Jump to content
Dogomania

Karmy kupowane przez internet


Niebieska

Recommended Posts

Zastanawiam się czy to bezpieczne...

Zamówiłam mojej suni Hill'sa adult large breed - przysłali w niecałe 24 godziny z Poznania do Warszawy. Za worek 18 kg zapłaciłam 185 PLN - czyli o ponad 20 PLN taniej niż u dystrybutora. Data ważności do października 2005, obwąchałam i obejrzałam z każdej strony - wszystko wydaje się być ok.

Więc gdzie tu haczyk? Dlaczego jest tak tanio?

Czy kupujecie w ten sposób karmę a jeśli nie to dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja kupiłam tę samą karmę i od tej samej osoby.Sama się zastanawiam dlaczego jest taka tania.Chciałam zadać to samo pytanie i czy możliwe jest ,że podrabiają markowe karmy.Nabrałam takich podejrzeń po tym co stało się Gaji po spożywaniu owego Hillsa .Nie była wcześniej allergiczką a teraz jej połowa brzuszka wygląda niemal jak poparzona,na faflach wyskoczył jakiś guz. :( Data przydatności była ok-tylko ta cena jest podejrzana ,do tego dostawa gratis...Nie dawałam jej wcześniej Hillsa więc nie miałam z czym porównać granulek (czy są takie same).Teraz zamówiłam- również na allegro ale od dostawcy ,którego znałam juz wcześniej i który sprzedaje także poza allegro.Wzięłam nutrę nuggets lamb&rice i mam nadzieję,że teraz nie będzie juz żadnych przykrych efektów.Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Hmm... :hmmmm: ja razem z paczką dostałam wizytówkę tej osoby bo ona ma też sklep z artykułam dla zwierząt tyle że nie w Poznaniu więc i tak nie mogę się tam wybrać... Mam też stronę internetową tego sklepu ale przed wczoraj jak na nią weszłam to jeszcze nie działala.

Mam nadzieję że Noa żadnego uczulenia nie dostanie bo to by oznaczało że z tą karmą rzeczywiście jest coś nie tak... Karmiłam sunię Hill'sem od małego z przerwą na Acanę i nic się złego nie działo, a ten krokiet pachnie i wygląda jak Hill's puppy large breed tyle że jest trochę większy.

Nigdy wcześniejnie kupowałąm niczego na Allegro więc się zupełnie na tym nie znam ale czytałam opinie o tym sprzedawcy i wszyscy byli zadowoleni...

Prawde mówiąc to troche mnie zmartwiłaś...

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie pisze,że wszystkie karmy z allegro sa podejrzane :lol: Sprzedaje tam wielu sprawdzonych dostawców (telekarma,grandecane).Ja kupiłam od tego gościa z Poznania ,które ma rewelacyjne ceny i skończyło sie to tak jak wcześniej opisałam .Ale nie wiem czy to wina owej karmy(że cos z nią nie tak -czy po prostu sam hills jej nie służy).Tez tak może być bo przedtem go nie próbowała.A a propo tego guziołka na fafli -co to może być ?Wygląda jak wypasiony kleszcz ,jednego dnia jakby znika potem znowu wyłazi w całej okazałości :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja kupuje Eukanubę dla obu psiaków na Allegro (telekarma) i jestem bardzo zadowolona! Ceny świetne, dostawa błyskawiczna, pojemnik na karme gratis i przemili ludzie.

W Grande Cane kupiłam Royala dla owczarków i szczeniaków - granulki juniora były posklejane, tworzyły maź niemalże, a owczarkowe były okrutnie tłuste i też jakieś podmokłe. Sprzedawca tłumaczył, że mógł to być wynik zamarznięcia karmy w logistyce :x Nie radzę zakupów w Grande Cane, z Telekarmą zaś to już moja trzecia transakcja i wszystko jak należy - polecam wszystkim!

Link to comment
Share on other sites

a ja bralam z grande cane ze 3 razy i wszystko bylo ok

a a propos allegro to cena moze byc mniejsza bo produkty sa po prostu kradzione

Nie można od razu zakładać ze rzeczy są kradzione , przecież można kogoś w ten sposób urazić, jak nie ma się dowodów to nie powinno się tak mówić. Przynajmniej moje jest takie zdanie

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie ja potrzebuje royala dla kotów diete u nas w jednym sklepie i zdieraja okrutnie :-? jak znaleść na allegro telekarme(przez wyszukiwarke nie ma):( jesli sa zaufani chetnie skorzystam prosze o wiad na priva jesli mozna :D

pozdrawiam patka

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam przed chwilą :trzeba wpisać w wyszukiwarkę telekarma (bez żadnych spacji) ale w szukaj UżYTKOWNIKA :D .A co kradzionych towarów na allegro to wątpię bo ta osoba ,od której kupiłam paskudną karme prowadzi regularną sprzedaż (dostałam też ulotkę z nazwą sklepu -także na internecie ale strona jest wiecznie w budowie).Gdy zmieniłam Gaji karmę na nutre nuggets lamb&rice zaczęło znikać zaczerwienienie na brzuchu i zaczęły też normalnie tam rosnąć włosy (chodzi o jedna połowę brzucha -bo druga zawsze była ok) :user:

Link to comment
Share on other sites

Noa miała ostatnio pewne niedyspozycje żołądkowe więc dopiero od trzech dni dosypuję jej do jedzonka. Na razie jestem przy dawce 5 dag :D więc jeszcze za dużo nie mogę powiedzieć.

W Święta też trochę dostała ale jej coś zaszkodziło i miała rozwolnienie. Na początku byłam przekonana że to ta karma i juz się zastanawiałam co zrobię z taką ilością karmy. Dałam znajomym ze 3 kilo i ich labek ją jadł i nic mu nie było więc znowu spróbowałam i na razie jest ok. --- odpukać ---

Więc nadal nie wiem czy zaszkodził mojej suni ten Hill's czy coś ze świątecznego menu.

Zobaczymy

Wiem tylko, że eksperymentów z karmami mam jak na razie dosyć.

Link to comment
Share on other sites

W Grande Cane kupiłam Royala dla owczarków i szczeniaków - granulki juniora były posklejane, tworzyły maź niemalże, a owczarkowe były okrutnie tłuste i też jakieś podmokłe. Sprzedawca tłumaczył, że mógł to być wynik zamarznięcia karmy w logistyce :x Nie radzę zakupów w Grande Cane, z Telekarmą zaś to już moja trzecia transakcja i wszystko jak należy - polecam wszystkim!

A ja kupuję u nich regularnie 15 kg wory Puriny Light dla boksi i jestem BARDZO ZADOWOLONA! Sprzedawca przesympatyczny i bardzo rzetelny , dostawa błyskawiczna i ani jednego najdrobniejszego problemu :) Zatem ja akurat Grande Cane polecam!!! :)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, co człowiek to opinia...

Przesyłki z telekarmy są zawsze super porządnie zapakowane, worki z karmą jak z pudełeczka i nic im się w transporcie stać nie może - natomiast z grande dostałam pooklejane szarą taśmą zlepione ze sobą na sztywno dwa porozrywane worki, nawet data ważności była niemożliwa do odczytania... Poza tym mailowałam ze zwyciężcami tej samej aukcji i wszyscy mieli karmę w pdobnym stanie, ale maź miałam tylko ja...

Pan z Grande Cane doradził mi, abym postawiła worki koło kaloryfera to wyschną i będzie ok :o

Owszem sprzedawca przesympatyczny, tylko jaki to ma związek z prawie 30 kg karmy na smietniku???

Link to comment
Share on other sites

Ja kupowałam i w Telekarmie (ale z ich strony a nie przez Allegro) i w Grande Cane. Bento z Telekarmy zapakowane bylo dodatkowo w gruby czarny worek, tak, ze nic nie mialo prawa stac sie z karma. Nutra zGrande Cane miala rozerwane opakowanie ale to kurierowi sie urwalo (kto madry chwyta 18 kg karmy za naroznik zgrzewu liczac ze sie nie rozerwie) i wydawalo mi sie ze byla malo aromatyczna (tzn na pewno Acana ktora mialysmy jeszcze w domu pachniala lepiej mimo ze worek byl otwarty juz ponad miesiac) - no ale dawno Nutry nie mialam wiec moze Nutra az tak dobrze nie pachnie. W kazdym razie pies je chetnie. W obu przypadkach dostawa bardzo szybka, aczkolwiek serwis Telekarmy podoba mi sie bardziej z punktu widzenia podejscia do Klienta. 2 razy dzwonili - raz zeby potwierdzic zamowienia, 2 czy zamowienie dotarlo i czy jestem zadowolona. No i jeszcze przysylaja mi smsy z zyczeniami na swieta. Lubie takie podejscie do klienta, zwlaszcza ze czasy sa ciezkie i o klienta trzeba dbac :)

Link to comment
Share on other sites

Ja pierwszy raz kupowałam przez Allegro , a potem już ze strony Grande Cane. Za każdym razem dostawałam dobrą karmę , świeżą , bez żadnych zastrzeżeń... Kurier dzwoni i mówi o której będzie , sprzedawca mailem bądź telefonicznie pyta , czy jest ok , pocztą dostaję oferty z promocjami... Pies wcina aż mu się uszy trzęsą :D

Naprawdę jestem zaskoczona problemami Aniam69 - nie twierdzę , że się nie mogło zdarzyć , ale być może to tylko pechowy traf...

Z Telekarmą nie mam żadnych doświadczeń... ale jeżeli mają gratisowy dowóz na terenie całej Polski (a nie tylko Warszawy jak większość dystrybutorów) , to może przetestuję... 8)

Link to comment
Share on other sites

Telakarma na dostawe gratis na terenie calej Polski.

A mi sie z Grande Cane nikt nie pytal czy wszystko ok, nikt nie zadzwonil ;( a prosilam wyraznie o kontakt jak karma bedzie wysylana zeby sobie mniej wiecej wycyrklowac kiedy powinnam byc w domu.

Fuks, ze ktos tego dnia jednak w domu byl bo jestem ciekawa co by kurier dalej zrobil z tym podarty workiem z zarciem.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że telekarma ma dostawy gratis.

Gratis dostajesz również kubeł na karmę i przemiłą obsługę.

Ponadto na ich stronie można kupic karmy weterynaryjne z Royala na przykład.

Inna sprawa, że telekarma działa na Allegro krótko - nie jest jeszcze zmanierowana jak inni sprzedawcy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Fakt telekarma na allegro jest krótko.Przedtem kupowałam bezpośrednio od nich.Rzeczywiście są przemili-od 2 lat dostaję smsy i maile z zyczeniami świątecznymi.Dodatkowo do każdego worka karmy dają olbrzymie ,szczelnie zamykane wiadro do którego wchodzi 15 kg wór a może i 18 kg by się zmiesciło.Ciekawe czy te firmy wiedza jaką reklamę im tu robimy? :wink: Powinnam dostać jakis rabat za to !!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...