Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Martinee']
Każdy aparat ma taką funkcje pt.zdjęcia seryjne. Polega to na tym ,że aparat robi sam zdjęcia w bardzo szybkim tempie -jedno za drugim.W ten sposób możemy uzyskać naprawde fajny efekt zdjęcia w ruchu. Jak ktoś lubi się bawić w taki sposób to może zrobić poźniej krótkie filmiki, dzięki tej opcji naprawde fajnie to wygląda :)

bognik- napewno wiedziała ,że coś takiego jest booo ona jest taka mądra.Wszystkich krytykuje i poucza.

ładnie to znaczy lepiej od twojego zdjęcia ,które jest ruszone i nie ostre[/quote]
Nadal nie rozumiem :razz:
Specem w dziedzinie fotografii nie jestem, ale co nieco wiem, więc staram się innym to przekazać (użytkownicy, którzy udzielają się w tym temacie przecież tego właśnie chcą) ;)

Co do zdjęć seryjnych - zapewniam Cię, że [B]dog_master'ka[/B] wie, co to znaczy :lol:

A moje zdjęcie poruszone i nieostre? :hmmmm: W którym miejscu? Ciemne i zaszumione to się zgodzę, ale nieostre?

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

poczekaj jeszcze troche az dostane nową zabawke to wtedy pogadamy :) a przykro mi jeśli chcesz zrobić naprawde dobre zdjęcie w ruchu kompaktem polecam tą opcje :D.

P.S bognik robi fajne foty ale jeszcze żadna mnie nie zachwyciła :D Jest jedna osoba na dogo która robi fajne zdjęcia :D i to od niej będe się uczyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martinee']poczekaj jeszcze troche az dostane nową zabawke to wtedy pogadamy :) a przykro mi jeśli chcesz zrobić naprawde dobre zdjęcie w ruchu kompaktem polecam tą opcje :D.

P.S bognik robi fajne foty ale jeszcze żadna mnie nie zachwyciła :D Jest jedna osoba na dogo która robi fajne zdjęcia :D i to od niej będe się uczyć[/quote]:evil_lol::evil_lol:

[quote name='Martinee']ostre to ono napewnio nie jest. Mówie teraz o tym zdjęciu [URL]http://images34.fotosik.pl/274/8cdbcd6691398588.jpg[/URL] zobacz łapy są nie wyraźne.[/quote]:evil_lol::evil_lol::evil_lol: to tylko kompakcik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martinee']poczekaj jeszcze troche az dostane nową zabawke to wtedy pogadamy :) a przykro mi jeśli chcesz zrobić naprawde dobre zdjęcie w ruchu kompaktem polecam tą opcje :D.
[/quote]
''Zabawka'' sama nic nie zdziała. Najpierw się dokształć, przeczytaj książki fotograficzne, wyciągnij wszystko, co możliwe z Twojego aparatu, a dopiero później zabieraj się za lustro (bo pewnie je masz na myśli).

[quote name='Martinee']ostre to ono napewnio nie jest. Mówie teraz o tym zdjęciu [URL]http://images34.fotosik.pl/274/8cdbcd6691398588.jpg[/URL] zobacz łapy są nie wyraźne.[/quote]
Bo to kompakt, który dokładnie ruchu nie zamrozi, przecież pisałam o tym :cool1: Przynajmniej przepaleń nie ma (coś za coś). To zdjęcie nawet mi się nie podoba, nie jest do oceny, to miał być tylko przykład (o czym już pisałam).

[B]Tinka [/B]- co Ci tak wesoło? :diabloti:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']''Zabawka'' sama nic nie zdziała. Najpierw się dokształć, przeczytaj książki fotograficzne, wyciągnij wszystko, co możliwe z Twojego aparatu, a dopiero później zabieraj się za lustro (bo pewnie je masz na myśli).


Bo to kompakt, który dokładnie ruchu nie zamrozi, przecież pisałam o tym :cool1: Przynajmniej przepaleń nie ma (coś za coś). To zdjęcie nawet mi się nie podoba, nie jest do oceny, to miał być tylko przykład (o czym już pisałam).

[B]Tinka [/B]- co Ci tak wesoło? :diabloti:

Pozdrawiam![/QUOTE]
nie bądz zamądra ,wiesz to zdjęcie jest robione w samo południe i nie ma się co dziwić,że jest przepalone.

P.s ja jakoś ładnie złapałam ruch, aha nie masz bladego pojęcia co ja wiem a czego nie wiem więc prosze nie mów mi ,co mam robić bo pewnie przeczytałam więcej ksiązek i płyt na temat fotografi niż ty ...... nie będe pisać więcej bo nie chce bana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martinee']poczekaj jeszcze troche az dostane nową zabawke to wtedy pogadamy :) a przykro mi jeśli chcesz zrobić naprawde dobre zdjęcie w ruchu kompaktem polecam tą opcje :D.

[/quote]

[quote name='Martinee']Każdy aparat ma taką funkcje pt.zdjęcia seryjne. Polega to na tym ,że aparat robi sam zdjęcia w bardzo szybkim tempie -jedno za drugim.W ten sposób możemy uzyskać naprawde fajny efekt zdjęcia w ruchu. Jak ktoś lubi się bawić w taki sposób to może zrobić poźniej krótkie filmiki, dzięki tej opcji naprawde fajnie to wygląda :)

bognik- napewno wiedziała ,że coś takiego jest booo ona jest taka mądra.Wszystkich krytykuje i poucza.

ładnie to znaczy lepiej od twojego zdjęcia ,które jest ruszone i nie ostre[/quote]Ze niby ja? :D To nie czytaj moich wypowiedzi. Ja niestety Twoich czytac nie zamierzam, gdyz kolą w oczy. A nie bede co post prosila "pisz po polsku".

Nie kazdy aparat ma taka funkcje. Moj stary kompakcik nie ma. Poza tym, co ma zamrazanie ruchu i szybkosc ostrzenia AF do zdjec seryjnych? Blagam, wez jakas ksiazke o fotografii... Albo chociaz lustro do reki. Ja pisac nie mam zamiaru, choc wiem. I moze nie najlepsze, bo sprzet slaby, ale jest ruch - mozesz obejrzec w mojej Galerii w Klubie Olympusa - w podpisie... [quote name='Martinee']jezeli chodzi o zdjęcia seryjne (jeśli chodzi ci o to) to zdjęcia robi aparat ty tylko trzymasz spust :D[/quote]

Nie, chodzilo jej zapewne o to, ze aparat sam zdjecia za Ciebie nie zrobi. To TY musisz wszystko ustawic i odpowiednio zmierzyc, zeby byl efekt. Nawet Nikonem D3 mozesz nie zrobic zadnego fanego zdjecia bez wiedzy fotograficznej ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote]wiesz to zdjęcie jest robione w samo południe i nie ma się co dziwić,że jest przepalone. [/quote]
To po co robisz zdjęcia w południe jak wiesz, że będą przepalenia? Pewnie, łatwiej się wytłumaczyć za ostrym słońcem.

[quote name='Martinee']pewnie przeczytałam więcej ksiązek i płyt na temat fotografi niż ty ...... [/quote]
Właśnie widać.

[B]dog_master'ko[/B] - widzę moje ulubione zdjęcie Kubusia w Twoim avatarze :loveu:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie, chodzilo jej zapewne o to, ze aparat sam zdjecia za Ciebie nie zrobi. To TY musisz wszystko ustawic i odpowiednio zmierzyc, zeby byl efekt. Nawet Nikonem D3 mozesz nie zrobic zadnego fanego zdjecia bez wiedzy fotograficznej ;p[/QUOTE]

dokladnie tak;]

ojoj, nam się tu profesjoalistka objawiła a tu tacy nielaskawcy- fuj! nie ładnie;)

ps.moglby ktos w wolnej chwili zernac na moje wypocinki? i konskruktywnie srobnac cosik? :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']
ps.moglby ktos w wolnej chwili zernac na moje wypocinki? i konskruktywnie srobnac cosik? :P[/quote]
Chodzi Ci o [URL="http://i257.photobucket.com/albums/hh221/soranossa/DSCF5155.jpg"]TO[/URL] zdjęcie? Szkoda tego bałaganu w tle, przydałaby się mniejsza GO ;) Dzieci są fajnymi modelami, więc na co czekasz? Fotografuj :-)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Już ci mówie po co po to ,żeby się nauczyć (wyprobować jak wogóle takie zdjęcia wychodzą ) to chyba proste każdy wie ,że zdjęc w południe nie wolno robić tylko najlepiej wieczorem (to napewno wiesz)

Ten wątek jest bezsensu, wiecie co potakujcie sobie ,wszyscy robićie super zdjęcia naprwde. Niczego z wami przeanalizować nie można bo odrazu (ty jesteś głupia, ja jestem mądra).

Link to comment
Share on other sites

a jaka z toba analiza, zapierasz sie ze ISO nie masz... tlumacza ci ludzie ze iso jest nieodzowną czescią fotografii itp a ty dalej swoje... a teraz tupiesz nozką boś zła.... ech...

bognik - dzieki za uwgi ,musze jaiegoś dziaciaka od znajomych wypozyczyć czasem ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martinee']nie bądz zamądra ,wiesz to zdjęcie jest robione w samo południe i nie ma się co dziwić,że jest przepalone.
[/quote]
ale to nikogo nie interesi:cool1:
[quote]
przeczytałam więcej ksiązek i płyt na temat fotografi niż ty ...... nie będe pisać więcej bo nie chce bana[/QUOTE]

czytać każdy może trochę lepiej, lub trochę gorzej...:diabloti:

[quote name='Helga&Ares']
i powtarzam, że zdjęcia robione bez pomocy tej czułości;)
Praktycznie nigdy nie używam :p
[/QUOTE]

:hmmmm:



ps. ten wątek potrafi poprawić humor:lol:

Link to comment
Share on other sites

Bo tu się nikt nie zna!!!!!!!!!!!!!!!!
ech... co Wy wiecie o fotografii....:evil_lol:

wiesz co....Martinee , kurcze ja tam nic , zadnych ksiazek nie czytalam... wszystko robie metodą prob i błędow , chlone rady i kazda krytyka .....
ale widać czas juz czytac, bo kurde ISO mam :shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/224/94cfffd127282fbb.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/224/0fdf35ad5bcbf63f.jpg[/IMG][/URL]

Nie wiem czy te przepalenia bardzo psują dlatego pytam ludzi bardziej doświadczonych:)
W ogóle jestem bardzo zaskoczona, że tym aparatem udało się zrobić tak rozmazane tło, wcześniej myślałam, że to nie możliwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']a jaka z toba analiza, zapierasz sie ze ISO nie masz... tlumacza ci ludzie ze iso jest nieodzowną czescią fotografii itp a ty dalej swoje... a teraz tupiesz nozką boś zła.... ech...

bognik - dzieki za uwgi ,musze jaiegoś dziaciaka od znajomych wypozyczyć czasem ;p[/QUOTE]
co takiego, soryy wypraszam sobie nie powiedziałam ,że nie mam ISO chyba ci się coś pomyliło albo wogole nie czytasz kto co pisze !

Link to comment
Share on other sites

anu popalone i nie ostre, proboj stanać inaczej w momencie mocnego slonca, przyslonić, chocby torebką"zrodlo" swiatla, albo pocekac az slonce z lagodnieje.
pobaw sie ustawieniami w paracie:)



takie dla smiechu ;) , zasadniczo dla kumpeli robione;)

[IMG]http://i257.photobucket.com/albums/hh221/soranossa/DSCF5118.jpg[/IMG]


ps.Edit

[QUOTE]Więc ono jest, ale go nie ma[/QUOTE]????????????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martinee']Już ci mówie po co po to ,żeby się nauczyć (wyprobować jak wogóle takie zdjęcia wychodzą ) to chyba proste każdy wie ,że zdjęc w południe nie wolno robić tylko najlepiej wieczorem (to napewno wiesz)

Ten wątek jest bezsensu, wiecie co potakujcie sobie ,wszyscy robićie super zdjęcia naprwde. Niczego z wami przeanalizować nie można bo odrazu (ty jesteś głupia, ja jestem mądra).[/quote]
Pewnie, próbuj sobie (też tak robię), tylko nie wstawiaj potem przepalonych zdjęć z tłumaczeniem, bo to się mija z celem. Próbuj dla siebie i wyciągaj wnioski (tylko już przeczytałaś, że na pewno dużo wiesz).

Nikt Ci nie każe czytać i pisać w tym temacie.

[quote]ps. ten wątek potrafi poprawić humor:lol:[/quote]
Zgadzam się :evil_lol:

[B]Apbt_sól[/B] - [URL]http://i257.photobucket.com/albums/hh221/soranossa/DSCF5118.jpg[/URL] - pomysł świetny!

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']Bo tu się nikt nie zna!!!!!!!!!!!!!!!!
ech... co Wy wiecie o fotografii....:evil_lol:

wiesz co....Martinee , kurcze ja tam nic , zadnych ksiazek nie czytalam... wszystko robie metodą prob i błędow , chlone rady i kazda krytyka .....
ale widać czas juz czytac, bo kurde ISO mam :shake::shake:[/QUOTE]
ja też je mam i wiem ,że je mam. Na temat tego ,że nie mam ISO ja nic nie pisałam widać -jak pisała [B]LeCoyotte[/B] czytać każdy może trochę lepiej, lub trochę gorzej... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']anu popalone i nie ostre, proboj stanać inaczej w momencie mocnego slonca, przyslonić, chocby torebką"zrodlo" swiatla, albo pocekac az slonce z lagodnieje.
pobaw sie ustawieniami w paracie:)



takie dla smiechu ;) , zasadniczo dla kumpeli robione;)

[IMG]http://i257.photobucket.com/albums/hh221/soranossa/DSCF5118.jpg[/IMG]


ps.Edit

????????????????[/QUOTE]
soryy ja tego nie napisałam zobacz sobie jeszcze raz i uważnie kto to napisał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...