Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Bolsbokser']S 70-200/2,8 II APO EX DG MACRo

A jakich teł używasz ?[/QUOTE]
To w takim razie to samo szkiełko co ja mam :D

tła są fotograficzne ;)


[quote name='HelloKally']Używa ktoś filtrów? Do mnei dziś doszedł samsung nx5 + 18-55 :D
Chantell, czemu Augie nie ma podniesionych uszu? Gdyby miała "zaciekawione" te uszka to by wyszło świetnie, bo teraz czegoś mi brakuje.[/QUOTE]
Bo tutaj miała opuszczone xd
A zazwyczaj ma takie:
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-IypY_dxE2_g/TgSIUiRkRyI/AAAAAAAAGZg/_3d--XCtyH0/psy28.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Chantell']A.. no to zwykłe jest tło, nie papierowe na allegro zamawiane. Żaden gnieciuch...[/QUOTE]
Określenie zwykłe tło niewiele mi mówi.
To jest takie jak agrowłóknina ?!
A możesz mi podesłać link do takich teł ?! Bo fajnie wychodzi na zdjęciach, jeżeli to jest o którym myślę, to świetnie.

Link to comment
Share on other sites

No bo nie wiem jaki to jest materiał- nie było napisane w opisie, ale wygląda jak polipropylen
jak wpiszesz na all to tego pełno jest.
np [url]http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-pp-2-7-x-5m-16-kolorow-tuleja-i1668831698.html[/url]


ed
co do agro, to tło jest znacznie grubsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chantell']No bo nie wiem jaki to jest materiał- nie było napisane w opisie, ale wygląda jak polipropylen
jak wpiszesz na all to tego pełno jest.
np [url]http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-pp-2-7-x-5m-16-kolorow-tuleja-i1668831698.html[/url][/QUOTE]
Tak, czyli to jest to, o którym myślę. Bo bardzo ładny jest ten niebieski kolor (to ten ciemniejszy czy jaśniejszy ?)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A jakie filtry masz na myśli ?!
Lada moment zaopatrzę się w polary do swoich szkieł i mam zamiar kupić pełny i połówkowy szary. [/QUOTE]
Jakiekolwiek.
Wąśnie mam zamiar kupić polaryzacyjny i może połówkowy szary, ale ten pierwszy to taka nagląca potrzeba. Zaopatrujesz eis w stacjonarnych sklepach czy w internetowych? Bo szukam takich do mojego samsunga i za nic nie mogę znaleźć... chyba źle szukam :D

Link to comment
Share on other sites

masakra w sensie czego to ludzie nie wymyślą :)
[url]http://www.google.pl/search?client=opera&rls=en&q=filtr+efektowy&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi[/url]
niektóre efekty całkiem fajne, ale jak dla mnie większość bezsensu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla']nie każdy lubi obrabiać zdjęcia i woli dany efekt uzyskać przez filtr ;)
osobiście też wolałabym mieć dostęp do różnych filtrów i się nimi bawić niż przerabiać foty niemalże nie do poznania w PS.[/QUOTE]
W 100% popieram.
Nawet efekt romantycznej mgiełki,która jest często pożądana na ślubnych fotografiach, wolałabym uzyskać naturalnie, czyli z pomocą filtra niż PSa.
Moje argumenty:
- frajda
- większa naturalność
- oszczędność czasu (krócej trwa założenie filtra niż porządna obróbka w PSie).
UV-ki też niedługo zamówię, jako zabezpieczenie. I obowiązkowo polary.
W następnej kolejności szare połówkowy i pełny.
A później będę kupować wymyślne i fikuśne filtry efektowe.
Jak się w takowe zaopatrzę, to pokażę efekty.

[quote name='HelloKally']dal mnie byt filtra zmiękczającego nie sensu. Chociaż zależy, niektórych filtrów nie da się zastąpić obróbką.[/QUOTE]
A dla mnie ma sens.
Zaś nie ma dla mnie sensu filtr, dzięki któremu można zmiksować dwa zdjęcia. Łatwiej uzyskać ten efekt za pomocą PSa, bo mając filtr trzeba na prawdę starannie dobrać kształt przedmiotów i idealnie wszystko ustawić (np. żeby uzyskać fotografię kamiennego sfinksa z prawdziwą głową naszej koleżanki :P)

No, ale ... każdy robi to co lubi.
Ja mam zamiar się bawić filtrami, kto inny woli PSa i równowaga jest zachowana :)
Dla mnie istotą jest ergonomia i oszczędność czasu.

Link to comment
Share on other sites

spieprzyć i przekombinować można wszystko ;) to zdjecie co dałaś też mi się nie podoba, zresztą nie tylko przez te rozmycia

za to takiemu efektowi pracy z filtrem mówię zdecydowanie tak
[URL]http://www.fredmiranda.com/forum/ufiles/35/317735.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie.. Bo mam mętlik w głowie. Chcę kupić tele Nikona (18-135 etc.) no i tam światło jest 4-5.6 zazwyczaj.. Brat fotograf podpowiada, że bez sensu, bo ciemne, słabe etc.. No ale ja mam cienki budżet i na jakieś lepsze tele będę miała kaskę za rok conajmniej.. A potrzebuję na obóz. Mógłby ktoś doradzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']A ja mam takie pytanie.. Bo mam mętlik w głowie. Chcę kupić tele Nikona (18-135 etc.) no i tam światło jest 4-5.6 zazwyczaj.. Brat fotograf podpowiada, że bez sensu, bo ciemne, słabe etc.. No ale ja mam cienki budżet i na jakieś lepsze tele będę miała kaskę za rok conajmniej.. A potrzebuję na obóz. Mógłby ktoś doradzić?[/QUOTE]
My mamy juz 3 takie tele (w tym jedno tarmron, jedna sigma a jeden canon) i wcale nie sa takie zle zdjecia. ma sie to za co sie placi po prostu :) ja bym wziela takie tele na jakie mnie stac a pozniej zawsze mozna sprzedac i uzbierac na jasne jak sie bedzie chcialo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']A ja mam takie pytanie.. Bo mam mętlik w głowie. Chcę kupić tele Nikona (18-135 etc.) no i tam światło jest 4-5.6 zazwyczaj.. Brat fotograf podpowiada, że bez sensu, bo ciemne, słabe etc.. No ale ja mam cienki budżet i na jakieś lepsze tele będę miała kaskę za rok conajmniej.. A potrzebuję na obóz. Mógłby ktoś doradzić?[/QUOTE]

ale to nie jest tele. Jak chcesz tele to np. 55-200, 70-300

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...