Jump to content
Dogomania

ANTYKONCEPCJA dla psa - SZCZEPIONKI ?


baffi2

Recommended Posts

Chcę się dowiedzieć, jakie są dobre i niezbyt drogie metody zapobiegania aby pies nie mógł zapłodnić suczki. Kiedy wyjeżdżam do znajomych poza Wawę, często spotykam tam psa który ciągle gania za suczkami. Jego 'właściciele' nie zgadzają się na kastracje. A co później się dzieje ze szczeniakami burków...:angryy:

A więc proszę o info na temat sposobów psiej antykoncepcji :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']Uuuu ciężko :shake:
Nie znam żadnych sposobów oprócz kastracji :shake:

A czemu się nie zgadzają? Bo co, "to okaleczanie psa"? :diabloti:[/quote]
ja słyszałam że są jakies szczepionki ale szczegółów nie znam...
oni sie nie zgadzają, mówią "że nie dadzą swojego psa pod nóż i szkoda wydawać kasy na głupie operacje" itp...
:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='baffi2']ja słyszałam że są jakies szczepionki ale szczegółów nie znam...
oni sie nie zgadzają, mówią "że nie dadzą swojego psa pod nóż i szkoda wydawać kasy na głupie operacje" itp...
:roll:[/quote]


Buraki!!!
Pierwsze słyszę o takich szczepionkach ale może trzeba uderzyć do weterynarza? Jak bedę, podpytam u siebie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]psy[/B]

U psów ten problem jest mniej dotkliwy.
Zachowania seksualne samców najbardziej uciążliwe to włóczęgostwo i związany z tym brak posłuszeństwa oraz nadmierne przeżywanie rozterek sercowych w domowym zaciszu. Zaradzić temu można na dwa sposoby:
[LIST]
[*]podawanie środków hormonalnych co 5-6 miesięcy
[*]kastracja[/LIST][/QUOTE]
Są... trzeba zadzwonić do weterynarza i zapytać o te hormony, szukałam na stronach ale nigdzie nie podają nazwy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Są... trzeba zadzwonić do weterynarza i zapytać o te hormony, szukałam na stronach ale nigdzie nie podają nazwy.[/quote]
a więc jednak :multi:
tylko ciekawe ile kosztują:roll: i czy mozna je sobie tak poprostu kupić...

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam- są. Znajomi moich rodziców podaja swojej suce. Ale tylko tyle wiem-trzeba pytac u weterynarza. Wiem tez, że nie kazdy wet to popiera- jak kolezanka pytala swojego weta to powiedzial, ze on tego nie praktykuje i tylko sterylka wchodzi w gre. Tamten znajomych rodzicow (Łomianki) z kolei jest za tymi szczepionkami (2 razy do roku). Nie wiem natomiast ile kosztuja i jaki maja wpływ na zdrowie psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wyjątek']Potwierdzam- są. Znajomi moich rodziców podaja swojej suce. Ale tylko tyle wiem-trzeba pytac u weterynarza. Wiem tez, że nie kazdy wet to popiera- jak kolezanka pytala swojego weta to powiedzial, ze on tego nie praktykuje i tylko sterylka wchodzi w gre. Tamten znajomych rodzicow (Łomianki) z kolei jest za tymi szczepionkami (2 razy do roku). Nie wiem natomiast ile kosztuja i jaki maja wpływ na zdrowie psa.[/quote]
Chodzi o samca, nie sukę.

Link to comment
Share on other sites

[B]baffi2 [/B]jak widać raczej nikt nie miał z nimi styczności, najlepiej zadzwonić do źródła (weta) i dowiedzieć się jak działają i ile kosztują.
Wiem że mój znajomy chodził ze swoim psem, ale ten to dostawał fioła, próbował się wyżywać na wszystkim, po wizycie u weta odechciewało mu się... Ale nic więcej nie wiem ani o składzie ani o dokładnym działaniu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...