Jump to content
Dogomania

Wcześniaki


Kminka

Recommended Posts

Zastanawia mnie jedna rzecz. Na forum nie mogłam znaleźć takiego tematu, ale przymierzam się do zakupu pieska. Znajomym urodzil sie piesek, a raczej suczka cavalierek. Ważyła 92 g, ale teraz jest radosnym małym berbeciem. Była najmniejsza, ale najsilniejsza, żeby przeżyć.
Zastanawiam się czy mała może mieć później problemy ze zdrowiem? jakiekolwiek?Dotychczas weterynarz mówi, że jes ok. Ale czy bycie wcześniakiem może na to wpłynąć?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kminka']Była wczesniakiem, bo urodziła się sporo za wcześnie. Nie wiem ile dokładnie. Bardzo dziękuję za odpowiedź.[/quote]

Ja bym była sceptycznie nastawiona do takiego psa. Każdy dzień w rozwoju psiego płodu jest na wagę złota. Moim zdaniem może coś się ujawnić w przyszłości. Coś związanego z niedorozwojem. To tylko moje zdanie:roll:. Może ktoś inny zna takie przypadki?

Link to comment
Share on other sites

Trzeba ustalić czy napewno poród był przed terminem, tzn. czy dobrze obliczono jego termin .Jeżeli tak to cały miot to wczesniaki , czy ona jest jedynaczką ?J może się zdarzyć ,że matka urodzi jedno młode za wczesnie lub z opóźnieniem .Oczywiście ważne jest to jak daleko było do ustalonego termniu porodu i czy młode było reanimowane.
Z własnego doświadczenia z kotami moge powiedzieć ,że małe kociaki z małą wagą urodzeniową szybko dopędzają rodzeństwo i jeżeli nie maja wad genetycznych to ich dalszy rozwój jest OK.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka urodziła 57 dnia,porod normalny, 4 zywe szczyle, o normalnej wadze, 2 były ciut słabsze -ale bez specjalnej pomocy nadgoniły po ok 36 godzinach. Wyrosły na normalne psy, poki co- maja 14 mcy nie maja zadnych kłopotów ze zdrowiem, nie choruja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...