Jump to content
Dogomania

Husky na Crufts


ar2r

Recommended Posts

Dla zainteresowanych zdjęcia zwycięsców rasy Siberian Husky z Crufts

rok 2007
[URL]http://www.dogterminal.com/showinfoshow.php?id=255[/URL]

[URL]http://www.dogterminal.com/showinfoshow.php?id=254[/URL]

i rok 2008
[URL]http://www.flickr.com/photos/crufts2008/2320180773/[/URL]

Przyznam się, że jestem zszokowany "jakością" owych psów. Czyżby brytyjczycy tak bliscy w komitywie z amerykanami nie byli w stanie dorobić się wspaniałych egzemplarzy tejże rasy?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ar2r'] Czyżby brytyjczycy tak bliscy w komitywie z amerykanami nie byli w stanie dorobić się wspaniałych egzemplarzy tejże rasy?[/quote]

To nie tak. Oni by mogli sobie pozwolić na najlepsze amerykańskie championy, tylko po co? Skoro u nich sędziowie oceniają husky jako psa do pracy a nie wystawową gwiazdę. Pooglądaj sobie strony angielskich hodowli husky, to zobaczysz kilka pięknych psów importowanych z przyzwoitych europejskich a nawet amerykańskich hodowli. Ale te psy nie wygrywają u angielskich sędziów, a na Cruftsa zaprasza się głównie takich. Jak kiedys zostanie zaproszony sędzia z Europy lub Ameryki, z pewnością na ringu pojawi się "druga zmiana" angielskich husky :-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka'] Skoro u nich sędziowie oceniają husky jako psa do pracy a nie wystawową gwiazdę. [/quote]
Podstawą sędziowania powinnień być wzorzec . :cool1:
Standart ich Kennel Clubu i zdjęcia z psami to dwa inne światy . :czytaj:
Pomimo tego - w przyszłym roku - chcemy tam pojechać ! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']Podstawą sędziowania powinnień być wzorzec . :cool1:
Standart ich Kennel Clubu i zdjęcia z psami to dwa inne światy . :czytaj:
Pomimo tego - w przyszłym roku - chcemy tam pojechać ! :diabloti:[/quote]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue].......Piotrze bedzie 3 reprezentantów,tak więc mysle ,że będziemy musieli się spiąć i niezależnie od tego który będzie bliżej -POLSKA :terazpol:będzie się starać.........Marzenia sie spełniają! [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie jak patrzę na owe "angielskie" husky, to określenie "szczury północy" nabiera bardzo sensu.
Być może zaproszą jakiegoś "bardziej europejskiego" sędziego na przyszły CRUFTS, jeżeli zoorganizowali tak szeroką akcję, aby ściągnąć reprezentantów innych europejskich krajów do siebie. Mam na myśli m.in. katowicką wystawę jako eliminację do CRUFTS.

Będziemy mocno trzymać kciuki i kibicować naszej reprezentacji husky. :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ar2r']Właśnie jak patrzę na owe "angielskie" husky, to określenie "szczury północy" nabiera bardzo sensu.
Być może zaproszą jakiegoś "bardziej europejskiego" sędziego na przyszły CRUFTS, jeżeli zoorganizowali tak szeroką akcję, aby ściągnąć reprezentantów innych europejskich krajów do siebie. Mam na myśli m.in. katowicką wystawę jako eliminację do CRUFTS.

Będziemy mocno trzymać kciuki i kibicować naszej reprezentacji husky. :multi:[/quote]

Jak będzie bardziej "europejski" albo '"amerykański" sędzia, to może i my się wybierzemy :). Ale raczej marne szanse na tego sędziego :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LOCZEK']
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]......Piotrze bedzie 3 reprezentantów [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]........Marzenia sie spełniają! [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/quote]
[FONT=Comic Sans MS]Myslę , że nasza grupka będzie trochę liczniejsza ![/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]... jeśli ktokolwiek z nas zwycięży , marzenia się spełnią ![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan'][FONT=Comic Sans MS]Myslę , że nasza grupka będzie trochę liczniejsza ![/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]... jeśli ktokolwiek z nas zwycięży , marzenia się spełnią ![/FONT][/quote]


[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]......czyżbym kogoś ominęłą?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]Nominacja na CRUFT'S była dla nas marzeniem,myśle zresztą ,że każdy by chciał mieć chociażby możliwość wziecia udziału w tak prestizowej wystawie.Poprostu bawmy się tym....obojętnie czy sędzia angielski,czy amerykański........ [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LOCZEK'][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]......czyżbym kogoś ominęłą?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]Nominacja na CRUFT'S była dla nas marzeniem,myśle zresztą ,że każdy by chciał mieć chociażby możliwość wziecia udziału w tak prestizowej wystawie.Poprostu bawmy się tym....obojętnie czy sędzia angielski,czy amerykański........ [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Możliwość wzięcia udziału w tej prestiżowej wystawie mają wszystkie psy z nominacją oraz Interchampiony, więc dla naszych psiaków występ w tej wystawie zależy głównie od chęci i możliwości finansowych właściciela :-). A spośród gwiazdeczek, które w tym roku uzyskały nominację pewnie już wkrótce Interki wyrosną, więc jeszcze przez kilka lat można się na Cruftsa szykować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Możliwość wzięcia udziału w tej prestiżowej wystawie mają [B]wszystkie psy z nominacją oraz Interchampiony[/B], więc dla naszych psiaków występ w tej wystawie zależy głównie od chęci i możliwości finansowych właściciela :-). A spośród gwiazdeczek, które w tym roku uzyskały nominację pewnie już wkrótce Interki wyrosną, więc jeszcze przez kilka lat można się na Cruftsa szykować :)[/quote]

Interchampiony bez względu na to, czy mają nominację...?

Ps. Cyraneczka, Czekam na zdjęcia Kanadyjki :evil_lol:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']Interchampiony bez względu na to, czy mają nominację...?

Ps. Cyraneczka, Czekam na zdjęcia Kanadyjki :evil_lol:;)[/quote]

Tak, dyplom Interchampiona jest nominacją (tak to można powiedzieć). Nie wszyscy o tym wiedzą. Ale małe zainteresowanie Europejczyków Cruftsem nie jest uzależnione od nominacji, tylko od potrzeby poddania psów badaniom i kwarantannie oraz od "jakości" oceniających sędziów. Wyjazd na Cruftsa nie jest tanią wycieczkę i skoro się wie, że i tak psy w typie wystawowym nie wygrają, to po co jechać.

Ps.
Zdjęcia będą, na razie kiepska aura i nie mam kiedy zrobić :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']... Ale małe zainteresowanie Europejczyków Cruftsem nie jest uzależnione od nominacji, tylko od potrzeby poddania psów badaniom i kwarantannie ...
[/quote]

Nie wiem czy mam dobre informacje, ale podobno kwarantannę zastąpiono właśnie badaniami, które muszą być wykonane odpowiednio wcześnie przed wizytą w UK. To byłoby znacznym ułatwieniem niż przetrzymywanie zwierzaka pod obserwacją przez jakiś okres czasu (chyba, że też procedura kwarantany wygląda inaczej).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ar2r']Nie wiem czy mam dobre informacje, ale podobno kwarantannę zastąpiono właśnie badaniami, które muszą być wykonane odpowiednio wcześnie przed wizytą w UK. To byłoby znacznym ułatwieniem niż przetrzymywanie zwierzaka pod obserwacją przez jakiś okres czasu (chyba, że też procedura kwarantany wygląda inaczej).[/quote]

Tak, trzeba zrobić badania krwi na przeciwciała - w Puławach lub u weta, który wyśle próbki do Niemiec (podobno jest taniej:evil_lol:). A potem należy bardzo pilnować, żeby regularnie co do dnia szczepić psa na wściekliznę co roku. To w zasadzie wystarczy. Wydaje mi się, że psy spoza UE mają kwarantannę.

Link to comment
Share on other sites

Procedura kwarantanny wyglada inaczej ;)
Najpozniej 7 m-cy przed planowanym wyjazdem do UK trzeba psa zachipowac, zaszczepic na wscieklizne, po ok.3 tygodniach pobrac krew do badania na przeciwciala (laboratorium Pulawy lub niemieckie), potem - jesli wynik jest ok, to pozostaje odczekac 6 m-cy od daty pobrania probki i mozna jechac. Tuz przed wyjazdem potwierdzenie od weta o dobrym stanie zdrowia (psa ;) ), odrobaczenie i odkleszczanie. I witamy na wyspach.
Cos sie mowi o zniesieniu obowiazku badan przy zachowanych terminach szczepien od 2009 r., ale pozyjemy, zobaczymy...
PS. Cyraneczka, jednoczesnie pisalysmy, hihi

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][quote name='Cyraneczka']Tak, dyplom Interchampiona jest nominacją (tak to można powiedzieć). Nie wszyscy o tym wiedzą. Ale małe zainteresowanie Europejczyków Cruftsem nie jest uzależnione od nominacji, tylko od potrzeby poddania psów badaniom i kwarantannie oraz od "jakości" oceniających sędziów. Wyjazd na Cruftsa nie jest tanią wycieczkę i skoro się wie, że i tak psy w typie wystawowym nie wygrają, to po co jechać.[/CENTER]

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen].......Nie moge sie zgodzić z ostatnim zdaniem.Skoro zakładamy hodowle,kupujemy psy,chcemy wyrobic tytuły,to gdzie przepraszam wola walki?[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Nie pojedziemy na daną wystawe,bo tam jest wiadome kto wygra,ustawione,albo sędzia nie ten???Skoro bawimy sie w wystawianie,to myślałam,że [/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]to lubimy,że to hobby!?Przecież nie zrezygnuje tylko dlatego ,że taka moda.Moda sie zmienia i może kiedyś przyjdzie czas na "MASKOTY"-jak to mówią co niektórzy .[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Dla nas walka jest przyjemniejsza ,jeżeli stawka jest duża,dobra i ze zdrową determinacją ZWYCIĘZTWA.Każdy ring służy do walki,no nie???[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Samą przyjemnośćią zresztą dla nas bedzie CRUFT'S od tzw.kuchni.Powiem,że byliśmy ,a nie słyszeliśmy........[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]
[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Masz racje Żanetko co do kosztów-nie każdy moze sobie na taką wyprawe pozwolić.Ale jakby nie patrzeć,jadą poprostu Ci którzy moga i chcą.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Nie zniechecajcie prosze twierdzeniem,że i tak nie ma szans....................[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Twierdze ,że nie mamy sie czego wstydzić,a wręcz przeciwnie pokazać co mamy swojego i wartościowego- my jesteśmy z Queeni dumni.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]A badania sa takie jak na Szwecje-faktem ,że drogie,ale potwierdzające też zdrowie psa.Ja płaciłam 180zł. i czekałam na wynik 2 tyg.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Musisz mieć szczepienia i przed wylotem odrobaczenie.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]
[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Pisząc ,że jedzie 3 konkurentów ,miałam na myśli Sylwie,Piotra i nas.Przynajmniej o tych nominacjach tylko wiem.Nie wiedziałam,że INTERY [/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]mają taką możliwość.Ale na przyszłość dobrze wiedzieć.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]A skoro już jesteśmy przy temacie,to kto jeszcze pojedzie zmierzyć sie z ANGOLAMI????[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LOCZEK']

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen].......Nie moge sie zgodzić z ostatnim zdaniem.Skoro zakładamy hodowle,kupujemy psy,chcemy wyrobic tytuły,to gdzie przepraszam wola walki?[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Nie pojedziemy na daną wystawe,bo tam jest wiadome kto wygra,ustawione,albo sędzia nie ten???Skoro bawimy sie w wystawianie,to myślałam,że [/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]to lubimy,że to hobby!?Przecież nie zrezygnuje tylko dlatego ,że taka moda.Moda sie zmienia i może kiedyś przyjdzie czas na "MASKOTY"-jak to mówią co niektórzy .[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Dla nas walka jest przyjemniejsza ,jeżeli stawka jest duża,dobra i ze zdrową determinacją ZWYCIĘZTWA.Każdy ring służy do walki,no nie???[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Samą przyjemnośćią zresztą dla nas bedzie CRUFT'S od tzw.kuchni.Powiem,że byliśmy ,a nie słyszeliśmy........[/COLOR][/FONT][/quote]

Z jednej strony masz rację. Nie chodzi bowiem o to, żeby nie jeździć, bo i tak z góry zakłada sie jakiś wynik. Z góry co niektórzy zakładają kto wygra w Opolu, a i tak wiele osób pojedzie, po to, żeby być ocenionym przez dobrego sędziego i nie ważne kto wygra. Po to samo jedzie się do innych sędziów znawców rasy, po to, zeby sie dobrze bawic, powalczyć w duzej stawce i mieć z tego przyjemność.
Gdyby było tak jak mówisz, że ludzie rezygnowaliby z wystaw, bo są układy i z góry tu czy tam wiadomo, kto wygra, to większość z nas wogóle nie jeździłaby na wystawy.
Ale na Cruftsie jest trochę inaczej - tam jest preferowany jakiś tam typpsów pracujących i myślę, że największe szanse na tej wystawie miał by mateusz Surówka, albo Ewaka ze swoim "szczurkiem" :) (oczywiście pozytywnie ;).
Ale nie dowiemy się tego, jak nie pojedziemy. A skoro są te nominacje, to dlaczego nie sprawdzić :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LOCZEK'][CENTER][quote name='Cyraneczka']Tak, dyplom Interchampiona jest nominacją (tak to można powiedzieć). Nie wszyscy o tym wiedzą. Ale małe zainteresowanie Europejczyków Cruftsem nie jest uzależnione od nominacji, tylko od potrzeby poddania psów badaniom i kwarantannie oraz od "jakości" oceniających sędziów. Wyjazd na Cruftsa nie jest tanią wycieczkę i skoro się wie, że i tak psy w typie wystawowym nie wygrają, to po co jechać.[/quote][/CENTER]
[quote name='Cyraneczka']

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen].......Nie moge sie zgodzić z ostatnim zdaniem.Skoro zakładamy hodowle,kupujemy psy,chcemy wyrobic tytuły,to gdzie przepraszam wola walki?[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Nie pojedziemy na daną wystawe,bo tam jest wiadome kto wygra,ustawione,albo sędzia nie ten???Skoro bawimy sie w wystawianie,to myślałam,że [/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]to lubimy,że to hobby!?Przecież nie zrezygnuje tylko dlatego ,że taka moda.Moda sie zmienia i może kiedyś przyjdzie czas na "MASKOTY"-jak to mówią co niektórzy .[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Dla nas walka jest przyjemniejsza ,jeżeli stawka jest duża,dobra i ze zdrową determinacją ZWYCIĘZTWA.Każdy ring służy do walki,no nie???[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Samą przyjemnośćią zresztą dla nas bedzie CRUFT'S od tzw.kuchni.Powiem,że byliśmy ,a nie słyszeliśmy........[/COLOR][/FONT]


[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Masz racje Żanetko co do kosztów-nie każdy moze sobie na taką wyprawe pozwolić.Ale jakby nie patrzeć,jadą poprostu Ci którzy moga i chcą.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Nie zniechecajcie prosze twierdzeniem,że i tak nie ma szans....................[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Twierdze ,że nie mamy sie czego wstydzić,a wręcz przeciwnie pokazać co mamy swojego i wartościowego- my jesteśmy z Queeni dumni.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]A badania sa takie jak na Szwecje-faktem ,że drogie,ale potwierdzające też zdrowie psa.Ja płaciłam 180zł. i czekałam na wynik 2 tyg.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Musisz mieć szczepienia i przed wylotem odrobaczenie.[/COLOR][/FONT]


[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Pisząc ,że jedzie 3 konkurentów ,miałam na myśli Sylwie,Piotra i nas.Przynajmniej o tych nominacjach tylko wiem.Nie wiedziałam,że INTERY [/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]mają taką możliwość.Ale na przyszłość dobrze wiedzieć.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]A skoro już jesteśmy przy temacie,to kto jeszcze pojedzie zmierzyć sie z ANGOLAMI????[/COLOR][/FONT][/quote]

Badania nie sa takie same jak na szwecje bo po wyniku musisz czekac 6 miesiecy wiec to jest roznica :)

Ja nie bede nikogo zniechecac bylam i widzialam na wlasne oczy
i dziekowalam sila wyzszym ze nie wyrobilam sie z badaniami Mumina bo to co zobaczylam wolalo o pomste do nieba nie tylko ze wzgledu na to jakiego typu byly psy ale o to jak typowali sedziowie i jak typowali anglicy bo te z wieloma hodowcami rozmawialam.
Obejrzalam cala walke wsrod psow, i polowe suk na wiecej szczerze nie mialam sily patrzec.
Sama wystawa natomiast osobiscie bylam rozczarowana.
Natomiast jesli pewnego dnia jak to juz kiedy bylo na crufcie bedzie sedzia z innej czesci swiata jak z wysp brytyjskich to bede pierwsza ktora bedzie
sie tam pchala.
Aha dla porownania, nie syugerujcie sie rasami takimi jak Malmuty czy Samoyedy sa one w "tym samym" standardzie jak i nasze, natomiast husky zdecydowanie NIE.
z cala pewnoscie moge stwierdzic ze jak ktos nie pojedzie to i tak nie uwierzy w to co pisze ;) mysle ze sama bym nie wueirzyla jakby mi ktos to powiedzial :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue] ....A tak faktycznie termin w Anglii pozostał.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]Jednak nie pisałam postu po to żeby sie wymądrzać,ale dać szanse sobie i innym-chociaż spróbować.Założenie ,że jest jak jest nie powinno zniechęcać.A każdy człowiek uczy sie na błędach.Jeżeli sędziowie nie zawieszą oka na naszych .to z pewnością my zawiesimy na ich paszczurkach(nie ujmując nikomu) [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Ale na Cruftsie jest trochę inaczej - tam jest preferowany jakiś tam typpsów pracujących i myślę, że największe szanse na tej wystawie miał by mateusz Surówka, albo Ewaka ze swoim "szczurkiem" :) (oczywiście pozytywnie ;).
Ale nie dowiemy się tego, jak nie pojedziemy. A skoro są te nominacje, to dlaczego nie sprawdzić :p[/quote]

no to może jak będziecie jechać to wam jakiegoś podrzucę? Poszalejesz po ringach :)

Wy i tak jesteście wszyscy lepszej sytuacji. Mój Kai dostał na światówce z wielką pompą nominację na Cruft i już "wyprawiłam" handlerkę an Wyspy. Ale szczęscie trwało 3 godziny, jak poszłam się zapytać o szczególy, to się okazało, że zgłosić go nie mogę, bo tam nie mają zarejestrowanej ani jednej sztuki hokkaido, i standardu też nie. No i było po Cruft :evil_lol:

Ale moge przerobić w glejcie "hokkaido" na "husky" - weźmiecie któregoś szczura, i niech jedzie. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...