Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Kiłi']A mam:diabloti: Ale je musze wyprasować :evil_lol:
Ojj tak kocyki są de best!! Moje mają ich conajmniej 5 plus malusie niebieskie podusie z ikei hahaha:evil_lol::evil_lol:

Okamia, no właśnie musze zacząć robić w rawach w końcu ;)[/QUOTE]

Nie zacząć tylko ładnie aparat w łapki i przestawić na funkcje Raw+L i jazda :evil_lol: Ostatnio kumplowi przestawiłam na same rawy, dzwonił do mnie i płakał co mu zrobiłam :diabloti: a potem to zaskoczenie 'ej no jedno zdjęcie miałem za ciemne a pobawiłem się i wyszło boskie' :evil_lol: (ma lustro od ok miesiąca i cały czas sie zachwyca :lol:)
A właśnie wiem co miałam zrobić dzisiaj! Jechać po kocyk :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Okamia']Mina psa jak by był na uwięzi :evil_lol: ale nie przejmuj się u mnie na 20 zdjęć wychodzi 1 góra 2 :roll:
Co do moich odczuć światło wolała bym umieścić trochę niżej by tylu cieni nie było
[/QUOTE]

Aktorka z niej jest niezła.
Właśnie ze światłem miałam problem... Jedyne źródła w pokoju to lampa u góry na 3 żarówki i 2 biurkowe lampki....


[quote name='Kiłi']BOSKO!!! I do tego cudne kolory, takie lubie!!!


A mam:diabloti: Ale je musze wyprasować :evil_lol:
Ojj tak kocyki są de best!! Moje mają ich conajmniej 5 plus malusie niebieskie podusie z ikei hahaha:evil_lol::evil_lol:

Okamia, no właśnie musze zacząć robić w rawach w końcu ;)[/QUOTE]

Dziękuję :)
Kocyków nic nie zastąpi (jako psiarz też je mam).
A rawy koniecznie :loveu:

[quote name='Voute']Na pierwszy rzut oka myślałam, że pies jest pozawijany w... makaron :lol:

[/QUOTE]

Haha ;d Makaron, no ok.

[quote name='Vectra']

Ola, a mogła być specjalnie dla mnie :grins: pociąć inaczej fote ? ciaśniej - mniej góry , mniej dołu i więcej prawej strony.
Jak Ci brakuje prawej strony , to jest fotoszop :diabloti:

Dwa to może jeszcze inny pomysł , masz racje , tyle łańcucha to za dużo ... do tej linki , dodać troszkę łańcucha ... tak by kawałek był na psie i kawałek luźno leżał .. coś jak smycz z obrożą - tyle że łańcuch.I ten łańcuch kończył kadr .. że sobie tam jest długi gdzieś daleko.

Mina psa jest super , do oddania efektu zamierzonego.[/QUOTE]


Spróbuje z jakimś łańcuszkiem, tylko bliżej weekendu, bo zawalić 10 m2 mojego pokoju gratami to niezłe wyzwanie ;d

Są cięte na 3:2 i 1:1 (dorabiałam prawą stronę:

[IMG]http://img692.imageshack.us/img692/277/korjq.jpg[/IMG]

[IMG]http://img718.imageshack.us/img718/2677/kor1e.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wikikoniki']A o jakich kocykach mowa ? ;)[/QUOTE]

błękitnych z polaru , po 6 złotych za sztukę :)

tu masz

[IMG]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/28112011-233.jpg[/IMG]

kocyki z ikei , dry bedy , kenel klatka i boomer ball - za to nagroda nobla się należy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']błękitnych z polaru , po 6 złotych za sztukę :)

tu masz

[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/28112011-233.jpg[/url]

kocyki z ikei , dry bedy , kenel klatka i boomer ball - za to nagroda nobla się należy :diabloti:[/QUOTE]

Amen :diabloti:

Jakie maleństwo. Ile miało wtedy?

A to jest coś co tygryski lubią najbardziej:
Ostatnio mam jakieś zboczenie na temat robienia o kilka ton za ciemnego zdjęcia i rozjaśnienie go w Lightroomie.
[url]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/399801_1797661117697_1724839393_914901_1643700758_n.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']dostaniesz , tylko cena jest 3 razy większa ;) kup sobie w tym sklepie e-trade , mają dobre ceny

pokaże Wam jak wygląda zdjęcie surowe

[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/13012012-453-1.jpg[/url]

3 minuty w PS

[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/13012012-453.jpg[/url][/QUOTE]

Dzięki.
Aż zaczynam żałować, że nie mam Photoshopa :evil_lol:
Ja póki co będę miała lampę wyniesioną z garażu :lol: ale może na coś się zda taki reflektor. I chciałam dokupić mocniejszą żarówkę do mniejszej lampy.

Przy okazji prosiłabym o opinię o poniższym zdjęciu :)

[IMG]http://img718.imageshack.us/img718/7852/img0609fn.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
pokaże Wam jak wygląda zdjęcie surowe

[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/13012012-453-1.jpg[/url]
3 minuty w PS

[url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/13012012-453.jpg[/url][/QUOTE]
Jak żeś to wycięła? :razz:

[quote name='Okamia']Nie zacząć tylko ładnie aparat w łapki i przestawić na funkcje Raw+L i jazda :evil_lol: [/QUOTE]
:evil_lol::evil_lol: No już to przestawiam...eee... miesiąc... obiecuje się poprawić:evil_lol:

[quote name='wikikoniki']A o jakich kocykach mowa ? ;)[/QUOTE]
Najlepszy, najcudniejszych, najznamienitszych kocykach z ikei :evil_lol: Polecam równiez małe niebieskie poduszki za tanioche... chyba jeszcze je sprzedają (??) ;)

Link to comment
Share on other sites

Jako szarpaki , tiaaaaaa ... dlatego u mnie tych kocyków idzie ze 100 rocznie :evil_lol:
ale dobre też są jako szmata do podłogi , więc te po szarpakowe , są jeszcze użyte do tego.

Ja się przywiązałam do PSa jak chłop do roli , próbowałam z innymi programami popracować , ale jakoś PS mi najbliższy sercu.

RAWy , niestety nie pobawię się .. nie wiem czy wina aparatu , czy wina karty , ale po 3-4 zdjęciach , w opcji RAW , aparat staje dęba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Jak żeś to wycięła? :razz:


[/QUOTE]
Tu tylko jest rozjaśnione , opcją rozjaśnij - półcienie i wygumkowany łańcuszek od obroży ... przycięty kadr.
Nie mam zacięcia do wycinania :diabloti: ja tylko używam , przyciemnij - rozjaśnij , gumka

A maluszek na kocyku , miał kilka godzin :) niestety przy zwykłej biurkowej lampce bździdełku , robione kitem - do bani :(

Link to comment
Share on other sites

Vectra, a z jednym tym zestawem Ci wychodziły cienie tak? Bo na dwa to mnie nie stać, ale jeden.... zastanawiam sie ciągle :)

W temacie 50mm 1.8 - to za co lubię mieć taki jasny obiektyw - las, średnia pogoda, czarno biały pies i... troche PSa :P
[IMG]http://i627.photobucket.com/albums/tt355/paula_gerwia/013kopia.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Jako szarpaki , tiaaaaaa ... dlatego u mnie tych kocyków idzie ze 100 rocznie :evil_lol:
ale dobre też są jako szmata do podłogi , więc te po szarpakowe , są jeszcze użyte do tego.

Ja się przywiązałam do PSa jak chłop do roli , próbowałam z innymi programami popracować , ale jakoś PS mi najbliższy sercu.

RAWy , niestety nie pobawię się .. nie wiem czy wina aparatu , czy wina karty , ale po 3-4 zdjęciach , w opcji RAW , aparat staje dęba[/QUOTE]

To co ty masz za kartę 512 czy 126 mb?:evil_lol:

[quote name='Kiłi']


:evil_lol::evil_lol: No już to przestawiam...eee... miesiąc... obiecuje się poprawić:evil_lol:
[/QUOTE]

powiedziałam teraz :mad::evil_lol: to jest dokładnie 3 min roboty :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Vectra, a z jednym tym zestawem Ci wychodziły cienie tak? Bo na dwa to mnie nie stać, ale jeden.... zastanawiam sie ciągle :)

W temacie 50mm 1.8 - to za co lubię mieć taki jasny obiektyw - las, średnia pogoda, czarno biały pies i... troche PSa :P
[url]http://i627.photobucket.com/albums/tt355/paula_gerwia/013kopia.jpg[/url][/QUOTE]

szczeniakom tobie cały czas z jedną lampą i tak im oczka strasznie łzawiły od tego , buuuuu

ooo takie foty lubię , a umiesz tak dodać do tego fioletu i zieleni ? wtedy jest ten mój kochany efekt i w tym zdjęciu , było by aż wskazane - baśniowy klimat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']To co ty masz za kartę 512 czy 126 mb?:evil_lol:
[/QUOTE]
4 GB :grins:
pisząc "staje dęba" mam na myśli - zawiesza się.

moi drodzy , mój aparat ma dokładnie teraz 155225 klepnięć , wg licznika. Producent przewidział do 100tysięcy
więc ma prawo , coś już umierać , ale i tak jest dzielny :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Tu tylko jest rozjaśnione , opcją rozjaśnij - półcienie i wygumkowany łańcuszek od obroży ... przycięty kadr.
Nie mam zacięcia do wycinania :diabloti: ja tylko używam , przyciemnij - rozjaśnij , gumka
[/QUOTE]
Mówisz, że tak?? Kurde aż żaluje że nie mam czasu bo bym się pobawiła...

[quote name='Unbelievable']tak, też zakupiłam :diabloti: 3zł kosztują :)[/QUOTE]
ikea jest boska dla naszych psów:evil_lol::evil_lol: Największy u nas zawsze coś dostanie z działu pluszakowego a to "forfitera" a to psa pluszowego :evil_lol: Moje to tylko strusie.

[quote name='Okamia']powiedziałam teraz :mad::evil_lol: to jest dokładnie 3 min roboty :mad:[/QUOTE]
Ta jest!!! Już przestawione... tylko teraz zamiast 900zdjęć tylko 200 :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Mówisz, że tak?? Kurde aż żaluje że nie mam czasu bo bym się pobawiła...


ikea jest boska dla naszych psów:evil_lol::evil_lol: Największy u nas zawsze coś dostanie z działu pluszakowego a to "forfitera" a to psa pluszowego :evil_lol: Moje to tylko strusie.


Ta jest!!! Już przestawione... tylko teraz zamiast 900zdjęć tylko 200 :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

ja mogę mieć na jednej karcie 221 - i za to kocham canona eos 1d markt II - ma możliwość wejścia na 2 karty - cf i sd ^^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']A właśnie jeśli chodzi o 7D to warto? szukam czegoś bardzo szybkiego głównie do zdjęć sportowych (85% moich 'tworów'). Czytałam na jej temat trochę i nadal nie wiem... Szukam kogoś kto ma lub pstrykał nią już może :)[/QUOTE]
Myślę że jak nie potrzebujesz "pełnej klatki" 5DmkII to nadaję się jak najbardziej pozostaje tylko kwestia ceny :)

[quote name='Kiłi']
I pytanie do Krzysztofa za 100punktów, w wizjerze za cholere nie moge ustawić ostrości heliosem, robie to na lifeview czy gdybym skalibrowała wizjer to powinno być ok ?... jako blondynka dopiero teraz na to wpadłam :evil_lol:[/QUOTE]
Załóż normalny obiektyw przeostrz AF i wtedy sobie skalibruj ale to raczej nic nie zmieni, niestety nie mam możliwości zmiany matówki na taką z klinem jak np. w zenicie dlatego jest problem :) No u mnie też pika i świeci punkt ostrości jak teoretycznie złapie ostrość :) Ustawiam na LV z podglądem pewnie wiesz naciskasz lupę z plusikiem i masz podgląd w miejscu gdzie ostrzysz. Bez podglądu i tak mam łatwiej bo mam wgrany soft Magic Latern widać wtedy takie specjalne przebarwienia (takie iskrzenie ) tam gdzie jest ostrość.

[quote name='Okamia']...
[B]Kiłi[/B] też mam problem z balansem bieli jednak robiąc zdjęcia w rawach masz ten plus że możesz później to zmienić nie tracąc jakości w programie graficznym ;)
Dobra. pora obrobić dzisiejsze cosie :)[/QUOTE]
Problem z balansem pojawia się też wtedy gdy mieszają się światła np. z za okna ze sztucznym czy jak doświetlamy rożnymi lampami halogenowa z żarówką żarową czy energooszczędną i inne włączone niepotrzebne światło.

[quote name='Vectra']4 GB :grins:
pisząc "staje dęba" mam na myśli - zawiesza się.

moi drodzy , mój aparat ma dokładnie teraz 155225 klepnięć , wg licznika. Producent przewidział do 100tysięcy
więc ma prawo , coś już umierać , ale i tak jest dzielny :diabloti:[/QUOTE]
W moim starym 400D robiłem chyba do 9 RAW -ów w serii ale potrzebna jest do tego szybka karta CF miałem chyba Sandisk CF EXTREME III i IV ważna jest prędkość zapisu karty.

Edited by Krzysztof Kwiatkowski
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Myślę że jak nie potrzebujesz "pełnej klatki" 5DmkII to nadaję się jak najbardziej pozostaje tylko kwestia ceny :)

Problem z balansem pojawia się też wtedy gdy mieszają się światła np. z za okna ze sztucznym czy jak doświetlamy rożnymi lampami halogenowa z żarówką żarową czy energooszczędną i inne włączone niepotrzebne światło.[/QUOTE]

Patrząc na to że 5 już pada (padł LCD, czasami traci 'kontakt' z AF) Szukam czagoś szybkiego słyszałam że ma wyjść jakaś jeszcze canonowska specjalność jednak nie pamiętam dokładnie co :evil_lol:. Ogólnie z piątki będę mogła korzystać dopóki nie opuści ziemskiego padołu tyle że szukam czegoś dla siebie a mi zależy na szybkości a nie koniecznie na 'pełnej klatce' ;) (a zostałam uświadomiona że to 5dmIII ma wyjść :oops:).

Ja mam największe problemy na hali gdy z jednego kąta mam inne oświetlenie niż w drugim i potem bawię się w programie z BB właśnie xD

Link to comment
Share on other sites

chcialabym nowy obiektyw-tak, tak zaraz ktoś powie żebym najpier nauczyła sie robic Kitem, to prawda, i nadal to robię;) ale jednak ten obiektyw nie daje tyle mozliwosci;) i tak chialabym z jednej strony coś "długiego" czyli powyzej 70mm nie wiem moze do 200mm? głównie do zdjęć "w ruchu" jakies zawody czy coś;) i wystawy, ale też myslalam o jakiejś stałce gdyż są jasne;) Tak jak Paula dąła zdjecie w pochmurną pogode i w lesie;) zdjecie jest jasne ma duzą głębie osrości, pomijam że sama umiejetność robienia zdjęc jest wazna, ale technicznie chciałabym na czymś takim coś po próbowac;) miałam okazje robic fotki stałką 1.8 i te zdjecia były dla mnie o wiele lepsze niż te robione moim kitem;) chodzi mi własnie o jasność, i łatwo było uzyskać zamrożony ruch, kiedy ja ustawię czas na kicie 1/250 (taki mialam na stałce;)) to zdjecia będą ciemne, i przewaznie rozmazane;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...