Jump to content
Dogomania

Strony i ksiażki o Donkach dla chcacych kupić sobie szczenie


Recommended Posts

[quote name='Toffuś']Witam!
Chciałabymsobie kupić Donka, ale wczesniej chciałabym się podszkolić. Mógłby mi ktoś polecić jakieś strony WWW albo ksiażki o DOnka lub Onkach, kóre pomagałyby wybrać własnicwego psa lub hodowlą.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.[/QUOTE]

Tu jest mnóstwo informacji.poodgrzebuj tematy.jest tez forum owczarek.pl,jacentus...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffuś']Witam!
Chciałabymsobie kupić Donka, ale wczesniej chciałabym się podszkolić. Mógłby mi ktoś polecić jakieś strony WWW albo ksiażki o DOnka lub Onkach, kóre pomagałyby wybrać własnicwego psa lub hodowlą.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.[/quote]
do wyboru i kupna psa wez ze soba specjaliste z tej dziedziny tzn od ON-kow a nie czytaj dyrdymalow na forach, szczegolnie tych dziwnych klubikow :razz:, ksiazki jak najbardziej poczytaj :p np."Owczarek niemiecki" Szymankiewicza

wybor psa to bardzo wazna rzecz musi byc przemyslany i rozwazny a nie pod "wplywem chwili ",no wiesz takie "swiadome macierzynstwo":lol:

Link to comment
Share on other sites

Dorplant- :shake: nie rozumiem sformuowania dziwne klubiki Te kluby prowadza rzetelne księgi rodowodowe , maja statuty, rejestrację sądową i należą też do większych organizacji miedzynarodowych lub mają podpisane umowy o współpracy , dzialają legalnie i w świetle prawa , dlatego określenie dziwne uważam jest co najmiej nie na miejscu , a jeśli to dla ciebie egzotyka to moze najpierw zapoznasz się z ich statutami i regulaminami dostępnymi na stronach internetowych:razz:
Jesli chodzi o Dony , to na prawde można trafić w tych klubach na pięknego, i o wspaniałej psychice psa po rodzicach posiadających sama czolowke swiata SV i będących juz klaczastymi
Ich dzieci bywaja naprawde super prawda LISICA:razz:
o bogatej szacie z super podszerstkiem i niezlym temperamencie , a co mi sie akurat bardzo podoba to są one masywniejszej budowy , zładnymi wyrazistymi glowami , przejedz się na wystawy Don to sam zobaczysz,
a twierdzenie że są lalowate , to po prostu albo ignorancja albo .....
zostawiam wszystkim dopowiedzenie:lol:

Link to comment
Share on other sites

No Gero zostałam wywołana do tablicy?
Mój fakt po kłakach,ale jakich kłakach z rodowodem FCI,ojciec to De-Bes,matka córka Timo wilczastego,fakt pies jest zajefajny,w popędach i lewy więc nie dla laictwa.Ale takich jest mało.Za tego psa jestem w stanie wejść w kolizję z KK, w afekcie,ostatnio zrobiłam awanturę wetowi za to że mu podał penicyline bez konsultacji ze mną a jest uczulony.
Natomiast co do rzetelnych ksiąg,to lekka przesada.Który klub masz konkretnie na myśli,bo jakoś mam pewne wątpliwości.
Fakt zdarzają się perełki, po psach z FCI.
Przykłady najświeższe to
ZOND-Carlo z Krzywego-FCI,
Uscher Wilcze Gniazdo,po rodzicach z FCI,na marginesie najlepiej wyszkolony pies ZOND,szkolenie PSO,dla mnie kontrowersyjne,ale pies który na zawodach IPO po korektach,mógłby błysnąć
Kato De-Bes-FCI
PKPR-Ford Duma Szenberg FCI,Orbit Fenomen z Nieporętu FCI
KOND-Falcon Vom Haus Tchorz FCI
Jednostki,niestety i taka jest brutalna prawda.
Reszta to niestety psy które są przeciętne i nic więcej.
Więc może jak uczyć się rasy to lepiej z fachowych ksiązek a w szczególności właśnie Szymankiewicza, a nie,ze stron internetowych,gdzie uprawia się politykę skierowaną do odbiorców.
GERO A tak dla ciekawosci,to czy przeglądałeś strony internetowe hodowli kłaków?Czego w większości na tych stronach brakuje?
p.s.Dorplant jest fachowcem,wiec może jak dorównasz jej wiedzą i doświadczeniem będzie z Ciebie godny partner do dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

No wlaśnie Lisica , o tym samym pisze, sa w tych klubach prawdziwe perelki po bardzo dobrych psach z czolówki Fci , i wybacz ale twierdzenie ze ich potomstwo tylko z racji innego niż Fci rodowodu jest be, rozklada mnie na lopatki, to już jakas demagogia, podszyta glębokim fanatyzmem,
widze ze wymieniłaś pare psiaków ktore sama osobiście widzialas , a co z reszta , poblowie tych psiakow jest bardzo liczne a większość , to wlaśnie albo psy z FCI albo ich dzieci , z bardzo dobrych skojarzen.
Owszem bywaja też psy, przecietne , ale takie też możemy zobaczyć w hodowlach Fci , więc nie generalizujmy


[COLOR=DarkGreen][B]Czesc postu, ktora nie miala nic wspolnego z tematem zostala usunieta.

saJo-mod[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

gero
to nie o to chodzi, chodzi o rzetelnosc przesiewu hodowlanego, nie mozna kryc "wszytkiego jak leci" byle z klakiem i grubym gnatem :-(. W szkolenia w tych klubikach tez nie wierze, za duzo widze problemow z psami po takich hmmm ..........."szkoleniach".
Wogole to lubie klaczaste, patrz moj awatar, to jest moj ukochany pies :loveu:,klaczasty tez. Ale nigdy nie mial i miec nie bedzie potomstwa.
Ja tez moge miec wlasne zdanie na ten temat i je wyrazac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gero']No wlaśnie Lisica , o tym samym pisze, sa w tych klubach prawdziwe perelki po bardzo dobrych psach z czolówki Fci , i wybacz ale twierdzenie ze ich potomstwo tylko z racji innego niż Fci rodowodu jest be, rozklada mnie na lopatki, to już jakas demagogia, podszyta glębokim fanatyzmem,
widze ze wymieniłaś pare psiaków ktore sama osobiście widzialas , a co z reszta , poblowie tych psiakow jest bardzo liczne a większość , to wlaśnie albo psy z FCI albo ich dzieci , z bardzo dobrych skojarzen.[/quote]
To nie fanatyzm tylko racjonalne podejście do tematu.
Wymieniłam psy o których, fakt wiem jakie są bo widziałam.Co do skojarzeń to tu właśnie odsyłam do Szymankiewicza,bo my sobie wymyślimy że to skojarzenie będzie zarąbiste to nie znaczy że tak ma być.Bardzo dobry pies dopuszczony do suki która jest przecietna i vice versa,nie da gwarancji że miot będzie wyrównany i dobry,a pula genetyczna kłaczatych jest niestety ograniczona i istnieje realne ryzyko inbredu niezamierzonego.
Jesli chodzi o rodowody to niestety, tu jestem fanatyczna gdyż ja jestem ciekawa np.jak wygląda 7-8 i dalsze pokolenia.Co nam daje rodowód np.PKPR? Na przykładzie ras TTB coby nie podgrzewać atmosfery.BORYS APBT,
[URL]http://www.pitbulle.gower.pl/index.htm[/URL]
wpisany do KW,pies z niejasnym pochodzeniem,ale spełnia kryteria coby repa dostać,a to jest rasa dość niebezpieczna,nawet miłośnicy TTB krzyk podnoszą i przestrzegają przed zakupem potomstwa,PKPR jakos przeszkód nie widział.NIe sądzę aby do innych ras podchodzili inaczej.

[quote name='gero'] Owszem bywaja też psy, przecietne , ale takie też możemy zobaczyć w hodowlach Fci , więc nie generalizujmy[/quote]
Proponuję statystykę,najlepsze hodowle FCI i najlepsze kłaków niezależnie od przynależności.Taka sama liczba kontrolna,co nam wyjdzie?

Jeśli chodzi o sposób myślenia to mam nieco pokręty bo nie jestem przeciwnikiem hodowania DON,byle by to było przemyślane,aczkolwiek z psem który mógł stać się gwiazdą ZOND w hodowlankę nie poszłam,powiem więcej nigdy nie zamierzałam :evil_lol: więc ostatnie miejsca na wystawie było mi na ręke i sugestia(bardzo prywatą jadąca) asystenta sędziego że pies ma chyba coś z tyłem(HD"A" u Siembiedy żeby nie było),miękkie ucho co jest ewidentną bzdurą,wada zgryzu,Sapikowski gały wywalił :crazyeye:bo on uważa że,zgryz jak najbardziej prawidłowy.Nawet testy które wykazały że pies jest lewy ,co nie stanowi wady,wykorzystałam do tego aby w hodowlankę nie pójść,mąż owszem chciał.
Teraz psiak ma się na zawodach spełniać,bo jest tego wart.

Gero wiec naprawdę grzeczna byłam:lol: i staram sie nadal.Uważam że nowicjuszy w sensie przyszłych właścicieli należy odsyłać do literatury fachowej nie do stron internetowych,jak napisałam wcześniej mających na celu pozyskanie nowych nabywców,bo nic z nich nie wyniosą.

p.s.Nie otrzymałam odpowiedzi na pytanie,czego brakuje na stronach hodowli DON,nie wszystkich ale przeważającej większości
Odnośnie szkoleń to czym się różni PSO od IPO,wiesz?

[COLOR=DarkGreen][B]Czesc postu, ktora nie miala nic wspolnego z tematem zostala usunieta.

saJo-mod[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkGreen][B]Prosze o lekkie stonowanie dyskusji, bo zaraz znowu bede musiala moderwac. Przypominam rowniez, ze jest to frum publiczne i kazdy, bez wzgledu na swoja wiedze ma prawo wyrazic swoje zdanie czy opinie w danym temacie.

saJo-mod

[/B][COLOR=Black]A prywatnie, dla mnie czy ZK czy PKPR czy inne klubiki ONkow i/lub DONkow to jeden wielki syf. W zyciu nie kupie juz ONka w Polsce. Owszem, jest KILKA fajnych hodowli eksterierow i CZASAAAAAAMI zdarzy sie jakies ciekawe krycie uzytkow w ZK, ale....na jaka ilosc psow? Jaka pozostaje srednia? Owszem, liczbowo pewnie jest wiecej w miare dobrych psow w ZK niz w innych klubach, tylko trzeba by popatrzec na ile hodowli? Nie chce nawet strzelac w liczby, na ile miotow? Na ile szczeniat? Dla mnie to porazka. Wogole, hodowla ras interesujacych mnie (a wiec rasy pracujace, nie tylko mali i ON, bo interesuje sie rowniez innymi pracusiami z racji doradzania niektorym przy wyborze rasy do sportu) w Polsce to jeden wielki syf, z pojedynczymi wyjatkami. Wiec ja osobiscie bym jakos szczegolnie nie wychwalala ZK. Bo co z tego ze ma rodowody SV, jak zniesione jednoczesnie IPO dla suk.....znizenie hodowlanki do IPO V... przecierz to normalny labrador z palem w tylku by zdal...Ostatanio bylam na egzaminie PT....nawet nie chce widziec jak wyglada egzamin IPO, bo mi sie to po prostu w glowie nie miesci, nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic, CO musialby zrobic pies, zeby nie zdac, skoro pies nad ktorym jest ZEROWA kontrola zdaje PT, na dostateczna, ale zdaje. Zaden pies nie zrobil normalnie chodzenia pry nodze, a byly oceny doskonale i bardzo dobre. O aporcie mozna zapomniec, juz nie mowie o rownym i szybkim, ale zeby wogole pies DONIOSL aport, juz nawet siadac by nie musial, ale niech DONIESIE. To sie tylko plakac chce, jak mowi moj znajomy pozorant z Czch "takie rzeczy to tylko w Polsce". Po tym co zobaczylam na tym egzaminie, WSTYDEM byloby zglosic sie na cos takiego z wlasnym psem. Wiec po co wogole rozwazac roznice miedzy PSO, a IPO...[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

sa-jo i w pełni Ci rację przyznaję.ZKwP nie jest organizacją która by mnie satysfakcjonowała odnośnie poziomu hodowlanego,natomiast przepaść pomiędzy ZKwP a klubami,związkami kłaków jest ogromna.Jeśli ZK jest na miernym poziomie to jest to odzwierciedlenie na jakim poziomie są te inne.
To że zniesiono obowiązek szkolenia suk nie oznacza że nie mogą być szkolone. Jeśli wchodzę na stronę hodowli to interesuje mnie poziom wyszkolenia właśnie suk,nie osiągnięcia wystawowe ,ale szkolenia,obrazowane za pomoca filmików,z początków jak i z zawodów.
PSO a IPO to dwie różne szkoły.Zle wyszkolony pies na IPO jest nieposłuszny,olewa przewodnika niedokładnie wykonuje polecenia,zawody można sobie odpuścić ale hodowlankę trzaskać mozna:shake:. Źle wyszkolony pies na PSO może być agresywny,albo autystyczny,ale jako wiejski burek sprawdza się rewelacyjnie:angryy:.

SV tez nie jest wolne od wad,co prezydent to subiektywny stosunek do wzorca,niestety to są ludzkie słabości,ale po to mamy rozum i zdolność wyciągania wniosków aby korzystać z tej właściwej wiedzy,a droga do tego jest umiejętność czytania rodowodów,stron internetowych,natomiast podstawą powinno być przeczytanie np.książki Mariana Szymankiewicza "Owczarek Niemiecki-pies interesujący?" o twórcy rasy nie wspomnę.
Nie ma znaczenia czy chcemy ON czy DON,obydwa to owczarki niemieckie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']PSO a IPO to dwie różne szkoły.Zle wyszkolony pies na IPO jest nieposłuszny,olewa przewodnika niedokładnie wykonuje polecenia,zawody można sobie odpuścić ale hodowlankę trzaskać mozna:shake:. Źle wyszkolony pies na PSO może być agresywny,albo autystyczny,ale jako wiejski burek sprawdza się rewelacyjnie:angryy:.[/quote]

Widocznie nie widzialas zle wyszkolonych psow do IPO. Nie kazdy bawi sie szmatka ze szczeniaczkiem czy klinikiem ze starszym pieseczkiem...

[quote name='lisica']droga do tego jest umiejętność czytania rodowodów,stron internetowych[/quote]

Tylko co za roznica, czy to rodowod FCI czy PKPR?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...