Jump to content
Dogomania

acana lamb&rice


Marta !!!

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='misiek-kurczak']Tamta ACANA Lamb&Rice miala tylko po polsku naklejke i na tej podstawie wnioskuje jej oryginalnosc.

Czy w takim razie kontynuowac te karmę Lamb&Apple, w zwiazku z jego problemami trawienno-jelitowo-zoladkowymi. Czy pies moze odczuc jakas zmiane.[/quote]


Stare Acany miały naklejki, nowe mają juz napisy po polsku - ale wszystko oryginalnie pakowane w Kanadzie (wiem, bo jako sprzedawca biorę bezpośrednio od importera)

Znane mi psy nie miały problemów z przejściem z Lamb&Rice na Lamb&Apple (ale to są doświadczenia zasłyszane od moich klientów, bezpośrednich doświadczeń niestety nie mam)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiek-kurczak']Jam mam inny problem zwiazany z zakupem ACANY LAMB & RICE, gdyz ostatnio w sklepach jest ACANA LAMB & APPLE,

Jesli chodzi o te pierwsza zachowanie psa jest ksiazkowe jesli chodzi o uklad trawienno - jelitowy. Acana w naszym przypadku jest tzw dodatkiem, miedzy glownym posilkiem. Ale od roku jest stosowana i naprawde jest ok. I jest to oryginalnie zapakowane. Po polsku jest tylko naklejka.
Natomiast pojawila sie nowosc gdzie na opakuwaniu jest napis w jezyku polskim zamiast naklejki w jezyku polskim, podejrzewam, ze moze byc przepakowywana w Polsce i skladniki moga byc mieszane. Dotyczy to Lamb & Apple.
czy ktos cos wie blizej, czy przypadkiem nie wycofali tego pierwszego jedzenia, czy ono sie sprawdza. Mam jeszcze troche starego i nie wiem co robic.[/quote]
A ja mogę Cię zapewnić, że nowe Acany są dużo lepsze zarówno pod względem składu jak i jakości niż poprzednia seria.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U mnie jeszcze sucz je "starą" Lamb&Rice, bo jej karma na długo starcza (małe toto stworzenie moje ;)). Niedługo zacznie jesc Grasslands'a, którego kupiłam jej na lato, a potem kupię jej pewnie Lamb&Apple.

Od początku jest pieknie: kupki ładne, gazów nie miała jeszcze na żadnej z karm Acany. Sierść ładna, błyszcząca, zero łupieżu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam problem.

Mój pies z racji tego że jest wrzodowcem zjada następującce pokarmy:

Rano:

Ranigast(chyba do końca życia), pare ziarenek suchego ACANA lamb&apple,- spacer- po spacerze znowu pare suchego.

Po południu:

Ranigast, pare suchego,a między 18,a 20 danie główne w postaci pręgi, ryżu lub makaronu i marchewki oczywiście gotowane. Acha na 2 rzuty.

Wieczorem:

Pare suchego i spać

Podobno jest z 2004 roku u nas jest od 2006 roku, a ten zestaw je od roku.Wg mnie jest wszystko w porządku. Załatwia się prawidłowo.

Acha od czasu do czasu ma łupiez który znika. Ale my dopiero teraz od niedawna zwróciliśmy na to uwagę.
Raz na miesiąc jest od początku kropiony FRIPEX.

Skąd w takim razie ten łupież????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelka']hmm a może to jest po prostu złuszczająca się skora co jakiś czas na czarnych psach to bardziej widać ,a fiprex o ile mi wiadomo ma wlasciwosci kleszczo i pchlo bojcze a nie dziala na skóre :P[/QUOTE]

u mnie suka bardzo dlugo miala lupiez - w wiekszosci jest czarna i do mnie to zdecydowanie nie przemawia, kolor siersci tu nie ma nic do rzeczy. Je acane od 1,5 mca i poki co lupiezu nie ma.
A fiprex - owszem ma wplyw na siersc, u mnie w miejscu gdzie go naloze przez kilka dni jest bialy nalot na siersci.

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie mój szczyl zaczal 7 miesiac ,przeszlismy trudna droge z karmami bo sesacje zoladkowo jelitowe i allergia skórna , ACANA PACYFICA jest ok, kupy norma ,skora lagodnieje i mam pytanie w zwiazku z tym ze te rybki mu troche obrzydly i musze polewac oliwa z oliwek to czy moge dawac mu ACANE GRASSLANDS? Tak na zmiane tydzien pacyfica tydzien grassland . To jajo mnie zastanawia w grassland bo w pacyfice go nie ma . Co sadzicie ,czy zostac przy PACYFICE tylko? Nie wiem czy nie robie mu zle dajac tylko ryby bo to w koncu szczeniak i chyba potrebuje czegos wiecej niz tylko ryb.....no nie wiem ...... bo czy caly czas tylko ryba i ryba to nie szkodzi? Bo kurak odpada a w grassland to jajo ,no po co oni dodali ,tylko moze ono nie kurzece?No podpowiedzcie cos:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...