głupie pytania, ale to jest moja pierwsza sunia i niewiele mam wiedzy na ten temat. Z tego co tutaj czytałam, to wszystkie forumowe rówieśniczki mojej Bijou już miały pierwszą cieczkę :-? .

Link to comment
Share on other sites

Moja Rapsodia dostała pierwszą cieczkę w lipcu - dokładnie w dniu w któym skończyła 8 miesięcy.

Szczerze mówiąc nie mieliśmy z tym żadnych problemów.

Elena możliwe jest, że po prostu nie zauważyliście jak Bijou miała cieczkę. Ja sama też bym na to nie wpadła tylko zauważyliśmy, że sutki Rapsodii się powiększyły i miała obrzęk cytuję: "pinderinki" :wink:

A krwawienie faktycznie było minimalne

Wet mówił nam że czasami suczki mają cieczkę i jest to nie zauważalne dla właścicieli :P

Link to comment
Share on other sites

Hej dziewczyny, mój Snoopy nie ma cieczki jest chłopcem, ale strasznie szaleje na swoim misiu lub poduszce, też na mojej nodze :oops: , jak myślicie czy mam nie zwracać na to uwagi, czy można to jakoś zapobiec? :confused: Snoopy skończył 7 i pół miesięcy. Najgorzej jest pod wieczór. hi hi hi

Pozdrawiam wszystkich :hand: Sorry jeżeli padło już gdzieś takie pytanie, z góry dziękuję.

Agnieszka i Snoopy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Nica']Chciałm nawiązać kontakt z kimś kto ma sunię rasy yorkshire terrier.
Zastanawiam się czy kupić psa czy suczkę i mam parę pytań...

Mam na imię Ola i mam 12 latek mój numer gg.4979747
a to mój e-mail [email][email protected][/email]

[/b][/quote]

Nica proponuje byś po prostu napisała na forum swoje pytania - na pewno ktos na nie odpowie.

pozdrawiam
Gosia

Link to comment
Share on other sites

Sorry za ostrtą wypowiedż :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ale można poszperać na forum.Nie??Zadawaj pytania na forum jak poszukasz i nie znajdziesz odpowiedzi :P :P Śmaiło zadawaj pytania w tym topiku a my sprubujemy w mire szybko odpowiadać :P

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Są zwolennicy samczyków, a są też miłośnicy suczek. Ja należę do tych drugich. Moim zdaniem dziewczynki są bardziej rodzinne, mniej niezależne, łatwiej się je układa. Oczywiście, nie jest to regułą, bywają wyjątki, ale to tak generalnie. Natomiast cieczka nie jest tak wielkim problemem, jak się niektórym ludziom wydaje. Dwa razy w roku około trzech tygodni. Tabletek nie doradzam- mogą powodować w późniejszym wieku poważne problemy zdrowotne, np. ropomacicze. Lepiej dziewczynkę wysterylizować, choć jest to dość poważna operacja, i wiąże się z pewnym ryzykiem, jak każda. Ja przez taką sterylizację suni właśnie przeszłam, trudno było, ale teraz jest w porządku, i mam spokój na całe życie Aiszy.
Jeśli natomiast chodzi o brudzenie podczas cieczki, to różnie to bywa u różnych dziewczynek. Ja mam dwie, i jedna krwawiła tak bardzo, że bez majteczek z wkładką się nie obyło, druga nie krwawiła prawie wcale. Odrobinkę. Ale właśnie są te majteczki- zakładasz, i masz spokój.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...