Jump to content
Dogomania

kryteria oceny na JH


flashka-g

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

naprawde uwazam ze w MP panuje jakies zacofanie obecnie w Polsce. Kiedys pamietam byla taka konkurencja- ze na kazdej wystawie trzeba bylo" stanąc na głowie" zeby znalezc sie na porządnej lokacie..a teraz.. w młodszej grupie to prawie nikogo nie ma, w starszej wygrywaja prawie ciagle te same osoby- ze az powiem brzydko zygac sie chce. Nie wiem czy to wina sedziego, czy tego ze osobom nie chce sie cwiczyc. Moze po prostu brak ambicji. Kiedys po osobach naprawde bylo widac jak sie poswiecaja dla konkursu, szczegolnie zeby go rozreklamowac ( obecnie kazdy liczy jak na najmniejsza mocna konkurencje zeby tylko załapac pare bubli- gadżetów). Kiedys nikt nie odpuscił by sobie startu w konkursie, teraz kazdy na to leje bo tak wiadomo kto wygra u danego sedziego. OO własnie co jeszcze ciagłe ocenianie przez tego samego sedziego- ŻENADA!!! Przeciez duzo sedziow zza granicy ma uprawnienia...czy zawsze musi sedziowac Polak??

Link to comment
Share on other sites

No właśnie... Nie wiem czemu, ale niektórzy sędziowie (kolejny dylemat) stawiają (wiadomo, znajomośc i pamięć) dzieciaki na lepszych lokatach, które popełniły o wiele więcej błedów niż te, które w ogóle ich nie zrobiły. Niestety ja doświadczyłam to na własnej skórze, ale cóz, załamywać się nie będe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']paulinka - dobrze mi poszlo, bylam ze Snoopem 4, Snoop padal, kladl sie juz, ale dzielny byl chlopak. Pierwesza byla dziewczyna z Rosji, pare swietnych osob nawet do finalu nie przeszlo (Przemek, Asia W) wiec bylo dosc dziwnie, ale ogolnie bylam zadowolona szczegolnie ze dlugo nie startowalam ;)



to miło:):) Snoopcio to kochany psiak:) ale serio Przemek nie wszedł do finału??:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: dziwne...no ale musialas byc duzo lepsza!! GRATULUJE!!!:multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Widocznie (...) nei jest najlepszy...
Asta- nie tylko znajomosci, takze wiezy rodzinne (np. sedzia jest wujkiem, ciotka czy kuzynka, alebo Mlody P. ma od tej osoby pozyczonego psa lub jest z tego samego oddziały ZK itd) Bardzo podoba mi sie postawa Państwa Opara, poniewaz nabywcom ich szczeniat nei pozwalaja zglaszac na wystawe (czy to JH, czy zwykly ring) psow z ich hod, aby ocenili takiego psa w ringu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']a mnie bardziej dobijaja dzieci, co ledwo co potrafia pokazac swojego psa, maja nijakie noty w MP a sie oglaszaja jako professional handler..."maj gasz" to znizanie samego siebie.
[/quote] Owszem, zeby zajmowac sie handlingiem trzeba umiec pokazac psa...a nie tylko go opanować. Chociaz niektórzy nawet opanować nie potrafią. Trzeba sie zastanowić co sie pisze, ja osobiście gdybym wynajęła takiego professional z opisu i by mi źle zaprezentował psa - gwarantuje ze na moj widok przechodziłby na 2 koniec ulicy:evil_lol: Trzeba pare razy pomyśleć nad tym co się pisze.

Link to comment
Share on other sites

dlatego tez warto korzystac z uslug osob z kilkuletnim stazem, ktore wystawialy dana rase itd. Śmiac mi sie chcialo, gdy na stronie jednej z "pro" przeczytalalm "oferuję (...) uczesanie psa przed wystawą"... Chba nawet całkowity laik potrafi uczesan psa przed wystawa...

Pearl- raczej uciekalby gdzie pieprz rosnie:mad:

Link to comment
Share on other sites

wiesz co...tu macie racje, ale znam przypadek (tegoroczny Inowrocław) ze dziewczynka, która z tego co inni mi mówili była świetna i wygrała w Poznaniu czy cos, odpadła w grupie młodszej...bardzo zdziwiły mnie teksty jej znajomych i rodziny czy kogos " wygrasz, jestem tego pewna!!" " po tym co zrobiłas w zeszłym roku wszystki pobijesz!!" " jestesmy z ciebie tacy dumni...jestes najlepsza!!" .nie wiem po co tak od razu konczyc nauke na jednym sukcesie i spoczywac na laurach...ja chce ciagle sie uczyc!!

Link to comment
Share on other sites

Owszem, zeby zajmowac sie handlingiem trzeba umiec pokazac psa...a nie tylko go opanować. Chociaz niektórzy nawet opanować nie potrafią. Trzeba sie zastanowić co sie pisze, ja osobiście gdybym wynajęła takiego professional z opisu i by mi źle zaprezentował psa - gwarantuje ze na moj widok przechodziłby na 2 koniec ulicy:evil_lol: Trzeba pare razy pomyśleć nad tym co się pisze. ( CYTAT JAK COS)
wiecie... nie wiem kto z was byl w Dobrym miescie... ale wszyscy niezle wysmiali chlopaka, ktorego pies nie chcial nawet podejsc do sendziego... PRZEPRASZAM JAK KOGOS URAZILAM...

Link to comment
Share on other sites

Pan Siejkowski ;) Każdy ma swój zły i dobry dzień, jednak jak mówisz, zajęcie 1 miejsca powinno być motywacją, a nie poprzestanie treningu, bo "jestem wielki, nie popełniam żadnych błędów, nikt mnie nie pobija" i tego typu teksty...

ps To świadczy o złym wychowaniu ludzi :roll: Ciekawe czy by oni w ogóle odwarzyli się wyjść na ring...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]wiecie... nie wiem kto z was byl w Dobrym miescie... ale wszyscy niezle wysmiali chlopaka, ktorego pies nie chcial nawet podejsc do sendziego... i co to ma przedstawiac?? bo ja nie widze sensu w czyms takim...[/QUOTE]
Kazdy kiedys zaczyna i ma prawo do bledow..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinka13']Owszem, zeby zajmowac sie handlingiem trzeba umiec pokazac psa...a nie tylko go opanować. Chociaz niektórzy nawet opanować nie potrafią. Trzeba sie zastanowić co sie pisze, ja osobiście gdybym wynajęła takiego professional z opisu i by mi źle zaprezentował psa - gwarantuje ze na moj widok przechodziłby na 2 koniec ulicy:evil_lol: Trzeba pare razy pomyśleć nad tym co się pisze.
wiecie... nie wiem kto z was byl w Dobrym miescie... ale wszyscy niezle wysmiali chlopaka, ktorego pies nie chcial nawet podejsc do sendziego... i co to ma przedstawiac?? bo ja nie widze sensu w czyms takim...[/quote]

Paulina bardzo dziwi mnie Twoja podejscie do tego...Wystawiałaś psa 3 razy a zachowujesz sie jak profesjonalna handlerka ktora wygrywa wszystko...Naprawde ja od 6 lat wystawiam psy różnych ras i nigdy nie byłabym taka aby wymądrzać się...:/:shake: A pozatym, kazdy kiedys zaczyna i kompletnie nie rozumiem twojego podejscia do innych...To ze niktorzy od razu zajmuja lokaty nie znaczy ze maja prawo wysmiewac innych...A moze ten chlopak pozyczyl psa, moze pies sie po prostu bał...no wybacz ale ty tez nie wystawiasz psow na MP bez błednie i profesjonalnie,kazdy robi bledy i w kilka miesiecy nie zrobisz z siebie profesjonalnej handlerki,do tego potrzebne sa lata cwiczen i wielka chec...wiem,bo jednak ja robie to od 6 lat i juz wiem co to znaczy,choc dalej nie uwazam ze jestem najlepsza i nie wysmiewam innych ... naprawde zdziwilam sie gdy przeczytalam co ty piszesz...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna2006']Paulina bardzo dziwi mnie Twoja podejscie do tego...Wystawiałaś psa 3 razy a zachowujesz sie jak profesjonalna handlerka ktora wygrywa wszystko...Naprawde ja od 6 lat wystawiam psy różnych ras i nigdy nie byłabym taka aby wymądrzać się...:/:shake: A pozatym, kazdy kiedys zaczyna i kompletnie nie rozumiem twojego podejscia do innych...To ze niktorzy od razu zajmuja lokaty nie znaczy ze maja prawo wysmiewac innych...A moze ten chlopak pozyczyl psa, moze pies sie po prostu bał...no wybacz ale ty tez nie wystawiasz psow na MP bez błednie i profesjonalnie,kazdy robi bledy i w kilka miesiecy nie zrobisz z siebie profesjonalnej handlerki,do tego potrzebne sa lata cwiczen i wielka chec...wiem,bo jednak ja robie to od 6 lat i juz wiem co to znaczy,choc dalej nie uwazam ze jestem najlepsza i nie wysmiewam innych ... naprawde zdziwilam sie gdy przeczytalam co ty piszesz...:shake:[/quote]



wiesz co Martyna?? po 1 początek tego co ja napisalam to byl cytat, tylko skasowalam nadawce...i nigdy nie powiedzialam i nie powiem, ze nawet w najmniejszym stopniu umiem wystawiac psy... po prostu bardzo mi sie to spodobalo i tyle...i obie dobrze wiemy, ze lokate dostalam tylko dlatego ze w grudziadzu nie bylo kogo postawic bo byly 4 osoby... po tym co mi napisalas na gg....to ja juz nie widze sensu w moim udziale w wystawach... PRZEPRASZAM WSZYSTKICH!!!

Link to comment
Share on other sites

wedlug mnie bledy popelniane na Mlodym typu zasloniecie psa czy cos w tym stylu to nei znaczy, ze ktos jest gorszy na ringu... przeciez na ringu liczy sie tylko pies (i ew. walory wlasciciela, jezeli jakis sedzia tez tym sie sugeruje), a Jh to tylko zabawa, obycie z ringiem, coraz wieksze doswiadczenia z psami roznych ras. Mój pies tez nie chcial podejsc raz do sedziego... czy to zalezy od handlera?? mysle, ze nie, a moze akurat sedzia mial postawe, ktorej pies sie przestraszyl (jedne rasy sa bardziej a inne mneij plochliwe), a moze to byl mlopdziutki piesek, ktoremu nagle cos odbilo???

Link to comment
Share on other sites

poniewaz wystawiam psy w ringu kilka dobrych lat i staram sie to robic jak najlepiej moge znacznie stwierdzic ze wiekszosc ewolucji jest bezsensowna na ringu. Literke I znacznie lepiej ykonuje mi sie ze zwrotem przez prawe ramie z zasłonieciem psa ( pozatym przy tym przejsciu zaden sedzia tak nie oceni ruchu psa przy zwrocie gdzie z reguły musi jak najszybciej przebierac łapami zeby go wykonac za poleceniem nadanym przed handlera), Trojkat- zdarza sie, jednak nie bede jak wariat machac psem w tą i z powrotem ze zwrotami jezlei sedzia tak patrzy na tył psa, prostopadle z boku i z przodu w ruchu nie potrzebny zaden zwrot, Litera T..zdarzyla mi sie chyba raz..i to u pana Kazmierskiego:) Litera O...hmm na ringu sedzia tak z reguły staje w srodku bo tak najlepiej widac:)


Nie zebym byla wścibska ani zebym bała sie konkurencji ( akurat zamowien mam tyle ze musze odmawiac co niektorym)- alanowak ile lat wystawiasz psy ( chodzi mi o zwykly ring)? Ile psów wystawiałas, ilu ras, i jakiej jakosci to były psy??? ... aby oceniac sie na professional?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...