Jump to content
Dogomania

MIĘDZYNARODOWY CHAMPIONAT


adda

Recommended Posts

Witam, czy ktoś mądry mógłby mi w skrócie napisać, na ilu, na jakich, i w ilu krajach trzeba dostać CACIB, żeby uzyskać tytuł z tematu postu. I w jakim odstępie czasu ma się to dziać.

Jakoś na stronach ZK nie ma takich informacji

Dziękuję z góry.

Link to comment
Share on other sites

To zależy jakiej rasy jest Twój psiak.

Zazwyczj trzeba uzyskac 4 x CACIB od 4 różnych sędziów w 3 różnych krajach; w tym 1 CACIB w kraju pochodzenia rasy lub w kraju ojczystym ( czyli w Polsce).

Między pierwszym a ostatnim CACIBem musi minąć rok i jeden dzień.

Ale są rasy, które np. musza mieć zaliczone konkursy/ próby pracy ( np. goldeny), ale wtedy wystarczą 2 CACIBY.

Dlatego ważne jest jakiej rasy jest pies.

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczj trzeba uzyskac 4 x CACIB od 4 różnych sędziów w 3 różnych krajach; w tym 1 CACIB w kraju pochodzenia rasy lub w kraju ojczystym ( czyli w Polsce).

A nie tak przypadkiem od trzech różnych sędziów?

Int. Ch - International Beauty Champion (Międzynarodowy Champion Piękności)

Tytuł przyznawany psu, który zdobył cztery wnioski na Międzynarodowego Championa Piękności (CACIB) z rąk trzech różnych sędziów i w co najmniej trzech krajach, przy czym przynajmniej raz w kraju macierzystym lub w kraju pochodzenia rasy, a między przyznaniem pierwszego i ostatniego wniosku musi upłynąć co najmniej 12 miesięcy i 1 dzień.

Uwaga: Dla psow podlegajacych probom pracy "wystarcza" dwa wnioski CACIB od dwoch roznych sedziow z dwoch roznych krajow oraz potwierdzenie zaliczenia odpowiedniego testu (np.IPO)

Link to comment
Share on other sites

Od początku roku nie obowiązuje warunek CACIBu z kraju pochodzenia rasy lub zarejestrowania psa. Aby spełnić warunki na Interchampiona, trzeba mieć 4 CACIBy z trzech krajów od 3-ech sędziów.

Użytki chyba bez zmian.

Link to comment
Share on other sites

Od początku roku nie obowiązuje warunek CACIBu z kraju pochodzenia rasy lub zarejestrowania psa. Aby spełnić warunki na Interchampiona, trzeba mieć 4 CACIBy z trzech krajów od 3-ech sędziów.

Użytki chyba bez zmian.

A skąd taka informacja? Wiem, że były takie plany, ale nic mi nie wiadomo o ich zastosowaniu w rzeczywistości.

Sprawdzałam na stronach FCI ale też nie znalazłam takiej informacji.

Może Ty znasz źródło tej informacji.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Od początku roku nie obowiązuje warunek CACIBu z kraju pochodzenia rasy lub zarejestrowania psa. Aby spełnić warunki na Interchampiona, trzeba mieć 4 CACIBy z trzech krajów od 3-ech sędziów.

Użytki chyba bez zmian.

A co jezeli w kraju zarejestrowania psa, nie otrzymuje sie CACIBow?

Link to comment
Share on other sites

Proszę, oto link: http://www.fci.be/reglements.asp?lang=de&sel=5#championate

Z informacji o rasach niepodlegających próbom pracy:

I. INTERNATIONALES-SCHÖNHEITS-CHAMPIONAT DER F.C.I. FÜR ALLE RASSEN

A. Hunderassen, die den Arbeitsprüfungen nicht unterworfen sind

Um den Titel eines Internationalen Schönheits-Champions zu erlangen, müssen die Hunde dieser Rassen erhalten haben:

a) In einer Zeitspanne von mindestens einem Jahr und einem Tag, vier Anwartschaftsnachweise auf das Internationale Schönheits-Championat (CACIB) in drei verschiedenen Ländern, unter drei verschiedenen Richtern, ohne Rücksicht auf die Anzahl der Konkurrenten.

(...)

Usunięty został zapis o warunku "kraj pochodzenia lub zamieszkania".

Mami, myślę że obowiązuje wtedy wcześniejszy zapis o możliwości uzyskania CACIBa z kraju ościennego - przynajmniej tak do tej pory było. Nie wczytywałam się szczegółowo w informacje, niemiecki troszkę mi "nie leży". Niestety na stronie FCI zapis jest po francusku i niemiecku. Może ktoś znający te języki to przetłumaczy? Gdyby informacje były po angielsku na przykład... Wtedy troszkę więcej bym rozumiała ;)

Link to comment
Share on other sites

Wersja angielska jest tutaj

http://www.fci.be/reglements.asp?lang=en&sel=5

over a minimum period of one year and one day, four CACIB in three different countries, under three different judges, no matter the number of dogs

Dla ras podlegajcych probom pracy:

over a minimum period of one year and one day, in two different countries, under two different judges, two CACIB, no matter the number of dogs.

Niestety, nie napisali nic na temat "kraju pochodzenia/zamieszkania" :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Trochę jestem zielona, więc zapytam ponownie. Z czytanych odpowiedzi wynika, że dostaje się potwierdzenie o przyznaniu CACIB-a, czy tak?

W jakiej formie jest to potwierdzenie i jak długo się czeka? Moja sunia dostała CACIB w maju w Łodzi.

Link to comment
Share on other sites

A więc tak : oddział , który organizował wystawę wysyła wszystkie przyznane wnioski CACIB do siedziby głównej FCI w Belgii i tam po sprawdzeniu zgodności danych odsyłają ponownie ten CACIB do tego oddziału skąd dopiero zostanie on wysłany Tobie. Jest to sztywny ozdobny kartonik na którym wypisane sa dane Twojego psa .

Trwa to mniej więcej od 3 do nawet 6 miesięcy.

Tak więc cierpliwości ...

I chyba nic pokręciłam i napisałam to jasno .Jeśli nie -pytaj.

Link to comment
Share on other sites

Muszę Ci powiedzieć, że za każdym razem czegoś się uczę.

Ostatnio nauczyłam się, że powinnam doskonale znać regulamin przyznawania tytułów, bo sędziowie znają go dosyć słabo.

Że powinnam za każdym razem sprawdzać, czy na karcie oceny jest zaznaczone wszystko co sędzia mówił (w Kielcach pisarz nie wpisał mi CWC a wyraźnie słyszałam, zaraz poszłam do sędziego i dobrze zrobiłam).

Generalnie i tak jeszcze dużo nauki przede mną. Ale też tutaj wiele się dowiaduję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...