Jump to content
Dogomania

Hodowla psów a Urząd Skarbowy


wandko

Recommended Posts

tak,czynny żal na piśmie złożyłam. gdzieś był wzór i ściągnełam sobie na kompa.
powiedzieli Ci ile czeka się na odpowiedź z US?

mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa- czy oni robią jakieś kontrole, tzn może się zdarzyć że zauka do mnie ktoś z urzędu skarbowego, np sprawdzić czy rzeczywiście mam tyle psów ile podawałam w picie.
jak dla mnie to trochę bez sensu, bo mogę psy gdzieś schować, albo mieć ich o wiele więcej niż deklarowałam, ale przecież mogę powiedzieć że hodowlane mam tylko tą ilość którą podałam...Ale pomimo tego że sensu to nie ma, to słyszałam że gdzieś tam czasem robili takie "najazdy"

Link to comment
Share on other sites

nie mówili mi ile się czeka...

nie wiedziałam że można składać żal na piśmie :) teraz już wiem :)

ja myślę że zawsze może się zdarzyć kontrola, ale w tym przypadku to pewnie rzadkość - na pewno może się zdarzyć kontrola w celu sprawdzenia czy rzeczywiście masz psy w momencie gdy nie zgłaszasz dochodu w US a ktoś na Ciebie doniesie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga RaQ']Nikt nie pytał o dokładną datę wbicia uprawnień, nikt nie oglądał rodowodu ani nie chciał ksera, nikt nigdzie nie zapisał kiedy te uprawnienia suka dostała, jeszcze mi ta pani z informacji powiedziała że za ten 2010 mi policzą tylko za te półtora miesiąca (bo złożyłam dwa pity - za 2010 i 2011), tylko teraz tak sobie myślę jakim cudem policzą za te półtora miesiąca jak nikt w tym urzędzie nie ma nawet pojęcia od kiedy suka ma uprawnienia - nie ma ksera rodowodu, nie ma nigdzie zapisanej tej daty - więc jak oni mi to mają zamiar policzyć? Ciekawe czy jak zadzwonię tam jutro rano to znajdą tego mojego PITa i dopiszą na nim że to dopiero od 15 listopada było... w każdym razie spróbuję zadzwonić, choć wiadomo że to groszowe sprawy
[/QUOTE]

...no więc zadzwoniłam i musiałam jeszcze raz jechać do urzędu... żeby dopisać własnoręcznie na tym PIT6 za 2010 datę rozpoczęcia hodowli (czyli datę wpisania uprawnień hodowlanych w rodowód suki). Dopisałam to - tak jak mi kazano - na pierwszej stronie obok nagłówka PITa. Bez tej daty (15 listopad) byłoby zgłoszone za cały rok 2010, a że zgłoszone w grudniu - to byłoby sporo po terminie... na szczęście teraz już powinno być OK. Więc pamiętajcie jak składacie pierwszy raz żeby na tym PIT-cie zanotować datę uzyskania uprawnień. PIT powinien być złożony do 7 dni od tej daty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

hej!
nurtuje mnie jedna rzecz, będę baaaardzo wdzięczna za odp.
rozliczam się z US, jako Dział specjalny produkcji rolnej.
czy dochodu z ze sprzedanego psa nie muszę już w takim razie zamieszczać w pit36? czy rozliczenie się na podstawie tych norm szacunkowych daje mi swobodę sprzedaży moich szczeniąt bez dodatkowego rozliczania dochodu?
co jeśli sprzedam na allegro psa za cenę powyżej 1000zł? jeśli mnie ktoś "zgłosi" do US, to nie muszę się niczego obawiać w tej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

tzn w jakim sensie zgłaszać? oni się chyba sami zgłaszają, jak każdy człowiek, chyba że chodzi Ci o donos?
a jeśli chodzi o sposób rozliczania się z hodowli czy z pseudohodowli, to myślę że dla urzędników w US nie ma to większego znaczenia, czy psy są z czy bez rodowodu...
tyle że o ile hodowców zarejestrowanych w zk łatwiej jest "znaleźć" i udowodnić im ile było miotów, tak pseudo mogą działać bezkarnie i trudno im cokolwiek udowodnić...

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio otrzymałam wpis "suki hodowlanej" i złożyłam w przeciągu 7 dni PIT-6, wzywali mnie do US bym wyjasniła dlaczego zrobiłam to w lutym a nie do 30 listopada minionego roku.. Więc pisałam wyjasnienie, że dopiero teraz dostałam wpis i nie planowalam hodowli w minionym roku... Czekałam miesiac na odpowiedź i sie doczekałam ze odmawiaja wyznaczenia mi normy szacunkowej i kaza prowadzic ksiege. A mam tylko 1 psa a raczej suke... Tak wiec mam 14 dni na odwolanie sie do pisma.

Link to comment
Share on other sites

pa-ttti nie zwórcą poprostu podadku płacić nei będzie ale Sventata nie daj się wrobić. Powiedz że oni są zobowiązani do tego zacytuj przepis prawa że ty masz 7 dni od wpisania suka hodowlana, że hodolwa może być prowadzona jako działy specjalne i ze nie moga zmusić cię do otwierania działalnosci gospodarczej a jezeli chcą to zrobić niech powołają się na przepis. Napisz że masz prawo prowadzić hodowlę jako działy specjalne produkcji rolnej i tak chcesz ją prowadzić. Oni sa cwaniaki bo nie potrafią się odnalexc wiec najlepiej im byś ty otworzyła działalność, jeszcze raz nei daj się wrobić. Zadzwoń do wandko on na pewno ci pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej mi się podoba iż od niniejszej decyzji gdzie mi odmawiają mam prawo odwołania sie do dyrektora izby skarbowej za posrednictwem naczelnika urzedu i odwołanie powinno zawierac zarzuty przeciw decyzji, okreslac istote i zakres zadania oraz wskazywac dowody :)... Polska rzeczywistość?? :):)

Link to comment
Share on other sites

no to proste zarzuty że ograniczają twoja konstytucyjną możliwość wyboru jaką masz, kolejne że nie wskazano aktu prawnego na jaki się powołano twoerdząc że musisz otworzyć działalnosć gospodarczą, oni nie wykazali dlaczego tak i dlaczego nie mozesz się rozliczyć jako działy a masz do tego prawo i to podatnik decyduje jaką formę opodatkowania w tym przypadku przyjmuje. Oni nei moga ci zabrać prawa do decydowania.Mi kiedyś pan w Ośrodku Pomocy Społecznej tez się tak mądrzył, kierowniczka i ich prawnik też. Po czym trafili jak kosa na kamień bo jestem pracownikiem socjalnym i ustawe znam na pamięć, napisałam odwołanie wyżej i okazało się że ja mam rację a nie cały nasz OPS z panią prawnik na czele.

Link to comment
Share on other sites

Na szczescie wszystko sie juz wyjasnilo co kto miał na myśli piszac iż odmawia mi naliczenia podatku z produkcji rolnej... uff. A ja jestem "guła" i widząc niezrozumiałe pismo panikuje. W myśl Pani, która wystosowała pismo bo musiala odpowiedziec nie zdając sobie sprawy o jaki dochód chodzi majac jedna suke hodowlaną i jedynie co moge osiagnąć to stratę. Ale obywatelski obowiazek spełniłam i nie mam co sie przejmowac :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='Equus']A co do PCC to tak samo jak za zakup psa powinno się uregulować ten podatek jeśli kupi się np. telewizor za 1300zł. [/QUOTE]

No z pewnością. :razz:
Zapomniałaś dodać jedna ważna rzecz - deklarację PCC-3 składasz, jeśli kupujesz sprzęt, który jest sprzedawany PRZEZ OSOBĘ FIZYCZNĄ. I tylko, gdy jego wartość przekracza 1000zł.

Jeżeli zakupuje sobie tv za sumę 1300zł, od kogoś, kto prowadzi działalność gospodarczą i odprowadza od tego telewizora cholerny VAT, to już do niczego nie jestem zobowiązana. :p

Państwo i jego SYSTEM jest jak wielka, pasożytnicza glista, która wysysa z ludzi większość ich życia ( czyt. kasy ). :mad:

No niech jeszcze teraz zaczną czytać każdego mojego maila dla "widzi mi się" - to juz w ogóle będę w siódmym niebie. Wiedziałam, ze ten Tusk to bedzie kompletna katastrofa...
ale to tak by the way.

Wracając do tematu:
[QUOTE]Ważne informacje
[LIST]
[*]Pamiętaj, że na złożenie prawidłowo wypełnionej deklaracji PCC-3 i zapłatę podatku masz tylko 14 dni od momentu zawarcia umowy.
[/LIST]
[LIST]
[*]W przypadku licytacji zawarcie umowy następuje w momencie zakończenia aukcji i wyłonienia zwycięzcy, zaś w przypadku wariantu „Kup teraz” umowa zostaje zawarta w chwili skorzystania z tej opcji.
[/LIST]
[LIST]
[*]W przypadku rzeczy ruchomych wysokość podatku wynosi 2% wartości rynkowej przedmiotu transakcji, zaś jeśli zakupione zostały prawa majątkowe, należy opłacić podatek w wysokości 1%.
[/LIST]
[LIST]
[*]Jeśli wartość pojedynczej transakcji zakupu rzeczy ruchomych nie przekroczyła 1000 zł brutto, wówczas nie płacisz podatku. Zwolnienia tego nie stosuje się w odniesieniu do praw majątkowych.
[/LIST]
[LIST]
[*]Jeśli kupiłeś daną rzecz wspólnie z inną osobą, to wypełniając formularz na eWnioski.pl zaznacz opcję „Deklarację składam ze współwłaścicielem”, dzięki czemu będziesz mógł załączyć wymagany w takiej sytuacji formularz PCC-3/A.
[*]Deklaracji nie musisz składać osobiście. Możesz ją wysłać na adres swojego urzędu skarbowego. Ważne, abyś dokonał tego najpóźniej 14. dnia od momentu zawarcia transakcji.
[/LIST]
[LIST]
[*]Podatek liczony jest od wartości rynkowej nabytych przedmiotów, dlatego urząd skarbowy może zakwestionować cenę wpisaną przez podatnika w jego deklaracji PCC-3, jeśli ta znacząco różni się od ceny rynkowej.
[/LIST][/QUOTE]

[url]https://ewnioski.pl/formularze/deklaracja-podatku-od-zakupu-przez-internet/informacje[/url]

pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A mnie wezwali po złożeniu PIT-6 do złożenia NIP-7. Nie kumam o co biega i zastanawiam się, czy mnie w coś nie chcą wkręcić. Nie pracuję, nie mam działalności, jestem jednak podatnikiem VAT jako osoba fizyczna (dotyczy najmu) i podobno prowadząc hodowlę też mam płacić VAT. Nie złożyłam tego NIP-7, bo wyłgałam się, że nie pamiętam nr konta i teraz muszę to gdzieś skonsultować, żeby nie okazało się, że mam jeszcze ZUS płacić. Coś jeszcze owa "miła" pani o Regonie wspominała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Nigdy nie składałam NIP-7, co roku tylko PIT-6. To są działy specjalne - podatek ryczałtowy od "sztuki hodowlanej stada podstawowego"[/QUOTE]
No właśnie, dlatego obawiam się, że chcą mnie wkręcić i nie złożyłam tego, a jak usłyszałam o vacie to już mi nogi zmiękły, bo dołóż do każdego szczeniaka 23%, które potem musisz oddać.

Link to comment
Share on other sites

Składasz tylko Pit-6 i nic wiecej-nie potrzeba zadnych regonów, vatów ani innych cudów, nie musisz pokazywac rodowodów psów/suk z wbitymi uprawnieniami itp
Wypełniasz ten pit 6, zanosisz, składasz w okienku (na kopii niech Ci pieczatke walna,ze przyjeli), potem poleconym dostaniesz wyliczona norme szacunkową, ile osiagniesz dochodu przez rok (nie dostań zawału jak przyjdzie polecony z US ;) )
to co bedzie na tej decyzji, wpisujesz potem do rozliczenia rocznego (pit ten zielony), mozesz sie rozlixczac ze współmałzonkiem

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam ,w tym roku moja sunia uzyskała prawa hodowlane więc złożyłam pit -a do US a raczej mój mąż go złożył na siebie.Mam pytanie, gdyby pit był na mnie a ja pobieram zasiłek opiekuńczy na niepełnosprawne dziecko,czy mogliby mi zabrać zasiłek z tego tyt.że mam hodowlę psów i osiągam dochody?Pytałam w US i GOPS ale są niezorientowani podobno jestem pierwszym takim przypadkiem.Bardzo proszę o informacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...