Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Unbelievable']szuuumi ;) poza tym fajny aparat[/quote]

To niestety już słyszałam, ale myślę, że jakoś to przeboleję. Cud, że udało mi się namówić na niego rodziców, bo miała byc granica 400-600 zł:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To znowu ja:evil_lol::oops:

Juz byłam zdecydowana na [B]canona sx10is [/B]kiedy mi pewna osoba:diabloti: namąciła w głowie modelem [B]canona s5is:roll:[/B] Teraz juz kompletnie nie wiem co wybrac, ogolnie aparaty sa b. podobne, z tym ze sx10is jest nowsza wersja s5is:roll: Ale s5is ma [U]blokade błysku[/U], jak dla mnie bardzo fajna rzecz:p i nigdzie nie moge znalezc czy sx10is tez ją ma:shake:

Ceny sa bardzo podobne, z tym ze jeden ma 8mpx, drugi 10mpx, jeden ma 12krtony zoom , drugi 20krotny itd. Wiec co byscie jednak doradzili?? Bo musze sie zdecydowac na dniach:cool3::placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']
Ma ktoś jakieś zdjęcia z obu tych modeli...?[/quote]
poszukaj sobie tu

[URL="http://pl.pixel-peeper.com/"]Pixel-Peeper -- Ponad milion pełnowymiarowych przykładowych zdjęć z danych obiektywów, lustrzanek i kompaktów.[/URL]

w sumie tu:

[url]http://pl.pixel-peeper.com/digicams/?camera=1017[/url]

[url]http://pl.pixel-peeper.com/digicams/?camera=737[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']poszukaj sobie tu

[URL="http://pl.pixel-peeper.com/"]Pixel-Peeper -- Ponad milion pełnowymiarowych przykładowych zdjęć z danych obiektywów, lustrzanek i kompaktów.[/URL]

w sumie tu:

[url=http://pl.pixel-peeper.com/digicams/?camera=1017]Pełnowymiarowe przykładowe fotki - Panasonic Lumix DMC-FZ28[/url]

[url=http://pl.pixel-peeper.com/digicams/?camera=737]Pełnowymiarowe przykładowe fotki - Panasonic Lumix DMC-FZ18[/url][/quote]

Dzięki:)
(10 znaków)

Link to comment
Share on other sites

Witam

i przyszlo czas na mnie:lol:
od jakiegos czasu interesuje sie fotografia do tej pory fociłam hybrydą sony CyberShot h5.
Teraz chcialabym zainwestowac w jakąś lustrzanke.
W dotychczasowym aparacie zdjecia w ruchu (bo takie głownie mnie interesuja) wychodziły na całkiem przyzwoitym poziomie (oczywiscie po drobnych ustawieniach w programach, a nie na automacie)

Siedze na tych forach i juz nie mam pojecia co wybrac:shake:

Mysle o nikonie d40, sony A200, albo canon 20d,

Ceny ostatnio niezle poszly w gore i nie zapowiada sie zeby staniały, takze mam ograninczone mozliwosci ;/

o nikonie juz czytalam ze pozniej gorzej ze szklami, ale ze ogolnie aparacik dobry.

Interesuja mnie glownie zdjecia w ruchu (tu głownie agility) a także jakies portretowe i krajobrazowe, ale to w mniejszym przypadku;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Witam

i przyszlo czas na mnie:lol:
od jakiegos czasu interesuje sie fotografia do tej pory fociłam hybrydą sony CyberShot h5.
Teraz chcialabym zainwestowac w jakąś lustrzanke.
W dotychczasowym aparacie zdjecia w ruchu (bo takie głownie mnie interesuja) wychodziły na całkiem przyzwoitym poziomie (oczywiscie po drobnych ustawieniach w programach, a nie na automacie)

Siedze na tych forach i juz nie mam pojecia co wybrac:shake:

Mysle o nikonie d40, sony A200, albo canon 20d,

Ceny ostatnio niezle poszly w gore i nie zapowiada sie zeby staniały, takze mam ograninczone mozliwosci ;/

o nikonie juz czytalam ze pozniej gorzej ze szklami, ale ze ogolnie aparacik dobry.

Interesuja mnie glownie zdjecia w ruchu (tu głownie agility) a także jakies portretowe i krajobrazowe, ale to w mniejszym przypadku;)[/quote]

Z tych 3 co napisalas to ja chyba wybralabym canona ;)
z tego co slyszalam i czytalam to alfa jest zecydowanie gorsza i niby do focenia przedewszystkim na auto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']tego canona mam mozliwosc odkupienia od fotografa, po wymianie spustu migawki z podstawowym obiektywem za 1000zł.


Tylko nie wiem czy ryzykować i kupować używany sprzęt[/quote]
jeżeli jest w dobrym stanie to czemu nie;) zależy jeszcze jaki ma przebieg, stan matycy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']tego canona mam mozliwosc odkupienia od fotografa, po wymianie spustu migawki z podstawowym obiektywem za 1000zł.


Tylko nie wiem czy ryzykować i kupować używany sprzęt[/QUOTE]

po wymianie spustu migawki, czy samej migawki?
Za 1000 to ja bym brał od razu:p na prawdę warto. chyba że sprzęt po ciężkich przejściach;)

Link to comment
Share on other sites

to od znajomego sie dowiedzialam, takze dokladnie nie wiem ale on mowil ze wymieniony spust migawki i cos jeszcze ze ma na to papiery, ten znajomy wlasnie wzial taki sam dla siebie i fotograf ma jeszcze 2 jeden to własnie 20d a drugi tanszy 10d.

Nawet nie wiem czy go jeszcze ma we wtorek ma sie dowiedziec.

Nie wiem czy bede potrafila sie przyzwyczaic do malego wyswietlacza bo w soniaczu mam 2,5 a tam jest tylko 1,7 chyba, ale w sumie to tylko do ustawien:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mam- Panasonic Lumix DMC-FZ28:razz:
Ale jak to ja fajtłapa największa mam i problem:oops:
Bez jakich kolwiek ustawień zdjęcia czasem są nie źle prześwietlone. To mój pierwszy, bardziej skomplikowany aparat, daltego mam pytanko- co zależy od "mocy" lampy... Czy to da się jakoś zmienić?
Wiem- jestem zielona, ale człowiek uczy się całe życie:evil_lol:
W instrukcji nic nie wyczytałam:roll:

Link to comment
Share on other sites

Co zależy od mocy lampy... No naświetlenie zdjęcia oraz udział światła błyskowego -> ogólny wygląd zdjęcia.

Liczba przewodnia lampy to odległość, na której znajdujący się obiekt będzie dobrze przez nią naświetlony podzielona przez przysłonę i pomnożona przez hmmm współczynnik czułości? iso100 - 1, iso200 - 1,4, iso400 - 2, czyli to pierwiastek z iso/100.

No i jest jeszcze kompensacja błysku lampy [nie wiem, w tym aparacie powinna być...] - troszkę zmniejsza/zwiększa ilość światła, którą daje lampa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Co zależy od mocy lampy... No naświetlenie zdjęcia oraz udział światła błyskowego -> ogólny wygląd zdjęcia.

Liczba przewodnia lampy to odległość, na której znajdujący się obiekt będzie dobrze przez nią naświetlony podzielona przez przysłonę i pomnożona przez hmmm współczynnik czułości? iso100 - 1, iso200 - 1,4, iso400 - 2, czyli to pierwiastek z iso/100.

No i jest jeszcze kompensacja błysku lampy [nie wiem, w tym aparacie powinna być...] - troszkę zmniejsza/zwiększa ilość światła, którą daje lampa.[/quote]

:crazyeye:Wow:crazyeye:
Dziś bawiłam się ustawieniami i lepiej to wygląda :cool3: Może zrobiłam coś co tu jest napisane:evil_lol:
Ale ogólnie nie przepłaciłam- robiłam fotki z 32 x zoom i świetnie wychodzą. :loveu: Super aparat- polecam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...