Jump to content
Dogomania

Import szczeniaka z Belgii


panterka-23

Recommended Posts

[quote name='panterka-23']Witam
Czy ktoś importował psa z Belgii? Jak to wygląda? Jaki koszt?[/quote]

Co prawda nasz mlodzian przyjechal w rezultacie nie z Belgi ale poczatkowo wlasnie z tamtad mial przyjechac wiec troszke na ten temat sie dowiadywalam.
Z samym przywozem nie ma zadnego problemu bo nikt nie sprawdza.
Hodowca musi w belgi wystapic o rodowod exportowy i w zaleznosci jak duzego szczeniaka bedziesz chciala przywiesc to albo ten rodowod otrzymasz przy odbiorze szczeniaka albo poprostu hodowca Ci go dosle.
Co do kosztow szczeniaka to wszystko zalezy od hodowli, ceny sa podobnie jak u nas bardzo zroznicowane. Jesli zas hodzi o koszt przywozu to jesli nie uda Ci sie zalatwic tego przy okazji (np wyjazd na wystawe) to przy wyjezdzie samochodem musisz byc przygotowana na koszt rzedu 700-800 PLN (bez noclegu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panterka-23']Czyli jak pojadę po psa sama to przez granicę normalnie go przewiozę? Nie ma kwarantanny ani nic innego?[/quote]

A gdzie masz granice jadac do Belgi???
Ja bylam w styczniu w Belgii na kryciu i gdyby nie slupki informujace ze wlasnmie wjechalam do Niemiec, Holandii, Belgii to nie mozna by bylo sie domyslec ze jest sie w innym kraju:)

Link to comment
Share on other sites

ja? ja się pytam ogólnie - osobiście takie rzeczy mnie nie kręcą, wole pomóc tym co są w polsce. Moja przyjaciółka zamierza w polsce założyć hodowle gordonów i chce pierwszego psa (własciwie suke) sprowadzić z wielkiej brytani.

Ogólnie kumpela wie wszystko o hodowli i o psach z tamtąd (bo juz od dłuższego czasu ma tą hodowle na oku) tylko ją ciekawi jakie normy trzeba spełnić no i ogólnie koszty i transport. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...