Jump to content
Dogomania

Maciej Kozber


Paulina87

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania_Carmen']Maciej Kozber sędziował kiedyś moją goldenice. Bardzo miło wspominam tą wystawe, chociaż nie wygrałyśmy. Wyjątkowo sympatyczny sędzia. U nas ząbków tak wnikliwie nie sprawdzał, za to zwracał uwage na ruch i na ogólną budowe psa. Moim zdaniem w goldenach sędziował całkiem sensownie.[/quote]

+ nie przepada za spasionymi goldenami, lubi wysportowane i zgrabne, zwracal uwage wiekszosci ze za grube.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nas oceniał w borderach, teraz w Głogowie.
Wymacał dokładnie no i oceniał ruch..Sprawdzał dotykowo kątowanie i nie wiem czemu wymacał cały ogon mojego psa..

ogolnei z tego co ja zauważyłam, to ze szybko to robi wszystko , ale też odpowiada na pytania i słownie mówi czemu ten a nie tamten pies wygrał...Ocenia ruch typowy do rasy.Do koloró wydaje mi si eze nie przywiązuje az takiej wagi bo wygrała u nas w młodzieży suczka sable, a to mało typowy kolorej jak dla BC :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moim zdaniem jeden z najlepszych sedziow, ocenia zawsze psa a nie drugi koniec smyczy, na ringu pracuje szybko i sprawnie co nie znaczy niedokladnie. Czlowiek bardzo sympatyczny, kulturalny, uprzejmy. Mysle, ze i "zyciowy". Bardzo duza wiedza na temat sedziowanych ras- nie twierdze, ze wszystkich ale z pewnoscia wiekszosci.
Nie jest osoba, ktora "sie boi" dac np BOBa mlodziezy jesli uwaza, ze jest lepsza niz champion;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Czy pan Kozber bardzo się przykłada do oceny szaty ? Wytrymowałam moją małą sucz i chyba nie odrośnie wystarczająco ładnie - sucz jest ładnie zbudowana, prześlicznie się rusza i prezentuje, charakterek ma bardzo otwarty i pozytywny.

Ale jeśli mam dostać ocenę niżej za szatę, to sobie odpuszczę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='caramba']Moim zdaniem jeden z najlepszych sedziow, ocenia zawsze psa a nie drugi koniec smyczy, na ringu pracuje szybko i sprawnie co nie znaczy niedokladnie. Czlowiek bardzo sympatyczny, kulturalny, uprzejmy. Mysle, ze i "zyciowy". Bardzo duza wiedza na temat sedziowanych ras- nie twierdze, ze wszystkich ale z pewnoscia wiekszosci.
Nie jest osoba, ktora "sie boi" dac np BOBa mlodziezy jesli uwaza, ze jest lepsza niz champion;)
Pozdrawiam[/quote]

Kierowalam sie tym postem i pojechalam dzis na wystawe retrieverow. Moge tylko powiedziec, ze moja opinia jest zupelnie przeciwna. Nie byl ani sympatyczny, a juz zupelnie nie mial wiedzy na temat goldenow. Nie potrafil rowniez wytlumaczyc co znaczy jedno zdanie w opisie, z ktorym za nic w swiecie sie nie zgadzam. Jedyne z czym sie zgodze - nie bal sie dzis dac BOBa mlodziezy ;)
W zyciu juz do niego nie pojade!!

Link to comment
Share on other sites

hehe, też właśnie byłam z retrieverem. Wystawienie, wystawienie i jeszcze raz wystawienie :lol: + ruch.

O mimice nie wspomnę, bo dla mnie to nieistotne, ale niektórych stresował swoimi minami i uwagami dot. ustawienia :) Specyficzny człowiek. Jak dla mnie, nie czuje retrieverów za bardzo :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bardzo dziwnie sędziuje, i nie jest konsekwentny w swoich wyborach. wywalił z ringu psy, które nie chciały pokazać zębów, dużo się przy nim biega, w klasie championów nawet do psa nie podszedł, swoje wybory ogólnie uzasadnia, ale najczęściej i tak nikt nie wie o co mu chodziło:huh:

Link to comment
Share on other sites

Ja ogólnie mam mieszane uczucia co do sędziowania przez tego pana. Na pewno jest to sędzia który dużą wagę przykłada do ruchu i to nie tylko ze względu na to że postanowił zrobić mini maraton :evil_lol: wystawcom przy porównaniu o NDPwR. Dużą wagę przy ocenie psów (samców) przykładał to typu głowy. Dość wyrozumiały nie tylko przy oglądaniu zębów, ale również przy ocenie ruchu (czekał jak psy się uspokoją i spokojnie pobiegną, a psy które zostały zdyskwalifikowane za niepokazanie zębów rzeczywiście mimo wielu prób uzębienia nie pokazały). Zęby w klasach od szczeniąt po otwartą sprawdzał dokładnie, również nieszczęsne P1 :roll:, ale u championa nawet nie zerknął w zgryz. Zwraca uwagę na prezentację psa. Tłumaczy wystawcom swoje decyzje. Jednak jego wybory były bardzo różne...i tak na prawdę ciężko określić jaki jest jego typ doga :razz:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Świetny sędzia, ocenia szybko, sprawnie i dokładnie. Wyrozumiały dla psów mających gorszy dzień. Zna się na rzeczy, dostrzegł zalety psa pomimo moich błędów w ustawieniu. U yorków bardzo zwracał uwagę na wzrost i wagę, a także na kolor i gatunek szaty - zbyt jasne lub wełniste psy nie miały szans na doskonałą. Ja z przyjemnością będę u tego pana wystawiać :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*kleo*']Świetny sędzia, ocenia szybko, sprawnie :p[/quote]
Nie znoszę jak jest szybko i sprawnie. Ma byc na tyle długo ile potrzeba do zaprezentowania psa. Czasmi jadę 300 km żeby przez 10 sekund pokazać psa na ringu a potem kolej 15 sekund na stoliku i jeszcze za to płacę. Nie jedziemy na wystawy odwalać pńszczyzny tylko sie dobrze bawić i wygrywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']Nie znoszę jak jest szybko i sprawnie. Ma byc na tyle długo ile potrzeba do zaprezentowania psa. Czasmi jadę 300 km żeby przez 10 sekund pokazać psa na ringu a potem kolej 15 sekund na stoliku i jeszcze za to płacę. Nie jedziemy na wystawy odwalać pńszczyzny tylko sie dobrze bawić i wygrywać.[/quote]
A gdzie w tym wszystkim hobby?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...