Jump to content
Dogomania

Co o nich wiecie??


Marta !!!

Recommended Posts

:):):):) ODEBRAŁAM DZIŚ WRESZCIE RODOWÓD GRAFA !!!!!

No i w związku z tym faktem mam całe mnóstwo pytań.. Postanowiłam się zwrócić do was boksiarzy bo kto inny moze mi powiedzieć co nieco o przodkach Grafa jak nie wy.. :)

Kilka psów znalazłam w necie ale wbrew pozorom tych info nie ma znów tak duzo a poza tym liczy sie dla mnie jednak taka opinia "z życia"

Poza tym nie mogę rozszyfrowac kilku tytułów.. Moze pomożecie? Ja wypiszę psy,które Graf ma a wy powecie mi coś na ich temat, czy to były wartościowe boksery, jakie dawały potomstwo itd.. :)

Chcę pozanć jego "rodzinkę' od A do Z wiec liczy się dla mnie kazda informacja..

Będę coprawda usilnie szperać w necie jeszcze ale wasze spostrzeżenia i wiadomości były by mile widziane.. :)

Oto psiaki:

-EFFENDI Moravia Box CS

-ANDY Da-Li CS (co znaczy to CS??)

-Athos de L'Enfer Vert

-NICOLE Ewenement

-DELISA z Lutily CS

-HOSS v. Amselfeld

-LOUISETTE della Val di Senio

-TITO del Colle dell'Infinito

-CZARINA z Tureckich Szlaków

-MAKSYM ewenement

-BRITTA v. Waldsassen

-SHARON v. Staatsbad

-ODA TORA Hara

-ASSAT v. Regenweiher

-MAXI v. Altenburg

-ESCO v. Kiliansblick

-FLORA Nova Doba CS

-PANTALEON Ewenement

-DARJA Alfa-Pol CS

-OLIMPIO del Colle Dell Infinito

-MARIKA z Tureckich Stoków

-PACO v. Marienfeld

-KALINKA Hara

-PHONIX v. Altenburg

-Amanda Alda-Box ( i tu te niezrozumiełe tytuły : M. Vit. roku, Champ.CR, 2xCek.kl.ch.,2xr.CACIB, 4xCAC.2xR.CAC, ZM,Z)

-GRAB+ND Alfa-Pol CS ( CH-CR-PL, 3xBOB. Vit.Brna, 4xCACIB, Cek.kl.ch. , rCACIB, Nar.vit. CAC, Klub.vit. , Vit.sp.v)

-EKOL z Tureckich Stoków

-OLAF Ewenement

No i rodzice ale ich znam.. :)

Wiem,ze sporo tego ale musicie wybaczyć początkującemu bokseromaniakowi.. :)

Czekam na wasze uwagi..

Link to comment
Share on other sites

Marta!!!:

Vitez po czesku to inaczej Zwycięzca po polsku, czy też Champion po angielsku :wink:

CR - Czeska Republika

CH-CR-PL - to będzie bodajże oznaczało że pies jest Championem Czech i Polski...

To tak na pierwszy rzut mego niewprawnego oka :D

Kopsnij ktoś w zadek jeśli się mylę :wink:

Co do tego CS - mam wątpliwości...

Był onegdaj taki napis w kółeczku pod tytułem "CS", widywany często na skodach naszych południowych sąsiadów, mogę więc przypuszczać, że CS przy psie oznacza, iż piesek ten pochodził z Czechosłowacji :wink:

Ale równie dobrze - może to oznaczać coś zupełnie innego... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Jezeli Marta pozwoli :oops: to ja chcę się zapytać,albo w sumie upewnic.Ja nie dostałam jeszcze metryczki swojego psiaka.Pani ze zwiazku kynologicznego we Wrocławiu nie chciała dać Gotince metryczki czy jakiegos wpisu(nie znam sie).Bo Gotinka ponoć była mizerna.Wiem,że ta pani ze zwiazku nie lubi hodowczyni od której mam Gothe.Ale wiem,że wszystkie szczeniaki teraz dostaja rodowód-albo nie wiem!?Nie wiem o co chodzi.Ona podobno chce zobaczyć Gothe-i dopiero wtedy osadzi.Tylko nie wiem czy chodzi oto ze ona ma osadzić czy pies bedzie się nadawał na wystawy czy nie(pet)>Ja już nic nie wiem.Nie mam jak teraz jechać do Wrocławia na wystawę klubową.A ta pani tam bedzie i zobaczyła by psinkę.Nie wiem naprawdę o co chodzi.mozecie mi to wyjasnić.

Link to comment
Share on other sites

netka

z tego co wiem Twoja śliczna psinka ma biala maske:)

zacytuje wiec standard boksera z ksiazki pani E. Dolindo Dolindowskiej

"WADY: każde odstępstwo od wzorca należy traktować jako wadę. Jego ocena powinna byc proporcjonalna do stopnia tego odstępstwa....

Wady umaszczenia: maska(...) niestetyczne białe znaczenia jak np. cała lub w połowie biała głowa...."

(wydaje mi sie jednak) ze kazdy pies powinien dostac rodowod niezaleznie czy nadaje sie do wystaw czy nie- ale moze sie myle

ps znam pania hodowczynie osobiscie i uwazam ze jest to baardzo mila kobieta i nie rozumiem jak mozna jej nie lubic-

ps mam nawt zdjecie z Galopem Renezu z wystawy w Opolu- sliczny psiak :)

pozdrawiam

Karolina i Frodo

Link to comment
Share on other sites

Netka, mi się obiło o uszyska, że nie każdy pies może dostać rodowód. Chyba chodzi o jakieś uchybienia w hodowli. Wiesz, piesek z drugiego miotu w ciągu roku nie dostanie rodowodu. No i są chyba inne wyjątki - z tego co wiem nie zawsze związek wydaje rodowód.

Co do całej sytuacji - myślę że ta Pani chce dokonać czegoś w rodzaju przeglądu hodowlanego... Powinnaś pojechać z psiakiem do tej Pani. Koniecznie. No i wysłuchać oceny - jakakolwiek by nie była. Ludzie z ZK działają w tym wypadku w imię dobra rasy, możesz mi wierzyć.

Jeśli ocena nie będzie pozytywna - nie ma powodu żeby się pienić. Mówi się trudno. A - z drugiej strony - z rodowodem czy bez - piesek i tak będzie twoim najlepszym i najukochańszym przyjacielem.

Nie znam się na psach, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Nie panikuj. Powody do paniki byłyby gdyby twój pies był cięzko chory, albo umierający. A rodowód - no cóż - rzecz nabyta :) Tutaj sporo ludzi ma boksie bez rodowodu...

Link to comment
Share on other sites

Ja specem się jeszcze nie czuję ale powiem co mi się wydaje..

Otóż moim zdaniem (odnoszę się tu do maści a dokładniej głowy) suczka metryczkę dostać powinna aczkolwiek ewentualnie z adnotacją,ze niehodowlana z powodu odstępstwa od wzorca..

Nie dostałaby rodowodu gdyby faktycznie były dwa mioty w jednym roku ale w to wątpię..

Nie wiem jednak jak ma się sprawa przeglądu hodowlanego itp.. Ale jest tu sporo osób,które się na tym znaj więc napewno ktoś ci to wyjaśni.. :)

Ps. Nie ma sprawy,ze w tym topicu.. Oczywiscie o ile mod sie nie bedzie czepiał.. Hehe.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję wam wszystkim za odpowiedzi,no i tobie Marta.

Chciabym zobaczyć Galopka jak teraz wyglada-ciekawa jestem strasznie.

Co do rodowodu to nie chodzi mi o to ze ja to przeżywam,ponieważ to nie jest ważne.Tylko myslałam,że sunia powinna normalnie dostać metryczke-najwyzej z notka"nie hodowlana"czy cos wtym stylu.Ma normalnie tatuaż w uszku.Chciałabym sie jeszcze dowiedzieć ile mam czasu na to żeby ja ogladneli tam we Wrocławiu w zwiazku.Goti ma 3 i pół miesiaca.Chodzi o to ze ja musze tam jechać pociagiem,i mam jeszcze małe dziecko które musze wziaśc ze soba.Wiec to bedzie cała wyprawa.

Co do pani hodowczyni to jest super.Bardzo mi pomogła.

Link to comment
Share on other sites

No i czy ktoś ze zwiazku w Krakowie nie moze jej obejzeć,i wystawic metryczki??Albo opini??Wiem,że te pytania moze są głupie ale nigdy nie miłam pieska z rodowodem i nigdy sie tym nie interesowałam. :oops:

Pozdrawiam Ania,Anetka i Gotha :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, skoro Gotha ma tatuaz powinna miec juz dawno metryke i prawo do rodowodu, ewentualnie z adnotacja niehodowlany.

Dziwi mnie, ze tak nie jest. Wydawaloby sie, ze wszelkie konflikty miedzy zwiazkiem, a hodowca nie powinny odbywac sie kosztem nabywcy szczeniaczka :evil:

Mysle Netko, ze warto ta sprawe doprowadzic do konca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...