Jump to content
Dogomania

Skrzywdzony przez człowieka Guzik (dawniej Gonzo) już w swoim własnym domu


nikador

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No bo Guziczek ma nowego kolegę - Krecika :)
Krecik przyjechał do nas dzisiaj na tymczas - tu jest jego wątek:
[url=http://www.dogomania.pl/forum/f28/sochaczew-niewidzialny-dt-jedyna-szansa-na-zyce-126285]Sochaczew - NIEWIDZIALNY - DT jedyną szansą na życe - Dogomania Forum[/url]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/titoune_sapin_jouets.gif[/IMG]
[B]Kochani:loveu:[/B]
[B]Z okazji Świąt Bożego Narodzenia[/B]
[B]dziś składamy Wam życzenia[/B]
[B]aby rażniej w duszy było[/B]
[B]aby Wam sie dobrze żyło[/B]
[B]tylko w szczęściu i miłosci[/B]
[B]pomyślności i radości[/B]
[B]bez smutku i cierpienia[/B]
[B]takie nasze są życzenia[/B]
[COLOR=lime],,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,[/COLOR]
[B]Danka z Toficzkiem[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Siostrzenica pożyczyła mi aparat, więc dla wszystkich fanek Guziczka kilka fotek.

Na początek bardzo Wam dziękujemy za życzenia i życzymy również wszystkiego co tylko może zdarzyć się dobrego.
wesolych_swiat.jpg.4dba76809cfac97dbd1330a016b74837.jpg



a żebyście nie myślały, Cioteczki, że mam takiego grzecznego kota, to dalszy ciąg świątecznej kartki
dusia_chuligani.JPG.9d2a1fc6815087ca5a92e684fbc27b90.JPG


A teraz już Wasz ulubieniec

bardzo się lubimy
DSC05028.jpg.3e725604a3c3e9d65ba32345f804b658.jpg

STRZELAJĄ! gdzie by się tu schować??
DSC05048.jpg.a9959daffcd203c0ccbb36f1a2838d65.jpg

strategiczne miejsce - w przejściu
DSC05022.jpg.f26746765cf2418e429629e05d42035f.jpg

już mi się nie chciało na fotel wskoczyć
DSC05046.jpg.b79c77f84ef63ae18a26f1bd8cca9768.jpg

nie ma to jak relaks
DSC05040.jpg.9a9340a1a4080c034e086ab1e0d9ac9f.jpg
DSC05041.jpg.2a8744155a6da87e8152b00ef2eb7009.jpg
DSC05047.jpg.56157dd3209ff727f4c50bcb4d434a5c.jpg

nie po oczach!
DSC05039.jpg.e6d27c309b9cfb819e45ae86d63ba1c2.jpg
 

Link to comment
Share on other sites

Poluję teraz z aparatem na zabawy Guzika i Dusi, ale pod tym względem oni są okropni. Pięknie się bawią dopóki nie wezmę aparatu do ręki, wtedy od razu stają oboje przodem do obiektywu i nie ma zabawy. Ale może mi się uda jakoś w końcu z zaskoczenia ich uchwycić w czasie zabawy. To są na prawdę fantastyczne sceny jak Duśka robi fikołki na grzbiecie Guzika, albo Guzik przewraca Dusię na plecki i łapie ją za gardło. Mnie zawsze wtedy cierpnie skóra, ale Dusinka jest zachwycona bo Guzik ją bardzo delikatnie tarmosi. Ona go wtedy łapkami obejmuje za szyję i nadstawia tą malutką szyjkę pod zęby Guzika.

Link to comment
Share on other sites

Mamy od dzisiaj nową tymczasowiczkę, śliczną młodziutką czarnulkę z tego wątku:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/mala-czarna-z-marek-poszukuje-domu-128145/"][/URL][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/mala-czarna-z-marek-poszukuje-domu-128145/[/URL]
więc Guzik jest cały w skowronkach, on BARDZO lubi dziewczyny :)
Mała jest nieco mniej zadowolona i już dwa razy go pogoniła, bo strasznie namolny był.

No to jeszcze trochę fotek

dobrze się pogrzać na słoneczku
[IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/guzik/DSC05058.jpg[/IMG]

lubię się bawić z ta małą księżniczką
[IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/guzik/DSC05056.jpg[/IMG]

czyż nie jestem przystojny?
[IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/guzik/DSC05057.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guzikowym koszykiem to ona się mało interesuje, zdecydowanie woli kanapę. Chociaż akurat teraz śpi właśnie w koszyku.
Po pierwszym zachwycie koleżanką Guzik okazał się paskudnym egocentrykiem, nawet odezwać się do suni nie mogę bo natychmiast pcha się pod ręce. A jak próbuję ją głaskać to potrafi ją odepchnąć i wepchnąć się na jej miejsce. Nawet szelek nie mogę jej spokojnie założyć bo Guzik natychmiast pcha łepek pod moje ręce i każe się głaskać. Okropny zazdrośnik z niego.
Ale poza tym to nie jest źle, bawi się z nią, spali sobie w nocy przytuleni razem (na moim tapczanie oczywiście), żeby mnie nie było to byliby idealnie zaprzyjaźnieni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Guziczek miał dzisiaj straszny atak. Wygląda to na padaczkę. Pierwszy raz coś takiego widziałam. Decyzja weta - obserwować, ewentualnie badania jakieś przed podaniem leków. Opis w książce się zgadza, zalecenia: dieta niskobiałkowa i dużo witaminy B.
Biedne to moje maleństwo :placz:

Link to comment
Share on other sites

oj zdenerwowałam się bardzo, nie wiedziałam co się dzieje i jak mu pomóc
teraz już trochę wiem i jakoś sobie z tym poradzimy
o ile oczywiście to nie są jakieś postępujące zmiany w mózgu
mam nadzieję, że to tylko jakieś pourazowe zaszłości - wcale by mnie nie zdziwiło gdyby jakiś dawny kopniak trafił w główkę tego maleństwa i zostawił trwały ślad
pogrzebię też na dogo, może znajdę jakieś rady

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Guziczek czuje się dobrze. Atak się nie powtórzył na razie. Mam nadzieję, że się nie powtórzy. Dbam żeby miał spokój i żeby był dopieszczony. Profilaktycznie trzymamy niskobiałkową dietę i dodajemy witaminę B do jedzonka. No ale dietka mu się przyda i tak, bo zaczął się robić grubasek, a przecież musimy dbać o linię żeby nie przeciążać biednych łapek.
Na szczęście Guziczek zaprzyjaźnił się z Melą, która jakoś nie może znaleźć nowego domu. Dla Meli Guzik jest idolem - naśladuje go we wszystkim. Ale też jest zazdrosna o niego i muszę ją stopować, bo często odpycha Guziczka kiedy się oboje pchają do pieszczotek.
Niestety, Mela trafiła do mnie na tymczas i cała reszta spadła teraz na mnie, nikt się jej losem nie interesuje. Ogłaszam ją i nawet się nią ludzie interesują, ale konkretów ciągle brak

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cioteczki pomóżcie coś wymyślić - mam kłopot z Guzikiem :(

Ostatnio Guzik często chodził na spacery z moim tatą, bo ja mam problemy z rękami i trudno mi się na kulach oprzeć. No iw czasie jednego ze spacerów zobaczył bawiące się psy po drugiej stronie szerokiej, ruchliwej ulicy. Wogóle nie reagując na krzyk mojego taty przebiegł na drugą stronę. Tata miotający się między nim a Melą nie dał rady go złapać (ma 80 lat). Pomogła mu pani Ania z jednego ze sklepów (adoptowała bidę z dogo) i Guzik bez szwanku wrócił do domu. Ale bardzo mu się to spodobało niestety i powtórzył ten sam numer, tym razem będąc ze mną na spacerze - szczęśliwie samochody i tramwaj się zatrzymały i gnojkowi nic się nie stało. Ja nie mam żadnych szans na dogonienie go, nie mam też jak prowadzić go na smyczy. Chodzimy w zupełnie inną stronę, uważamy jak tylko się da, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego czy pojawi się jakiś pies po drugiej stronie ulicy kiedy będziemy wracali do bloku, a spod naszej klatki doskonale tamten teren widać. Może znacie jakiś sposób żeby zmniejszyć jego zainteresowanie innymi psami??? Do tej pory bał się przebiegać na tamtą stronę, nawet jesli widział tam psa, to bez problemu go zawracałam, a teraz wogóle sobie nic nie robi ze mnie, głuchnie zwyczajnie.
Na razie ja będę po operacji i Guzik będzie wychodził przez 4-6 tygodni z kimś z rodziny, na smyczy. Ale co będzie potem???
Za nic w świecie nie chcę dopuścić do tego żeby zginął pod kołami :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olena84']Chyba nie da się bez smyczy:-(, .[/quote]
tylko jak ja mam to zrobić???

[quote]ale to zdarzyło sie tylko dwa razy więc może mu przejdzie, ale ryzykowac nie można:placz:[/quote]
trzy.... w sobotę znowu wyciął ten sam numer... szczęśliwie ruchu nie było...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...