Jump to content
Dogomania

Pomocy!!


Recommended Posts

Witam!!mam do was wielka prosbe...moj ast jest strasznie chudy i na wystawach wszyscy sie czepiaja ze ma zbyt mala mase...mozecie mi powiedziec jaka wage maja wasze psy??jakie diety stosujecie??co zrobic zeby on troche przytyl bo wyglada jak na szczudlach....??

Link to comment
Share on other sites

moj piesek ma 54 cm w klebie i wazy 32 kg...ruchu mial duzo wiec z miesniami jest bardzo dobrze....no wlasnie problem jest taki ze karmi go moja mama i pies je kiedy chce...az mi wstyd ale nie wiem jka fotki wstawic...co ja mam z nim zrobic??

Link to comment
Share on other sites

A co je i w jakich ilosciach?

Zeby przytyl, najlepiej podac jedzenie chwilke przed snem - wtedy lepiej sie trawi i pies nabiera masy (ja wlasnie musze moje sunie przestawic na wczesniejsza godzine, bo im sie przytylo).

Najlepiej, jakbys przejal kontrole nad sposobem karmienia i godzinami.

Co do fotek - najpierw musza znalezc sie na jakiejs stronie. A pozniej to juz pestka :)

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie..nie mam ich na jaka strone wrzucic..moze mi doradzisz??Moj misiek jest bardzo wybredny wiec mam ogromny problem...co pieskom bardzo smakuje??ile razy dziennie mu dawac??ON poprostu nienawidzi eukanuby ii royala a innych karm je bardzo malutko wiec dlatego taki chudy jest...jesli chodzi o naturalne jedzenie to musi byc smazone, bo inaczej go nie ruszy..a co twoje psiaki jedza?

Link to comment
Share on other sites

to co ja mam mu dawac??wlasnie on jest taki, ze jesli nie dotanie tego co lubi to potrafi nie jesc nic przez 3dni....takie glodowki juz mu robilem i zadnych skutkow...to co mu konkretnie dawac i w jakich ilosciach?

Link to comment
Share on other sites

długo by mówić każdy ma zapewne inne metody przekonywania :wink: psa do jedzenia i są różne opinie na temat żywienia moja suka je pół na pół: karma sucha 1/2 tyg i bilansowane gotowane.

"pasłam" ją ryżem z warzywami i mięsem kurczaki i indyki albo przełyki ponoć bardzo zdrowe :D

ale tutaj czytałam juz różne opinie, że drób niezdrowy, ale jak ludzie go jedzą to i pies może :wink:

jak chcesz zwiększyć mase to radzę mniejsze porcje i 2-3 razy dziennie i makaron na przemnian z ryżem jako zaęszczacz.

do gotowanego dodaję tran w kapsułkach i SA 37

ale nigdy nic nie stoi w misce żadna sucha czy pozostałości, odchodzi od miski zabieram nie ma dojadania i pilnowania przed kotami.

pies musi cieszyć się na miskę z obiadu zawsze robimy zabawę udaję że ja probuję i mi smakuję każe jej dać głos łapę i trochę ją pobudzam żeby się nie mogła doczekać takiego dobrego- wiem głupio to brzmi ale najważniejsze że skutkuje...

długo by pisać co daję bo staram się urozmaicać suchą uwielbia moja suka z tuńczykiem albo żółtkiem twarogiem i jogurtami też nie gardzi.

wiem że samce mają problem z jedzeniem w okresie cieczek i nawet kilka dni potrfią nie jeść z tz miłości ale potem to pan musi pomóc im nadrobić.

nie wiem co tak ogólnie radzić pewnie dużo osó jeszcze Ci coś podpowie bo każdy ma inne metody a Ty to zsumuj i wybierz co dla Was najlepsze :D

pytaj konkretnie jak mogę i potrafię pomogę

pozdro P&L

Link to comment
Share on other sites

Moje dostaja ok. poludnia troche suchej - podawales moze purine? Sprobuj dac ta z ryba - lososiem - smierdzi okropnie, ale im bardziej smierdzi, tym bardziej psom smakuje :) Wieczorem dostaja ryz z surowa wolowina (przemrozona i sparzona). W ciagu dnia: zoltko, jogurt, ser, owoce, warzywa.

Nie dawaj nic smazonego! Jak juz, to polej jedzenie olejem z oliwek.

Jakie sa ilosci i czestotliwosc karmienia Twojego psa?

Przede wszystkim ma jesc, jak juz wszyscy domownicy sie najedza.

Zdjecia przeslij na adres [email protected] - wrzuce je do galerii (adres w moim podpisie) :)

Link to comment
Share on other sites

rano moja je śniadanko kromka czerstwego razowca z serkiem grubo, ok 15 obiad (przynajmniej godzina po lub przed spacerem)i wieczorem karma jak woła ale ona ma już masę ok więc muszę jej nawet ograniczać :D

ważne by posiłki były podawane o tych samych mniej więcej porach

Link to comment
Share on other sites

Adaam, a co ja mam powiedzieć jak moja sunia (pitka) ma 57 cm w kłębie i waży 29 kg. Je 2 posiłki dziennie, wymiata wszystko co jej dam.

Rano dostaje suchą karmę (ja karmię ja Nutrą Nuggets dla psów pracujących), a po południu tak ok. 18-19 - tej dostaje gotowane jedzenie (mięsko + marchewka + ryż lub makaron i witaminki). Byłam ze swoją u weta i powiedział, że Leia ma super sylwetkę, ładne mięśnie. Owszem moja suka jest szczupła, ale nie jest chuda. Przy takim trybie życia jaki prowadzi, nie ma mowy żeby przybrała na masie.

Dla mnie Twój pies ma sylwetkę jak najbardziej w porządku, tzn. na pewno nie jest chudy. Masz bardzo ładnego pieska.

Pozdrawiam

Beata, Leia i Max (królik baranek)

Link to comment
Share on other sites

Piękna głowa, ładne proporcje - zgrabny młodzieniec! czego chcieć więcej i nie zapytałam o najważniejsze w jakim jest wieku? Wszyscy płaczą że ich AST to frytki do ok 2 roku życia, moja suka osiągnęła pełną masę i muskulaturkę ok 2,5 roku zycia wcześniej huśtawka raz lepiej raz chudziej :D

zmień nawyki zywieniowe i wszystko powinno iść w dobrym kierunku :)

czasami po prostu pies jest w typie sportowca, ale przecież najażniejsze żeby był zdrowy i pogodny :lol:

pozdrowienia P&L

Link to comment
Share on other sites

Twój pies jest jeszcze bardzo młody i na nabranie masy ma jeszcze czas. Jak zmienisz mu nawyki żywieniowe - regularne posiłki w odpowiednich ilościach, to dopiero się przekonasz, czy twój AST jest typem sportowca czy zapaśnika.

A'propos żywienia. Moje psy nie lubią ryb, natomiast rzucają się na suchą karmę, jeżeli dodam do niej trochę mielonego drobiowego mięsa i dokładnie wymieszam ręką. Musisz więc sam zlaleźć "sposób" na swojego psa.

Mój znajomy, w celu zwiększenia masy mięśniowej stosuje preparat HMB - "DOG VITAL" dr Seidla. Jego działanie polega na hamowaniu rozpadu białka mięśniowego podczas wysiłku, co prowadzi do zwiększonego odkładania białka i utrzymania wysokiej masy i siły mięśni. Nie jest to żaden steryd. Można go stosować np. przed zawodami, wystawami itp. Efekt widoczny jest już po dwóch tygodniach (+odpowiednia dieta, + trening).

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej przyłączam się do wypowiedzi poprzedników – najważniejsze by micha nie była stale dostępna.

Co do karmienia to my karmimy royalem, ale dosypujemy „coś” dla zachęty, a to żółty serek, a to gotowane serduszka indycze , czy wołowe, a to troszkę surowizny, oleju, czy żółtko, czasem jakaś kanapka z serem, czy pasztetem. Jednak od czasu do czasu dostaje samą suchą, bo zaczyna wydziwiać.

Zdarza się, że dostaje coś z obiadu, ale jest to niezwykle rzadko i tak jak poprzednicy radzę zapomnieć o smażonych rzeczach.

A co do Twojego pieska dużego porównania nie mam, ale dla mnie to naprawdę ładny AST.

Powodzenia, pokaż kto rządzi, Ty czy pies :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Adam nie znam AST'a który nie lubi jeść tylko musisz mu dawać porządną michę :D wedłóg wskazówek zawartych tutaj a tabletki nie będą potrzebne psiakowi jeśli chcesz możesz podawać mu tran to jest b. dobre na brak łaknienia ale tutaj nie o to chyba chodzi poza tym pies jest młody i jeszcze ma czas ale musisz mu stworzyć do rozwoju odpowiednie warunki! powodzenia!!!

czekam na rezultaty

Link to comment
Share on other sites

Dobra wiadomosc!!moj piesek juz troche przytyl gdy kupilem mu witaminy top 10 bephar..teraz gdy dostaje duoz jedzenia widze ze zjada coraz wiecej..poprostu kiedys ograniczylem mu jedzenie bo byl bardzo gruby i takl sie przyzwyczail ale widze ze znowu troche zaczal jesc

Link to comment
Share on other sites

piesek rozwija się tak jak wiosna za oknami :D czas na większy wysiłek a apetyt wtedy sam wzrośnie :) w jego wieku powolutku mozna zwiekeszać mu wysiłek

cieszę się że wszystko zaczyna się układać, teraz tylko uważaj żeby nie przegiąć w drugą stronę :wink:

Pozdro P&L

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...