Jump to content
Dogomania

Pies sam u fryzjera


megann

Recommended Posts

[quote name='Asiabaloo']Hihihi - z pewnych źródeł wiem, że akurat ten odcinek powinien być 17 kwietnia:cool3:[/quote]
Dzięki:lol:

[quote name='megann']Zdecydowałam się w końcu i zapisałam Rudą na wizytę, za trzy tygodnie dopiero, bo takie są terminy. Opowiem, jak było po fakcie:) Dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiamy. M. i Ruda z bujnym włosem:)[/quote]
Jak się okazało diabeł nie był taki straszny:lol: Sądząc z Pani reakcji i podziekowań wywiązałam się z zadania. Do zobaczenia bezpośrednio przed wystawą:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bzikowa']Dla mnie autorytetami są hodowcy którzy naprawdę potrafią robić whwt (nie tylko do wystaw) To też jest jakieś kryterium a z tego co wiem (nie wiem na 100%) to pieski spod trymera tej pani na wystawach się nie pokazują, nikt nie chodzi tam na przygotowanie do wystawy.

Nie wiem co ma do tego mój wiek.

To, że ktoś siedzi w zawodzie od dawna nie znaczy, ze jest dobry w tym co robi.

Dowartościowywać się nie muszę, groomingiem się nie zajmuję i nie zamierzam. ;)[/quote]
Wybacz Aniu ,możesz sie obrazić ,ale mi sie główka Bziuma podoba mniej niz głowy Mc Gegorów,zobacz jak wyglądają głowy whwt np p.Kryszak a jak Bziuma nawet świeżo od fryzjera,co nie zmienia faktu,że coraz więcej jest miękko włosych westów i to mnie bardzo martwi ,takie z włosem jak Twój są coraz rzadsze niestety,a do salonów naprawdę baaaardzo rzadko trafiaja dobre westy,jak maja i włos i głowę dobrą(prosty włos i ładna głowa w budowie) to właściciciel sie upira przy cieciu,jak jest trymowany to zawsze coc ma nie tak.Świetnego westa ,który by sie u mnie trymował,jeszcze nie widziałam:shake::shake::shake:.
Są różne sposoby robienia uszu,każdemu sie ma prawo podobać co innego ,to akurat prawda dla mnie EOT,bo mnie Bziumem na treningu poszczujesz:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Oj Magda Bez ostrzy ząbki na Ciebie :evil_lol:

A tak serio - ja DOSKONALE wiem, że mankamentem mojego psa jest jego głowa i nie mam zamiaru się z tym kłocić. Ma przydługą kufę i trochę zbyt miękki włos (chociaż rzadko się zdarza perfekcyjny szorstki) żeby mieć niezniszczalną chryzantemę. Pieski p. Kryszak - cuda na nóżkach [SIZE=1](ale większość importy;) w tym ROB, Bzowy tatuś). [SIZE=2]Nie chcę nic na ich temat mówić bo szanuję hodowlę Gryffindor i p.Agnieszkę. Ale zauważ, że mój pies nie jest psem wystawowym, kupując go wiedziałam, że się do tego nie do końca nadaje, w ogóle nie brałam wystaw pod uwagę, hodowczyni nas o tym rzetelnie poinformowała. Dopiero jak się rozwinął i stał się proporcjonalny stwierdziłam, że go popokazuję.
A nawet jak jest świeżo po fryzjerze to nie ma pięknie zrobionej głowy bo praca nad dobrym włosem na głowie zajmuje bardzo wiele czasu i nie da się tego zrobić trymując westa raz na 4-5 miesiecy (a tak byl robiony przez swoje pierwsze 2-3 lata) i trudno to potem nadrobić. Więc nie jest na trymowaniu tapirowany tak jak psy na wystawie o których piszesz ;)
Pozdrawiam i do juterka;)
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Oj Magda Bez ostrzy ząbki na Ciebie :evil_lol:

A tak serio - ja DOSKONALE wiem, że mankamentem mojego psa jest jego głowa i nie mam zamiaru się z tym kłocić. Ma przydługą kufę i trochę zbyt miękki włos (chociaż rzadko się zdarza perfekcyjny szorstki) żeby mieć niezniszczalną chryzantemę. Pieski p. Kryszak - cuda na nóżkach [SIZE=1](ale większość importy;) w tym ROB, Bzowy tatuś). [SIZE=2]Nie chcę nic na ich temat mówić bo szanuję hodowlę Gryffindor i p.Agnieszkę. Ale zauważ, że mój pies nie jest psem wystawowym, kupując go wiedziałam, że się do tego nie do końca nadaje, w ogóle nie brałam wystaw pod uwagę, hodowczyni nas o tym rzetelnie poinformowała. Dopiero jak się rozwinął i stał się proporcjonalny stwierdziłam, że go popokazuję.
A nawet jak jest świeżo po fryzjerze to nie ma pięknie zrobionej głowy bo praca nad dobrym włosem na głowie zajmuje bardzo wiele czasu i nie da się tego zrobić trymując westa raz na 4-5 miesiecy (a tak byl robiony przez swoje pierwsze 2-3 lata) i trudno to potem nadrobić. Więc nie jest na trymowaniu tapirowany tak jak psy na wystawie o których piszesz ;)
Pozdrawiam i do juterka;)
[/SIZE][/SIZE][/quote]
Toć ja to wszystko wiem,za to popyla na torze i coś robi oprócz stania na ringu:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Do jutra! Miłaś iśc spać ,hihihi znów się nie wyśpie (muszę jeszcze puścić psy na siku)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiabaloo']Hihihi - z pewnych źródeł wiem, że akurat ten odcinek powinien być 17 kwietnia:cool3:[/quote]
[quote name='psisalon.pl']Dzięki:lol:[/quote]

No i wtopa! Zamiast odcinka o psach wystawowych puścili jakiś inny. Ten nasz chyba będzie później...
A ja kazałam wszystkim oglądać:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dzień dobry wszystkim

To ja rozpoczęłam ten wątek. Dzisiaj Ruda jest już po strzyżeniu (a właściwie dwóch) u pani Ewy i po wystawie: dostała ocenę doskonałą i drugie miejsce w małej co prawda stawce, ale zawsze!! Przy pierwszym strzyżeniu Ruda była sama, a ja sobie patrzyłam na ekran laptopa, co sie dzieje. Wolałabym być jednak z nią. Przy drugim p. Ewa strzygła Rudą sama, a ja trzymałam, jakoś tak wyszło, bo było mniej osób do pomocy. Ja lepiej się czułam, trzymając swojego psa w ramionach prawie że, myślę, że nie przeszkadzałam. Ruda zachowywała się w miare spokojnie, ale strzyżenia ogólnie nie lubi i chciała wychodzić co i rusz. W zakładzie jest bardzo miła atmosfera, sama pani Ewa ma bardzo dobre podejscie do psów. Myślę, że je po prostu lubi, a to bardzo ważne. Nie jestem specjalistą od strzyżenia psów, ale Ruda po strzyżeniu wyglądała lepiej niż przed, strzyżenie podkreśliło jej urodę:):), na wystawie prezentowała się ślicznie w nowej szacie (te łapki kocie!). Jestem bardzo zadowolona. Polecam zakład i pozdrawiam. M.

Link to comment
Share on other sites

Aj, dopiero teraz zobaczyłam, że miałam posta bezpośrednio do mnie. Stąd ten 'zobjektywizowany' ton mojego wpisu. Długo nie zaglądałam na dogomanię, a i teraz tylko szybciutko przeleciałam na ostatnia stronę. Pani Ewo, jeszcze raz dziękujemy. Pojawimy się za jakiś czas znowu:).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...