Jump to content
Dogomania

Trzepie uszami


Cockerek

Recommended Posts

Właśnie wróciłam ze spaceru i zauważyłam że na pacerze i teraz w domu pies pies co chwilę trzepie głową i drapie sie niemiłosiernie po jednym uchu. Jako że ma jeszcze założony kołnierz, denerwuje się że nie może się podrapać. Jak ja go drapię po tym uchu to on tylną łapką przebiera. Mam się czym martwić? Nigdy nie miał problemów z uszami.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej od razu idź sprawdzić to ucho do weta ! :roll:

Takie trzepanie to zwykle pierwszy objaw tworzącego się zapalenia. :( Jeśli szybko zareagujesz, to wyleczenie będzie łatwe i szybkie.

I to, że nigdy nie miała problemów z uszami, nie stanowi żadnego plusa. :(

Link to comment
Share on other sites

Od wczoraj wieczora pies stale ucho pocierał, drapał, trzepał głową. Zaczerwieniło się. Poszłam dziś po pracy do weta i okazało się że to drożdżyca - zapalenie ucha po antybiotyku. Z mety miał ucho przeczyszczone, wypłukane no i kolejne zalecenia weta do stosowania w domu. Biedny piesio, dopiero co po operacji a tu znowu coś innego się przyplątało :( . Wet mówi że powinno być dobrze za jakiś tydzień, więc może nie będzie tak źle. Dobrze że poszłam od razu, lepiej od razu działać bo pies by się zadrapał na śmierć.

Link to comment
Share on other sites

Hej Saba! Pies jest w trakcie leczenia, troche to potrwa. Tzn. do uszu ma zakraplane dwie masci i do tego tabletki. Masci ma zapisane na tydzien ale jeden rodzaj tabletek moze nawet do 3 tygodni. Ale widze ze od pierwszego zakroplenia bylo o niebo lepiej, wlasciwie przestal sie drapac, nie mowic juz o potrzasaniu łebkiem. Ciesze sie ze jest lepiej!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...