Jump to content
Dogomania

Reumatyzm?


kapi

Recommended Posts

Moja sunia ma dziwne objawy i zastanawiam się czy to może być reumatyzm lub inne bóle kości czy mięśni. Co jakiś czas (raz rzadziej raz codziennie) na spacerze czy w domu zaczyna kuleć. Idzie, idzie, zaczyna kuleć mniej lub bardziej, idzie dalej i zaczyna być jakby lepiej. W pouszkach nic nie ma, jak ją dotykam po nogach nic nie świadczy po niej , że coś ją boli. Raz byliśmy u weta, dał jakiś zastrzyk chyba przeciw zapalny i przestała kuleć na jakiś czas.

Co to może być? Gdzie mogę znaleźć coś o psim reumatyźmie?

Link to comment
Share on other sites

A ile twoja sunia ma lat? Jezeli pies kuleje od czasu do czasu to mozesz kupic rimadyl i w momencie jak zobaczysz ze ja boli to podawac. Dawkowac w zaleznosci od wagi. Moze tez byc tak ze sunia po prostu gdzies sobie lapke nadwyrezyla.

Pozdr

Monika i ONki dwie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nasza 10 letnia suczka z lekką nadwagą gdzieś od jesieni zaczęła mieć kłopoty reumatyczne.

Też często ma problemy ze wstawniem szczególnie po dłuższym wylegiwaniu się, kuleje na tylnie łapki i ma bolesność łapek- nie da sobie ich dotknąć. Tak jak u Kati żle reaguje na zmianę pogody wtedy jest ospała i trudno wyciągnąc ją z domu. Dawniej nie mogła usiedzieć minutki.

Wet powiedział że stadium nie jest narazie zaawansowane więc kazał w razie złego samopoczucia dawać przez 5 dni po jednej tabletce Rimadyl.

Od marca dostała 3 takie serie i czyli raz w miesiącu przez 5 dni.

Wszystko było ok jednak teraz to nie starcza.

W jakich dawkach i przez jaki okres stosujecie Rimadyl?

Może ten Arthroflex jest lepszy?

Te leki to pewnie tak do końca życia już......???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...