Jump to content
Dogomania

Nora Ekado - family NIRSE


Nirse

Recommended Posts

  • Replies 662
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cockermaniaczka']Dawno mnie tu nie bylo ale o moich ulubiencach na dogo pamietam caly czas:)
Gratulacje kolejnych dzieciakow:)

I znow z cala stanowczoscia stwierdzam ze jestem zakochana na amen w Twoich psach:loveu:
I mojemu facetowi sie podobaja wiec moze kiedys zawita do mnie male cudo od Ciebie ahhh:loveu:[/QUOTE]

Czekam na Was :)) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']już gratulowałam, ale z przyjemnością zrobię to jeszcze raz - gratuluję miotu :) i nie mogę się doczekać, by je zobaczyć na zywo za 3-4 tygodnie... wpraszam się! :D[/QUOTE]

Dziękuję to między innymi Twoja zasługa :) Chaddy jest świetny, taki króciutki i wysoko nożny z długą szyją tak jak najbardziej lubię w Basenji :)))

Zapraszamy drzwi stoją otworem :))) przyda się Twoje dobre oko oraz miłe towarzystwo :)

Link to comment
Share on other sites

Ale będzie gości...
Szyje szyjami, ale jak Ci się marszczą pięknie te maluszki :)
Chaddy ma przede wszystkim poprawną, elegancką budowę i płynny prawidłowy ruch co jak mi się wydaje jest u polskich rudych psów basenji problemem w ostatnim czasie [ zobaczymy jak wyrosną dzisiejsze szczeniaczki] Oczywiście nie ulega wątpliwości że dla mnie najpiękniejszy ruch mają u nas dwa czarno-białe psy basenji, ale to już jest chyba mój "bzik". [chcę zaznaczyć że tylko jeden jest u nas w domu, żeby nie było że każda gąska...]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basenjifiona']Dziękuję to między innymi Twoja zasługa :) Chaddy jest świetny, taki króciutki i wysoko nożny z długą szyją tak jak najbardziej lubię w Basenji :)))
[/QUOTE]

He, he znowu sprawa szyi... Czy to nie jest już nudne? U antenatów basenji z tzw.linii australijskich m.in. hodowli Baagna przeważają krótsze szyje. I nie tylko one, także np.intensywnie rudy kolor umaszczenia u rudobiałych, z mniejszym udziałem białego ubarwienia niż u innych linii, często ściślej zwinięty ogonek (nawet podwójnie), wysoko osadzony ogon, krótsza kufa. Krótszą szyję miały też pierwsze basenji przyjmowane do hodowli w latach 30-40 tych ubiegłego wieku. Wiem o tym z lektury i obserwacji zdjęć psów. A chyba za słuszną należy uznać tendencję/postulat wypowiadający się w obronie czystości rasy, li tylko na tym forum :)
W tym kontekście nie dziwi mnie, częste umieszczanie właśnie podobizny basenji z krótszą szyją na banerach, serwisach hodowli :)

pozdrawiam
memsahib

Link to comment
Share on other sites

[quote name='memsahib']He, he znowu sprawa szyi... Czy to nie jest już nudne? U antenatów basenji z tzw.linii australijskich m.in. hodowli Baagna przeważają krótsze szyje. I nie tylko one, także np.intensywnie rudy kolor umaszczenia u rudobiałych, z mniejszym udziałem białego ubarwienia niż u innych linii, często ściślej zwinięty ogonek (nawet podwójnie), wysoko osadzony ogon, krótsza kufa. Krótszą szyję miały też pierwsze basenji przyjmowane do hodowli w latach 30-40 tych ubiegłego wieku. Wiem o tym z lektury i obserwacji zdjęć psów. A chyba za słuszną należy uznać tendencję/postulat wypowiadający się w obronie czystości rasy, li tylko na tym forum :)
W tym kontekście nie dziwi mnie, częste umieszczanie właśnie podobizny basenji z krótszą szyją na banerach, serwisach hodowli :)

pozdrawiam
memsahib[/QUOTE]

Każdy dąży do swojego, ideału i percepcji jaką chcemy się posługiwać w zasięgu swojego wzroku :) nigdy wzorcowy nie byłem tak samo i w pasach, dla każdego coś dobrego i całe szczęście bo widać potem z jakiego domu ów Jegomość jest :)

pozdrawiam :) Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

Imiona miotu BASENJI NIRSE FCI jak zwykle z ciepłego kontynentu na literę " R " wybrane przez przyszłych właścicieli , czyli :
CHADDY BABA Ypsylon & NORA Ekado :

[B]Nirse RAISA[/B] - w tł. zachwycona, entuzjastyczna
[B]Nirse RAFIYA[/B] - wyborna, znakomita
[B]Nirse RAHA[/B] - radosny
[B]Nirse RUBANZA[/B] - odważny, mężny
[B]Nirse RUNAKO[/B] - przystojniak
[FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#666633][COLOR=#CC33CC][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Ładne imiona, a teraz przedstaw nam ta gromadkę :)
Patrzyłeś na ten program ze zdjęciami o którym Ci pisałam, tam nie ma żadnych problemów z wklejaniem fotek.[/QUOTE]

Jeszcze się nie zagłębiałem w program ale może przyjdzie na to czas :)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zanetta'][URL]http://basenjifamily.com/Nirse%20puppies%202,5%20weeks%20old/slides/DSC_0273.html[/URL]
albo mi sie wydaje albo dziecko do mnie macha :loveu:
Zdjecia przepiekne ale dzieciaki i tak ladniejsze[/QUOTE]

Jasne... przy tak wypracowanym rodowodzie nie może być pomyłek. Takie są różniece między świadomym hodowaniem a po prostu hodowaniem. Krzyś ma szczęście do dobrych doradców :)
Zdjęcia nie mogły wyjść słabo bo maluchy same się bronią.
A ta mała Raisa to jak tylko pomachała wiedziałam że robi to do Ciebie...cały czas miałam w głowie słowa " Cześć Marzenka !"
[IMG]http://basenjifamily.com/Nirse%20puppies%202,5%20weeks%20old/slides/DSC_0273.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...