Jump to content
Dogomania

czy tak powinien wyglądać sznaucer po wizycie u fryzjera?


Lilanines

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy szczotkowanie jest dla was problemem? Kupcie trymer i trymujcie! W tym nie ma nic trudnego jedzie sie jak szczotka,a trymer robi swoje:razz:. Zobaczycie, ze to nie jest trudne tylko trzeba sprobowac. Trymujecie caly grzbiet, przednie lapy do lokci, tylne do piet i to wszystko;) (na obrzaku pole 2):

[IMG]http://www.sznaucer.com/Psy/trymow1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie222']Ja uważam, że lepiej zdać się na specjalistę a nie eksperymentować na własnym psie.[/quote]


ja nie eksperymentuje na wlasnych psach- trymuje swoje psy od 5 lat- tylko ostatnio mam problem z kolorem i dlatego pytam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Niedźwiadek, chyba wypadałoby wkleic adres strony hodowli, z której ten rysunek został skopiowany ;)[/quote]

To jest od Ciebie? Kurcze sory, ale pisalam to na szybko, a obrazek skopiowalam z google wiec nawet nie wiem z jakiej to strony... potraktowalam to tak poprostu jako obrazek z neta... sorki;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietgos']A może ktoś ma zdjęcia albo filmik z trymowania, strzyżenia? Bardzo by mi to pomogło. Próbowałam szukać czegoś takiego na forum, ale jak już znalazłam to pojawia mi się info że nie odnaleziono strony. Moja sznaucereczka wygląda juz jak puchata kaczuszka. Czas więc się nią zająć...[/quote]


internet jest kopalnią wiedzy ...wystarczy wpisać w wyszukiwarke to czego szukasz i masz do wyboru do koloru ...trzeba tylko chcieć pogrzebać troszke ;);)

np. grooming schnauzer już tu wyszło tyle stron ,że chyba nie wszystkie przestudiujesz i filmiki na You Tube też są

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota07']ja się natknęłam na japońską stronę było krok po kroku ze zdjęciami ale gdzieś mi przepadła i nie moge znaleść ...[/quote]


taaa ale to miniaturki :( stronka super ale dla amerykanskiego miniksa
ze sporej czesci mini w PL sie takiej fryzury zrobic nie da bo to nie ten typ wlosa, a probowanie na sile jest raczej marne w skutkach

Link to comment
Share on other sites

a mi wlasnie nie o ta wate na grzbiecie chodzi ale o wlos na "dolnej" czesci psa
sama mam amerykanskiego waciaka ( [SIZE=1]ktory po domowemu wlasnie Waciak ma na imie :eviltong:[/SIZE]) i po 3 latach trymowania w koncu uzyskalam to o co mi chodzilo czyli idealnie twardy wlos

na wiekszosci schematow strzyzenia prezentowane sa idealne slupki na nogach, zarosniete uda itp - a zrobienie czegos takiego na psie ktory nie ma bujnego, gestego wlosa nie wyglada ladnie
zwisaja smetke kosmyki ktore po 2-3 dniach od kapieli zamieniaja sie w straki
dla "europejskich" niewystawowych miniatur w tym wypadku zdecydowanie lepsze wg mnie jest strzenie w starym stylu czyli zrobienie ud na krotko

a juz totalna porazka jest robienie sredniakow wg wzorca dla miniatur, czyli tez slupki itp
pies uzytkowy zaczyna przypominac pudlowata laleczke :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a mi wlasnie nie o ta wate na grzbiecie chodzi ale o wlos na "dolnej" czesci psa
sama mam amerykanskiego waciaka ( [SIZE=1]ktory po domowemu wlasnie Waciak ma na imie :eviltong:[/SIZE]) i po 3 latach trymowania w koncu uzyskalam to o co mi chodzilo czyli idealnie twardy wlos
na wiekszosci schematow strzyzenia prezentowane sa idealne slupki na nogach, zarosniete uda itp - a zrobienie czegos takiego na psie ktory nie ma bujnego, gestego wlosa nie wyglada ladnie
[/quote]

Mój młody ma szorstki (jak dzik :evil_lol:grzbiet) baaaaaaardzo duzo włosa na łapach, ale to nie jest watowaty włos. Na szyjce, policzkach i klacie tez nie ma waty, ma bardzo dużo normalnego ostrego włosa, który doskonale widac (bo jest najczęsciej ciemny). A na łapch mozna wycinac wzorki - zarówno z przobu jak i z tyłu. Ale u starszego tego niestety nie da sie zrobic, ale on ma mniej włosa i ma zupełnie inny włos - taki bardziej lejacy (szybko sie też np. moczy) i łatwiejszy w codziennym utrzymaniu.

Link to comment
Share on other sites

czyli mamy bardzo podobne spojrzenie na sznaucery, dla mnie jest to w dalszym ciągu pies użytkowy a nie ozdóbka, to co się swego czasu pokazało na ringach w olbrzymach w latach 90 tych ... przypominało bardziej rosyjskiego ...
no minatury jak jest z czego zrobic no to tak...niech bedzie ozdóbka , tylko czesto właścicielom brakuje zaparcia w codziennej pielęgnacji takiego zwierza...
jeśli chodzi o watę na grzebiecie to była taka przenośnia ...;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Miniatury potrafia miec pokazowe wlosy na lapach, u sredniakow z tym wlosem ozdobnum jest roznie i niedosyc ze wyrasta dosyc pozno to zawiele z nim nie da sie zrobic:evil_lol:, olbrzymy tez czesto maja mega bujny wlos, te nasze sredniaczki takie jakies lysawe:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A bo te sredniaczki to takie "nieudane":evil_lol::evil_lol: - zatrzywałay sie chyba w swojej ewolucji :evil_lol::evil_lol::evil_lol:, włosa najmniej, charakter odbiega od reszty sznaucerów, no i nie wspominając o ogonkach pozwijanych w precelki:evil_lol::evil_lol::evil_lol: (tak jak nie przeszkadzaja mi ogony u reszty, to zawijasy u sredniaków sa straszne :razz::diabloti: )

Link to comment
Share on other sites

Pozakrecane ogony:crazyeye:, nie no akurat sredniaki maja naprostsze to wlasnie mini potrafia miec swinskie zawijaski:eviltong:. Moja sunia ma prosty, krotki ogonek i jest piekny:loveu:. A co moze miniaturki maja podobne charaktery z olbrzymami:mad:, sredniaki sa najlepsze!:diabloti:. Nie no zartuje mi to obojetnie jakiego mam sznaucera (kolorystycznie i wielkosciowo) wazne ze jest sznup:loveu:, mam sredniaczke i mix mianiaturka (moze wyglad ne do konca ale zachowanie 100% mini) i powiem wam, ze dobzre ze one sie roznia kazdy jest na swoj sposob wspanialy i kazdy znajdzie w nich cos dla siebie, bo sznaucer to poprostu PIES WSPANIAŁY!!! (pomijajac zdarte, dziurawe sciany i kilka innych drobnych zniszczen:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='silviassib']wybaczcie laikowi,ale co oznacza "trymowanie":oops:[/quote]


mowiac najprosciej usowanie martwego wlosa ( wyskubywanie)

robi sie to palcami albo trymerami, czasem totalnie do golej skory, czasem tylko po wierzchu - zalezy od stanu wlosa i tego co chcemy osiagnac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...