Jump to content
Dogomania

Żegnaj Żak...


toyota

Recommended Posts

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Panca']Toyota mozesz sprawdzic Kwidzyn, Torun?[/quote]

Mogę jutro podzwonić , ale dla mnie to totalna porażka . Jeszcze nigdy nie zawiozłam żadnego psa do schroniska , zawsze gdzieś się udało wcisnąć. A poza tym ten jest duży i nie jest to ciapek , więc nikt znajomy mi go nie przewiezie :-( Niestety tu na miejscu nikt mnie nie wspiera, nawet rodzina uważa , że bzdurami się zajmuję , przykre to.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panca']nie mozna tak po prostu zastrzelic psa



Niestety pies zniknie , a nikt nie będzie wiedział , albo w razie czego powie ,że w obronie własnej. Przecież on nam się nie chwalił ,że to zrobi . Chce uśpić koniecznie , korzysta z usług jednego weta , który jest pod ręką i ten powiedział veto. Moja znajoma ( ich sąsiadka ) sądzi ,że on może tak postąpić ,ponieważ zna tą rodzinę i tego człowieka od x lat. Myślę , że wielu z was zna mentalność wiejskich ludzi , dla których jeśli zwierzę jest nieprzydatne ,to jest jedno rozwiązanie , nieważne świnia , kot czy pies. No z tą różnicą , że to pierwsze zjedzą :sad:

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się , że w Bydgoszczy jest bardzo dobre schronisko. Chodzi mi o to , żeby nie odwozić psa do pierwszego lepszego schroniska , gdzie z powodu przepełnienia usypiają psy. Bo nie ma sensu wieźć psa do umieralni. Nie znam przepisów , ale mam takie obawy , że tak funkcjonują niektóre schrony.

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście na mapie dogo znalazłam 1 osobę z Grudziądza . Liczę na jakąkolwiek pomoc . Zwłaszcza doświadczenie w postępowaniu z dużym psem jest tutaj potrzebne. Znalazłam też chłopaka z Torunia , który jest opiekunem w schronisku . Może warto by go zapytać jak tam wygląda sytuacja ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Z tego co się orientuję to w schroniskach obowiązuje rejonizacja , tzn. ja to tak rozumiem , ze przyjmują psa od osoby , która mieszka na danym terenie. Ja to obejść ?[/QUOTE]

a nie mozna powiedziec ze w Bydgoszczy pies na ulicy znaleziony czy coś w tym stylu?

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies jest agresywny to odradzam schron w bydgoszcy i toruniu...zreszta kazdy schron, bo pies i tak zostanie uspiony.

Jesli chodzi o przewiezienie psa-jedynie kombi, gdyzz nie wuiadomo jaki pies ma stosunek do obcych,

Jesli bedzie juz jakies miejsce , gdzie psiaka bedzie mozna umiescici to popytam znajomych o pomoc z transportem- za zwrot paliwa.

Link to comment
Share on other sites

Pies nie jest agresywny w stosunku do swojej rodziny . Ugryzł osobę obcą , która mieszka po sąsiedzku i ma " znienawidzonego "dobermana , a więc jest wrogiem publicznym nr 1. Weszła w dodatku na jego podwórko . Ci ludzie mają go od 1,5 roku . Wcześniej pies był u rodziny z dziećmi , która przeprowadziła się do bloku. Gdy zabrali go drudzy właściciele ,pies nie przejawiał do nich agresji mimo , że już był dorosły i ich nie znał. Obecnie pies ma 4 lata.

Link to comment
Share on other sites

Żałuję , że tak głupio rozpoczęłam ten wątek . Każdy się boi , że to agresywny pies , a tak nie jest . Zasięgnęłam informacji na jego temat - jest uległy wobec właścicieli , kładzie się na plecach i okazuje radość jak Ci ludzie do niego podchodzą . I tak od razu ich zaakceptował , mimo ,że już był dorosły jak go przywieźli .

Link to comment
Share on other sites

Właściciel absolutnie go nie chce ! Nie było to powiedziane pod wpływem nieszczęścia , które się wydarzyło , tj. ataku na sąsiadkę. Upewniłam się dziś czy nie zmienił zdania , gdy emocje opadły . Odp. : Pies będzie zabity !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...