Jump to content
Dogomania

import z Francji


gratka

Recommended Posts

Witajcie. Czy ktoś z Was importował pieska z Francji? Jak to wygląda? Jakie są koszty?
W sumie zastanawia mnie co jest lepsze - pojechać własnym samochodem (mogę zatrzymać się kiedy i gdzie chcę np. na siusiu, ale niestety podróż będzie trwała ok 2 dni, co moze być trudne dla psiaczka) czy przelot samolotem (można obrócić w jeden dzień, ale z drugiej strony przeraża mnie trzymanie zestresowanego malucha w klatce gdzieś tam w luku bagażowym).
Będę wdzięczna za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja latam do Parzyza 3 razy w miesiacu moje psy zemna,nigdy nielecialy w luku bagazowym!!!

Sczeniak do 8 kg moze leciec na pokladzie w odpowiedniej torbie ,transporterku,Jezeli pies jest na pokladzie to jest to bagaz podreczny i transporterek niewymaga atestu. Lot trwa 1,45 minut wiec nic psu sie niestanie.

Przewoznicy zabierajacy psy to lufthansa,Lot tanie linie lotnicze psow niezabieraja.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przywoziłam szczeniaka z Francji...
Mam matke w Holandii i to u niej sie zatrzymalam...(okolo 17godzin) skad do "Raches" we Francji mialam ok. 300km czyli 3h
Wiec mysle ze w prosto do Francji (jesli to polnocna czesc) bedziesz miala nie wiecej niz dobe;)
Samolotem mozesz malucha zarac w torbie na pokład...jednak ktos musi Cie odebrac z lotniska, a np. tanie linie lataja tylko raz dziennie wiec i bys sobie musiala załatwić nocleg...
jak masz pytania to pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Leciec samolotem:evil_lol: szybciej i o wiele taniej niz autobusem,czy autem.

Raz jechalam autemi powiedzialam nigdy wiecej:shake: meczarnia dla mnie i psow.[/quote]

Ale ja nie mam mozliwości lecieć samolotem. Po pierwsze są droższe od autobusów po 2. w polsce mam daleko do domu z lotniska i nie miał by mnie kto odebrać a jak już to bym musiała komuś sporą sumkę zapłacić ;/ I jeszcze drożej by mnie to wyniosło. Czekam aż Rzeszowskie lotnisko otworzy połączenie Francja-Polska. Z tego co już się dowiedziałam to moja firma autobusowa nie przewozi psów, a na inną nie zamienię.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam wszystkim dziekuję za odpowiedź.
Już zdecydowałam sie na samochód. Piesek będzie sprowadzony za jakiś czas, ale wolę już teraz przygotować się do podróży ;)
Jeszcze mam pytanko, jak drogie jest paliwo we Francji? Jak wyglada opłata za przejazdy na autostradzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gratka']
Jeszcze mam pytanko, jak drogie jest paliwo we Francji? Jak wyglada opłata za przejazdy na autostradzie?[/quote]

Paliwo: benzyna 98 - ok. 1,55 € / l

A opłaty ze autostrade przepisałam z kwitków i tak:
za odcinek
175 km - 12,10 € (0,068 € / 1 km)
158 km - 10,80 € (0,068 € / 1 km)
33 km - 2,60 € (0,078 € / 1 km)

bez problemu mozna płacic karta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...