Jump to content
Dogomania

Pomocy


Nutka

Recommended Posts

Musisz zacząć ją szkolić, ale najpierw rozpocznij szkolenie w domu, później ze smyczą na dworzu, a później bez, a JAK szkolić to myślę, że niedługo napiszą do Ciebie bardziej doświadczeni w tych sprawach, bo ja się dopiero co uczę i jestem początkująca w tych sprawach :P

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Twoje spacery polegają na puszczeniu suki żeby się wybiegała, to normalne że nie przyjdzie dopóki się nie wybiega.. :) Ćwiczysz z nią coś? Rzucasz np. piłkę?
Temat o komendach
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=45896[/url]
Temat o szkoleniu klikerem
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=7967[/url]

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj ze pies będzie wykonywał twoje polecenia, kiedy zrozumie, że odnosi jakieś korzyści. Nic za darmo :lol: A będzie przychodzić do ciebie, tylko wtedy, jeśli staniesz się bardziej atrakcyjna niż otoczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A żeby na razie suczkę wybiegać, zaopatrz się w kilkunastometrową linkę (raczej nie smycz rozwijaną, po prostu linkę z dowiązanym karabińczykiem), albo bniegaj z nią sama. Możesz też powoli uczyć ją biegania przy rowerze.

W ogóle na Twoim miejscu rozejrzałabym się za dobrą psią szkołą w okolicy. Foksterrier nie jest specjalnie łatwą do układania rasą i niedoświadczonej osobie może sprawiać problemy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Dinka']Mozesz nauczyc ja przychodzenia najpierw za smakolyki.. A potem sama zacznie przychodzic...;);););)Wiem, ze to przekupstwo, ale czasem tylko to dziala.;);)[/quote]

Według mnie to nie przekupstwo, tylko nagroda dla psa za dobre wykonanie zadania. Tak samo jak człowiek pracuje: pieniądze i różne premie to nie przekupstwo, tylko nagroda za wykonaną pracę. W końcu kto by chciał pracować za darmo ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dinka']Tak, ale on powienien przychodzic bez zadnych smakolykow.. Jak go wolasz to przychodzi... Za poczatku mozna go nagradzac, a potem sam sie nauczy.. Przynajmniej tak powinno byc... ;)[/quote]

Oczywiście, po pewnym czasie smakołyki wycofujemy i zastępujemy je tylko pochwałą, czy pogłaskaniem ( no dobra, czasem też dajemy niespodziewane nagrody ekstra: smakołyk, czy piłeczka ;) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...