Jump to content
Dogomania

kryteria oceny na JH


flashka-g

Recommended Posts

Mając czas w sobote w Katowicach patrzylam na konkuers Młodego Prezentera...i co zauwazylam..ze nic sie nie zmieniło;/ Dalej nie patrzy sie na umiejetnosci, tylko sedzia wybiera pod swoje widzi mi sie. Jak moze wygrac dzien ktos kto nie potrafi dostosowac tempa do własnego psa, albo byc na lokacie wysoko ktoś kto nie potrafi własną osobą rezpezentowac siebie. Teraz gdy nie jestem w konkursie moge obiketywnie spojrzec na to wszystko i uwazam ze caly ten konkures to stek bzdur obecnie i tylko te dzieciaki przechodza niepotzrebny stres..a czasami psuja sobie reklame przez ocene sędziego, bo staja za kims gorszym, od ktorego naprawde byli lepsi. jezeli niepotrzebny wam zbedny stres to lepiej nie startujcie. Pozatym co to z apolityka ze co roku ta sama sedzina na wystawie? albo ze 2 czy 3 dni sa sedziowane przez ta sama osobe. Zero rozgraniczenia. Gdy sedzia sedziuje pod swoje widzi mi sie to zawze te same osoby beda..bynajmniej w 50-70% na pudle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja miałam tego świadomość (wytłumaczył mi szwagier), że właśnie sedziowie mają takie zachowania :roll: Załóżmy... Odbywa się na przykład wystawa w Sopocie i MP sędziuje sędzia bydgoski. Akurat w grupie młodszej będzie... dziewczynka z jamnikiem, która czesto przed wystawa przychodzila do zwiazku... Oczywiscie wiadomo, kto zajmie I lokate :roll: Niestety na MP też idą po znajomościach... Niestety sprawiedliwości nie ma na świecie :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podaję wyniki z wczorajszego dnia w Opolu:
[COLOR=#202020]Grupa Młodsza :
1.Ola z borzojem
2.Marta Malitka w whippetem
3.Prezenterka z bearderd collie
4.Karolina (ja)] z jack russell terierem

Grupa Starsza :
1.Kasia Skrzypczyk z cocker spanielem amerykańskim (Zwycięzca Dnia)
2.Kasia Taraszkiewicz z buldogiem francuskim
3.Przemek Walczak z beaglem
4.Prezenterka z parson russell terierem[/COLOR]

[COLOR=#202020]Wystawa oraz organizacja MP była bardzo fajna :) Jestem z siebie bardzo zadowolona bo występowałam pierwszy raz z psem mojej sis nie popełniając żadnego błędu ;) Pozatym dostaliśmy plecaczek z eukanuby i puchar :) I 9 pkt do indexu ]:->[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asta']A ja nie moge sie doczekać wystawy w Słupsku i Lesznie :)

Wyniki z dobrego miasta:
Młodsza
1.Marta Malitka z whippetem
2.Prezenterka z bobtailem
3.Prezenterka z gończym polskim
4. nie pamietam[/quote]

[COLOR=blue]Gratuluję!:multi: Ale nie dotyczy to prezenterki z grupy młodszej z whippetem!!!:angryy: Przed wejściem na ring zachowała sie SKANDALICZNIE!!!!:angryy: Gdyby nie moja druga połowa,który mnie przytrzymał,zachowałabym sie tak samo jak ona,tzn.przywaliłabym jej tak samo w głowę,jak ona to zrobiła dla whippeta!:angryy: [B]WSTYD[/B]!!!!:angryy: :angryy: :angryy: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Matagi nieraz przed ringiem, mozna zaobserwowac u "czolowych" mlodych prezenterow rozne ciekawe zachowania, uwierz to nie bylo wcale najgorsze... ;) Pozdrawiam[/quote]

No to żeś mnie pocieszyła....:cool1: ,ale obiecuję sobie,jak zobacze raz jeszcze cos takiego ,to zgłosze do sędziego!Bo walić w łeb nie będę-szkoda mojej ręki!:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Pozatym trzeba znac pare osob zeby wyrobc sobie o nich opinie.
Ogolnie z reszta nie uwazam aby dana prezenterka byla na zwyciestwo- chociaz w obecnym poziomie młodszej grupy rzadko trafia sie ktos wygórowany.[/quote]

Ja niestety,to co widziałam,to widziałam/nie tylko ja/,jest mi smutno,że taka młoda osoba wali psa w czapke teraz,a co będzie później...:shake: :p
Ehhh....mam fotki z JH z DM.Wstawie je jutro w topiku o wystawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pearl']Takie sytuacje zdarzaja się "nieraz"? No bez przesady! Jeżdże na wystawy nierzadko, z konkursem mam styczność i jestem zupelnie innego zdania.[/QUOTE]
Pearl, widzialam na wlasne oczy jak jeden z mlodych prezenterow psa wachajacego na ringu przygowawczym szarpnal i kopnal aby ten zwrocil na niego uwage.. no przepraszam czy to jest wporzadku...?

Link to comment
Share on other sites

:placz: :placz: serio ludzie umieją byc nienormalni... :placz: :placz: a szczerze wam powiem, ze ta dziewczyna z wippetem wcale nie byla taka świetna... no rozumiem, ze to wystawa i wogole, ale bez przesady z tym bieganiem i wszystkim... to wygląda strasznie sztucznie i nienaturalnie... i ten pies tez tak chodził...moze ja sie na tym nie znam, ale jak dla mnie po prostu ładniej wygląda pies taki jaki jest, a nie zestresowany, wczesniej trzepnięty w glowe i bojazliwy psiak... biedne zwierzaki!!:placz: :placz: takich prezenterow powinno sie zglaszac sendziemu, a nie potem oni jeszcze wygrywaja...i to ma byc przyklad prezentacji psa??:mad: :mad: :mad:
Agasia, nie zapytałam... jak ci poszlo??

Link to comment
Share on other sites

paulinka - dobrze mi poszlo, bylam ze Snoopem 4, Snoop padal, kladl sie juz, ale dzielny byl chlopak. Pierwesza byla dziewczyna z Rosji, pare swietnych osob nawet do finalu nie przeszlo (Przemek, Asia W) wiec bylo dosc dziwnie, ale ogolnie bylam zadowolona szczegolnie ze dlugo nie startowalam ;)

[QUOTE]Naszczęscie takie sytuacje zdarzaja sie bardzo rzadko, co nie znaczy ze nie trzeba ich tępic i -wręcz- interweniować.[/QUOTE]

A mi sie wydaje ze coraz czesciej chec wygranej bierze gore, a nie kontakt z psem... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Obecna forma konkursu bardziej przypomina taniec z psem niz handling, zupelnie inaczej niż za oceanem...Nie sztuka jest pokazac siebie, trzeba umiec poprawnie pokazac psa. Zarówno kontakt jak i sama umiejetność uwydatniania zalet czy zatuszowania wad powinny zwracac wieksza uwage.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Zarówno kontakt jak i sama umiejetność uwydatniania zalet czy zatuszowania wad powinny zwracac wieksza uwage.[/QUOTE]
Ot to czemu ma sluzyc wykonywanie fikusnych 8 ;)? Jedynie kondycji handlera ;) Wiec traktowac tego inaczej niz zabawe sie nie da, bo to jedynie sposob na obycie sie z ringiem, zlapaniu kontaktu z psem i uzbieraniu polki pucharkow, a niektorzy zdarza sie ze traktuja ten konkurs jak bieg o zlote pantalony zapominajac o wszelkich normach...;)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pozwolicie, to także wypowiem się na temat PANI MM z whippetem... Moim zdaniem ta dziewczyna nie ma jakis większych umiejętności (i zgadzam się tu z Paulinką)... Widać, że ten pies chodzi jak "cyborg", a chyba nie o to chodzi w handlingu, a szczególnie na MP. I także skandaliczne zachowanie przed ringiem, obgadywanie innych i porównywanie siebie do innych, słysząłam text "że tamta dziewczyna jest dosyć dobra, ale nie świetna tak jak ja, więc nie muszę się jej obawiać..." Także mówienie, że wygląda się w spodnicy jeansowej, sandałach i białej bluzce "pofalowanej" nie jest trafne, bo to wygląda przeciętnie, a prezenter powinien reprezentować klasę, np.: jak Kasia, Agata i Marta (Cavalierka) (daje tu taj na przykładzie, ale także jest wiele innych osób) Jak mówiła Agasia, niestety już jest coraz więcej młodych prezenterów co pragną wygrać zamiast zdobywac nowe umiejętności i doświadczenie... Miałam taki przypadek we Włocławku. Rodzeństwo co wystawiało terriery niemieckie (czy jakies tam), chłopak mówił, że wygra :roll: Po prostu serce mi sie kraje jak słyszę takie rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

a mnie bardziej dobijaja dzieci, co ledwo co potrafia pokazac swojego psa, maja nijakie noty w MP a sie oglaszaja jako professional handler..."maj gasz" to znizanie samego siebie.

Juz dawno powiedzialam ze ten konkurs to jedna wielka przykrywka. tak naprawde czesto wcale nie patrza na to jak handler potrafi pokazac psa ( co wedlug mnie ejst najwazniejsze) handling rzadko sie tu ceni, jedynie poprawne posuwanie po tych bezsensownych, nieuzytecznych w wiekoszsci w ringu ewolucjach. Sedzia wybiera to co mu sie widzi i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Dobijajace jest takze to ze jak osoba raz czy drugi raz wygra to juz uwaza ze jest najlepsza na swiecie, nie mozna jest zwrocic uwagi i wogole nie dązy nigdzie wyzej.
Ja z tego co pamietam z kazdym sukcesem dostawałam kolejnej mobilizacji zeby cwiczyc ciagle i jak najczesciej z jak najrozniejszymi psami. I teraz moge spojerzec w przeszłosc i porownac ja z terazniejszoscia- to jest nie do opisania ile sie nauczylam przez te 9 lat! i co najlepsze ciagle sie ucze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...