Jump to content
Dogomania

gulka po kleszczu


Recommended Posts

[quote name='sota36']Fakt - kuleczka dosc dlugo jest, ale jest twarda taka jakbyzrogowaciala i ma kolor cielisty. Potem znika.[/quote]

Dokładnie tak. Twarda, w kolorze skóry (u nas brazowa, bo to przy oczku). W niczym nie przeszkadza, nie utrudnia widzenia...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nigdy nic z gulkami nie robie - jedne sie wchłaniaja szybciej inne wolniej. Mój starszy miał kiedys pod okiem wielkosci małego paznokcia, a wiec baaaaaardzo duza - nic nie robiłam, psa to nie interesowało, bo chyba go nie swedziało (inczej by drapał). Ta akurat wchłoneła sie wyjatkowo szybko. Nie ma sensu niepotrzebnie wycinac, bo same znikna. Dziwie sie, ze wetka sie w ogóle do tego dobierała, zupełnie niepotrzebnie.

Link to comment
Share on other sites

Dzis bylismy na kontroli. Gulka nadal jest :( Zaproponowałm, by zostawic to tak jak jest, skoro nic sie z tym nie dzieje. Wetka przyznała mi rację. Dała tylko suni zastrzyk przeciwzapalny i na razie obserwujemy co dalej. Troche mi ulżyło, bo już się martwiłam, ze bedzie trzeba wycinac

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, ze mozesz to obserwowac, tylko moim zdaniem nie ma potzreby podawania nawet leków przeciwzapalnych - chyba, ze w miejscu wbicia sie kleszcza zrobił sie odczyn zapalny - ale to wyglada inaczej niz "normalna" grudka po kleszczu. Czsem trwa to nawet 2-3 miesiace i sie wchłonie - nie ma sensu sie tym denerwowac ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...