Jump to content
Dogomania

Kalendarze 2009


marzenka1

Recommended Posts

[quote name='abigail']

Wypowiedziałam swoje zdanie, tak jak i czynią to inni - może i jestem kategoryczna, ale dla mnie jest to trochę kontrowersyjne od początku, wyróżnianie akit spośród innych biednych piesków w schronach:shake: One całe potrzebują dofinansowań! tak uważam ja i tyle.
Na wzór niemiecki powstało AWP,
ale myślę że Polska to jeszcze naście lat do poziomu Niemiec.
Awp sztucznie ociepliło wizerunek Izydy i odwróciło uwagę od rzeczy bardziej istotnych, [/quote]
abigail
Jesteś kategoryczna w swoich sądach "o wszystkim i o niczym" to odpowiem Ci dokładnie w takiej samej tonacji.
Nie odzywałam się do czasu, aż nie zastosowałaś swojej pokrętnej logiki co do korzeni i genezy powstania AwP. A śmiem twierdzić, że nie masz o tym bladego pojęcia. Zatem przyhamuj może troszeczkę, albo jak to ładnie mówisz "wyluzuj......"
Masz coś do Izydy to może napisz bezpośrednio, a nie przez pryzmat spraw związanych czy z kalendarzem czy działalności AwP. Nie stać Cię na to? musisz się ślizgać po tematach w których w ogóle nie brałaś udziału i "przy tak zwanej okazji" załatwiać swoje sprawy?

Niczyjego wizerunku AwP sztucznie nie ociepliło, bo nie taki jest cel jego istnienia. Tak to odbierasz? To może przynajmniej nie zapominaj o tym, że jest to Twój subiektywny pogląd, a nie obiektywna prawda.
Jeszcze jedno- jeśli już na "jakikolwiek" wzór powstało AwP to na wzór innych stowarzyszeń i organizacji działających w Polsce, a zajmujących się ratowaniem bezdomnych zwierząt. Jeśli byłabyś uprzejma zapoznać się z tematem bezdomności psów w naszym kraju ZANIM zaczełaś szukać wzorców AwP w Niemczech to zapewne wiedziałabyś, że fundacji ratujących konkretne rasy psów w Polsce jest sporo, a powstanie takiej organizacji dla Akit stało się koniecznością. Jeszcze 3 lata temu akita w schronisku to było "wydarzenie", dzisiaj natomiast akita w schronisku nikogo już nie szokuje. Dlaczego? bo rasa staje się modna i naturalną koleją rzeczy (w naszym kraju) jak już modna być przestanie to zapełni boksy schronisk. Podzieli los modnych niegdyś husky, bullowatych, owczarków itp. Te wszystkie rasy mają swoje organizacje, które wyciągają psy "w typie" ze schronisk i próbują znaleźć nowe, dobre domy. I nie dotyczy to tylko ras, ale i mixów. Więc uprzejmie Cię proszę, nie pisz że powstanie fundacji dla ratowania psów konkretnej rasy to "wyróżnianie" rasy. Pooglądaj sobie strony stowarzyszeń i fundacji, zobacz ile kundelków znalazło dzięki nim domy. Wszak każdy kundelek jest do jakiejś rasy podobny i fundacje od nich nie stronią. Zapraszam na naszą stronę- zobacz ile tam jest akitopodobnych kundelków.
Ponadto, AwP nie mogłoby powstać jak to ładnie napisałaś "na wzór niemiecki". Z prostej przyczyny. W Polsce mamy inne prawo niestety oraz 5 mln. psów. Ile maja Niemcy wiesz?
Moja prośba- nie oceniaj jeśli nie masz wystarczającej wiedzy (a nie masz- przynajmniej jeśli chodzi o AwP ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wyobraźcie sobie, że piszę tą wiadomość 3 raz. Trzeba mieć dużo samozaparcia....................



Do Abigail:

Zgodnie z wolnością słowa etc. postanowiałam coś napisać, mimo, że post nie był skierowany do mnie bezpośrednio.

A, mianowicie....

Zgadzam się z Tobą, że niektóre śliczne. Niektóre, bo "niektóre" to nie wiem. To wszak tylko zdjęcia - jak napisała Donya - i nie idzie tu o jakąś szczególną niechęć do japończyków, a wręcz przeciwnie.

W porównianiu do lat poprzednich (mam kalendarz) - takie sobie te pieski.

Kontynuując. Myślisz , że my tu takie głupie, i nie wiemy kompletnie o co chodzi, nie wiemy, co to japończyk i jak wygląda ??????

No to sądzę, że się grubo mylisz. Nie Ty jedna wiesz jak wygląda japończyk i jak nam tu w Polsce daleko do tego.

Natomiast nie stać nas na japończyki , tak jak na wiele innych kwestii życiowych, które różnią nas od tej zachodniej rzeczywistości.

Do jakiego sędziego należy więc pojechać?

W moim wątku nie chodzi o ocenianie, o tym będzie później.....



3 lata temu zapłaciłam swój podatek na wioski dziecięcie, 2 lata temu na Emir, rok temu na Afrykę, a w tym roku zapłacę na AwP - dlaczego nie, kocham te akity i tyle. I nie widzę nic kontrowersyjnego. Widzisz coś kontrowersyjnego w Orkiestrze Świątecznej Pomocy????

Zgadzam się z tym, że świadomość jest jaka jest. Natomiast nie wierzę, w to , że na forum psim ----- jest niska świadomość.

Odnoszę wrażenie, że masz jakieś niezakończone kwestie ze swoimi kalendarzami - stąd pewnie Twoja czkawka w stosunku do Donyii i innych.

Druga sprawa to konflikt osobisty, czy też b. emocjonalny z Izydą ...............

Nie sądzę, żebyś kogoś uraziła.........gorsze słowa padały.

Natomiast zgodnie z moim sumieniem, ideą: co chciałaś powiedzieć , co zmienić, co Twoja wypowiedź miała wnieść na to forum, bardzo chiałabym się dowiedzieć, bo nadal nie wiem................

Mitsu

ps. mam ogromną przyjemność wypowiadania swojego zdania na tym forum!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mitsu']
Natomiast zgodnie z moim sumieniem, ideą: co chciałaś powiedzieć , co zmienić, co Twoja wypowiedź miała wnieść na to forum, bardzo chiałabym się dowiedzieć, bo nadal nie wiem................

Mitsu

Miło mi Mitsu:roll:
Masz rację, nic tu po mnie!
Z jednej strony chcecie do czegoś dojść, a z drugiej zniechęcacie potencjalnych sprzymierzeńców... i tak w samokiszącej się zaprawie Akitomaniaków będziecie stać w miejscu!

Taaak! Zatarg emocjonalny z niejaką Izydą jest, choć nie z mojej woli i przyczyny. Jak ktoś jest "złą kobietą" z paskudnym charakterem, to wokół ma albo takich samych klakierów albo wyrozumiałe dobre ciocie, które ją baardzo żałują. Nie mam ochoty kontynuować tego żałosnego tematu.
Co do czkawki kalendarzowej- Kacedy w żaden sposób nie jesteś zobowiązana do martwienia się jeszcze i o jej kondycję; a co do mojego tonu, to już nie będę za niego przepraszać!
Po prostu jest multum spraw które nawet rąbkiem nie ujrzały "świateł" dogomanii, które są powszechną wiedzą wśród osób już tu się nie wypowiadających i nie ujrzą, bo by pogadać, trzeba mieć "równą kompanię"; a po drugie już wszyscy się nauczyli, że zniżać się do poziomu "słoneczka"...żenujące.... no i kosztuje trochę nerwów przyznacie.

A w związku z Twoim jedynym życzliwym pytaniem: do jakiego sędziego pojechać?
Odpowiem tak jak Ty mi, nieżyczliwie: zapytaj swojego hodowcy, kolegów i koleżanki z Dogomanii, albo znajomych ze swojego oddziału!

Poza tym jedyne za co przeproszę to za moje nieprzejrzyste w przenośniach i dla Was nieczytelne przydługaśne posty i naruszenie stabilności sosu własnego! Chyba tego nie lubicie;)
POWODZENIA

Link to comment
Share on other sites

Oferta kalendarza jest po prostu ofertą kalendarza z recenzją.
Użycie przymiotnika "niektóre" było celowe, bo było kwintesencją kilku linijek z Twojego posta. Czy ja Ci jakiegoś japończyka wciskam?
Przepraszam, że nie zostanę "przeszczęśliwą" posiadaczką polskiego kalendarza z akitami które znam(9 lat temu kupiłabym 5!), ale szczerze polecę japoński kalendarz z akitami japońskimi. Wybacz, nie umęczę się by tłumaczyć Ci ogólny mój zamysł edukacyjny, bo tylko tędy droga moim zdaniem, by podwyższyć poziom akitek w Polsce, ale z pewnością macie lepsze i efektywniejsze pomysły!
Moje minimum edukacyjne to zdjęcia, one tak dużo mówią...!

A skąd zamysł edukacyjny?
Z..... "rozpaczy" nad polskimi ringami akit, uwstecznieniem, polskim sędziowaniem. Wiem, że to wszystko rozumiesz(?) A mimo to jestem z innej bajki. Zastanów się: czego chcecie:crazyeye:
To sugestie czepialskiej, więc nic Wam po nich:-)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, miałam się tu nie wypowiadać... Widać w niektórych przypadkach mam za mało silnej woli... :shake: Cały czas zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam klikając "Odpowiedz". I dochodzę do wniosku, że chyba nie, ale już trudno... :roll:
[quote name='abigail']Taaak! Zatarg emocjonalny z niejaką Izydą jest, choć nie z mojej woli i przyczyny. Jak ktoś jest "złą kobietą" z paskudnym charakterem, to wokół ma albo takich samych klakierów albo wyrozumiałe dobre ciocie, które ją baardzo żałują.[/quote]
Nie powiedziałabym. Ja osobiście nie uważam siebie ani za jedną, ani za drugą. :roll: Ale wiadomo - ja sama siebie oceniać to se mogę... ;)

Szkoda, że na tym forum jest taka, a nie inna atmosfera... Chyba jedyny plus to to, że wiadomo, jakie kto ma zdanie na różne tematy...
Nie liczę oczywiście na to, że nagle zaczniecie się lubić (nie chodzi mi to o nikogo konkretnie!)... Sama ostatnio doszłam do wniosku, że to nie możliwe (no, może nie taka sama, bo z koleżanką - osobą postronną, nie posiadającą akity, ale bardzo w akitowy świecie obeznaną)...
Chodzi mi tu raczej o ignorowanie się. Nic Wam się przecież nie stanie, jeżeli nie będziecie zwracali uwagi na osoby, których nie lubicie...
Ale cóż, ja tu piszę, a Wy pewnie nadal będziecie robić to samo. Szkoda. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='abigail']
Co do czkawki kalendarzowej- Kacedy w żaden sposób nie jesteś zobowiązana do martwienia się jeszcze i o jej kondycję; a co do mojego tonu, to już nie będę za niego przepraszać!
[/quote]
Nie pomyliło Ci się coś w tym "zacietrzewieniu edukacyjnym" i wywyższaniu się ponad różnego rodzaju sosy?
Generalnie nie pisałam nic o żadnej Twojej czkawce kalendarzowej i innych niewypowiedzianych efektach fizjologicznych. I możesz być pewna, że nie są one na tyle ważne, aby być przyczyną moich zmartwień.

Link to comment
Share on other sites

O Boże mój....


sobie westchnęłam,...................,

- skąd ta samokrytka - zbyt ostra jak na mój gust - "co tu po mnie" - jeszcze post wyżej przepraszałaś, że będziesz się od czasu do czasu wypowiadać. Czy uważasz, że się tu kisimy i jest ok? -ja uważam , że jest progres, i man nadzieję, że cały czas będzie. Nie zmienisz świata w sekundę - na to trzeba czasu i "atłasu" - sądziłam, że taka osoba jak Ty wie o tym i doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak jest i ile jest do zrobienia.

No możemy rozpaczać, też chętnie bym się przyłączyła jak i wielu innych... Tylko co nam to da? Co proponujesz zamiast tej rozpaczy..? Chętnie posłucham Twoich sugestii - tylko nie wiem czego konkretnie mam słuchać? Bo jestem jak najbardziej za rozwojem tej przepięknej rasy - nie za rozmnażaniem - jestem absolutnie za Klubem Akity -- bez względu w jakiej formie ma powstać (od czegoś trzeba zacząć) - jestem za świadomością - więc Co PROPONUJESZ ???? Edukacja z kalendarza japońskiego załatwi sprawę???
Proszę b. obublikuj zatem tu wszystkie kartki kalendarza. Ja nie mam nic przeciwko temu?

Podziel się zatem tą wiedzą, która to, rzekomo światła dziennego nie może ujrzeć etc. Bo ktoś tam się nie wypowiada czy coś tam...


Może jednak coś się zmieniło??/

I odnośnie Izydy, która jak rozumiem, należy do osób, których nie lubisz --- powiem, tak. Nie podjęłabym polemiki na takim poziomie. Ktoś przecież, musi być mądrzęjszy, dojrzalszy lub zrównoważony - więc tym bardziej dziwi mnie ta wymiana bezpośrednia , niektórych osób, lub pośrednia - tu mówię konkretnie o Tobie. Bo jeśli jesteś przekonana do swojej racji i innych warunków - to nie jest kwestia tego, czy kogoś lubisz czy nie. Zupełnie nie ma to nic do rzeczy, to dotyczy naszej dojrzałości psychicznej. Takie jest moje zdanie na ten temat.

I kończąc - dlaczego odnosisz wrażenie , że musisz za coś przepraszać? Przecież to tylko forum, i bardzo lubimy różne, nawet trudne tematy.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mitsu']

Sorry, jeżeli któryś post był kierunkowany do niewłaściwej osoby - Kacedy, ktoś pisał o czkawce, ale nie rozróżniam osób do końca.

Jestem grzeczna więc przepraszam:lol: To też sztuka! Faktycznie popsułam dyskusję (i sos własny) o kalendarzu 2009, bo już o nim nie piszemy. Nie jestem obłudna, pisząc że go nie kupię - strasznie lubisz mieć wszystko napisane i napisać... Może mam już kilka kalendarzy na ścianach? Może nie potrzebuję więcej? Jedno i drugie nie wyklucza mojej oceny... Doprowadzisz mnie zaraz swoją upierdliwością do czarnej rozpaczy!
Co do skuteczności zachęty do współpracy, to moim zdaniem do mistrzów nie należysz. polecam edukację.

A jeżeli chodzi o progres Twoim zdaniem, to szczerze, bardziej by mnie interesowało np czy Piotr Jahns zauważa progres? W czymkolwiek możnaby go stwierdzić.

Jeżeli ktoś odczuł że wywyższam swój sos nad jego, cóż, proszę się wyzbyć kompleksów.

Mitsu, Czy myślisz, że założony wątek Klubu rozpoczął jego pomysł?
A może temat Klubu istniał i już dawno upadł?...
Życzę głębszych przemyśleń, a w przypadku "parcia" na "forum" - może jakaś książka???

Takie odbijanki na tym forum czy innym w przeszłości zawsze należały do żenujących. [B]Chcesz uzyskać rzetelne informacje na temat rasy, czy opinii na temat klubu? Chyba żartujesz, jeżeli myślisz, że tu i w tej formie. Jeszcze tego nie pojęłaś? I z pewnością znasz opinie paru osób?[/B]

A co do publikacji stron z kalendarza, to nie podejmuję ryzyka naruszenia praw autorskich, bo zakładam się:p że Izyda zgodnie ze swoją naturą pierwsza doniosłaby o tym fakcie! I wybacz Mitsu, że jestem tego pewna
Dobranoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Przykro mi - ja nie widzę potrzeby wywalania pieniedzy w błoto - jestem sknera i już [/quote]
No może i tak, ale gdy jest potrzeba zawsze się zjawiasz:)
Lubię takie sknery - faaaaajne są:)
[quote name='ania_wawa']Każda ze stron ma swoje racje,
...............
Co do błędów i dodruków to bardzo bardzo źle mi z faktem że dziewczyny dopłacały dużo pieniędzy z własnych kieszeni. Wolałabym żeby takie rzeczy były ujawnione na forum i wtedy moglibyśmy podzielić koszty na wszystkich.[/quote]
Aniu, tu nie ma żadnych stron, wspólnie razem robilismy kalendarz:)

Niech Ci nie będzie źle. Wierz mi tak było najlepiej.
Bo nie planowałysmy w ogóle niczego tu mówić.
Decyzja była nasza i szybka. I tak niech zostanie:)
No i.... daj nam mieć satysfakcję z uratowania kalendarza;):evil_lol::)

[quote name='Kacedy']Ostateczny termin zbierania zdjęć również został określony "dosyć bezpiecznie", aby zdążyć ze wszystkim przed Świętami:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/11176220-post282.html[/URL]
Zatem nic nie stało na przeszkodzie, aby móc zdjęcia wybierać już na spokojnie w listopadzie.[/quote]
Jakoś wszyscy przyjmujemy to za oczywiste i nikt sie dotąd nie zastanawiał.
A ile czasu i pracy kosztowało Edytę zrobienie kalendarzowej strony?
Aktualizowanie jej, odbieranie i wysyłanie zdjęć, obrabianie ich itd?
Nie sądze by Edyta kiedykolwiek wpadła na pomyśł wyceny swojej pracy
i pisania nam tu o propozycji zatrudnienia informatyka.
Bo podjęła sie tego i zrobiła to super.
To tak tylko mi sie nasunęło:roll: Więcej nie będe:)
I nawet Jej nie podziekuje:evil_lol:
Bo robiłałam to juz kilka razy:)

[quote name='abigail']Awp sztucznie ociepliło wizerunek Izydy[/quote]
No problem - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/11430013-post6.html"][B][COLOR=blue]ocieplaj swój[/COLOR][/B][/URL] <-KLIK.

Nie mam czasu ani szukać więcej przykładów "ocieplanie" wizerunku Izis,
ani odpowiadac i czytac więcej w tej chwili też.

Miłego dnia wszystkim

Link to comment
Share on other sites

"Sorry, jeżeli któryś post był kierunkowany do niewłaściwej osoby - Kacedy, ktoś pisał o czkawce, ale nie rozróżniam osób do końca.

Jestem grzeczna więc przepraszam:lol: To też sztuka! Faktycznie popsułam dyskusję (i sos własny) o kalendarzu 2009, bo już o nim nie piszemy. Nie jestem obłudna, pisząc że go nie kupię - strasznie lubisz mieć wszystko napisane i napisać... Może mam już kilka kalendarzy na ścianach? Może nie potrzebuję więcej? Jedno i drugie nie wyklucza mojej oceny... Doprowadzisz mnie zaraz swoją upierdliwością do czarnej rozpaczy!
Co do skuteczności zachęty do współpracy, to moim zdaniem do mistrzów nie należysz. polecam edukację.

A jeżeli chodzi o progres Twoim zdaniem, to szczerze, bardziej by mnie interesowało np czy Piotr Jahns zauważa progres? W czymkolwiek możnaby go stwierdzić.

Jeżeli ktoś odczuł że wywyższam swój sos nad jego, cóż, proszę się wyzbyć kompleksów.

Mitsu, Czy myślisz, że założony wątek Klubu rozpoczął jego pomysł?
A może temat Klubu istniał i już dawno upadł?...
Życzę głębszych przemyśleń, a w przypadku "parcia" na "forum" - może jakaś książka???

Takie odbijanki na tym forum czy innym w przeszłości zawsze należały do żenujących. [B]Chcesz uzyskać rzetelne informacje na temat rasy, czy opinii na temat klubu? Chyba żartujesz, jeżeli myślisz, że tu i w tej formie. Jeszcze tego nie pojęłaś? I z pewnością znasz opinie paru osób?[/B]

A co do publikacji stron z kalendarza, to nie podejmuję ryzyka naruszenia praw autorskich, bo zakładam się:p że Izyda zgodnie ze swoją naturą pierwsza doniosłaby o tym fakcie! I wybacz Mitsu, że jestem tego pewna
Dobranoc "


- ale o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Mitsu jeszcze nie rozumiesz o co chodzi? ;-)
Pewne szpilkowe coś tam wraz ze świtą spowodowało właśnie usunięcie aukcji kalendarza z którego dochód miał iść na AwP (co więcej kalendarz był już w trakcie licytacji). Tym sposobem AwP stracilo co najmniej 50 zl. Fakt moze to nie duzo ale bylo to kolejne już 50 zl. Skoro sami nie dokładają się do pomocy akitkom to mogliby chociaż nie przeszkadzać w pomaganiu innym...

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie Kalendarzy- ktoś już w poście "Kalendarze 2010" zaproponował zrobienie kalendarza z akitami. Z tego co pisze, jest to osoba, która nie zna towarzystwa z dogo, co może wykluczyć jakieś faworyzowanie w wyborze zdjęć( O czym ktoś już wspomniał we wcześniejszych postach).
Moje odczucie odnośnie kalendarza- przyznaje, że niektórych psiaków nie ma, albo mało co są i dominuje kilka akit w tymże kalendarzu, to fakt i nie zaprzeczajcie- wystarczy zliczyć te zdjęcia. Czy mi to przeszkadza? Szczerze mówiąc, to mi kalendarz się podoba, bo wszystkie kity są piękne :)
Dziękuje za wasz wkład pracy i jeszcze raz Ineczce za wysyłkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona&Wiki']

Bo nie planowałysmy w ogóle niczego tu mówić.
Decyzja była nasza i szybka. I tak niech zostanie:)

Witam!
Nie planowałyście MÓWIĆ, ale się stało
jako obserwator z boku, nie z "organizacji", stanęłam po czyjejś stronie
(coby nie było ROBOLA)

Wszystkim chodzi o to samo ale innymi językami gadamy.
Męczy mnie gadanie KWADRATOWE, ale TUTAJ TO NORMA!!!!!
Proszę nie nagabujcie z tym klikaniem; Waszą stronę odwiedzałam, polecałam a swoje zdanie wypowiedziałam.

Ja "to" nazwałam "ociepleniem" wizerunku,
Ale nie wierzę by osoba tak światła w zakresie praw zwierząt i dzieci była w pewnych kwestiach ślepa.
Zastanówcie się czy dana współpraca służy Waszej Fundacji.
Bo LUDZIE stanowią kapitał każdego przedsięwzięcia!
Nawet jeśli tylko go tolerujecie!
Cały czas wierzę, że myślenie to mocna strona Przyjaciół Zwierząt.

Nie wiem czemu tak Kacedy(ale nie tylko) przeszkadzają moje edukacyjne wstawki - możesz wraz z innymi to ośmieszać, ale to będzie świadczyć o Tobie. Można też o D... Maryni pitolić, racja!

Piszesz o ignorowaniu? [SIZE=4]Ignorowanie=przyzwolenie.[/SIZE]
Takie moje zdanie.

Pomówienie mnie o działania z licytacją bez dowodów (bo ich nie może być:lol: bo to nie ja) jest Pani Izydo groźne:angryy:
Na Pani działania dowody są i świadkowie.
A nazywanie mnie Szpilkowym coś tam, świadczy o tym, że Słoneczko tracisz panowanie nad sobą! Mnie natomiast to nie obraża, choć mogłoby!
Mogłoby mnie sprowokować do szukania Twoich synonimów:blokowy, klatkowy...Izis?
A świta to Ci świta...

Jeżeli jest tak, jak myślę To odpowiada Wam towarzystwo wyłącznie nie wychylających, a broń Boże mających inne zdanie klakierów.
Czy moje słowa są za mocne? Stąd ta grupowa nagonka na mnie?
Bo ja na dzisiaj (śmiałam to powiedzieć) nie wspieram AWP?
Bo słabo widzę w tym zestawie osobowym Klub Akity w Polsce?
Bo nie chcę ignorować Izydy, pominąć milczeniem to, co mnie rozśmiesza (jej kalendarz) i zwłaszcza jej komentarz Waszego Kalendarza; bo nie dzielę się z Wami wiedzą ani pomysłami?
a chcę pochwalić coś bardzo ładnego, co jest poniekąd Waszym udziałem, ale po drodze się okazało że "Partia" nie będzie kalendarza 2009 za mocno chwalić, bo coś tam... więc jestem w opozycji;) niechcący.

Działacie trochę jak zmasowany atak "Bliźniaków", będąc złośliwą odrobinkę;)
i w związku z tym macie, co chcecie - stabilny sos własny...


Ja wypowiadam się tu z rzadka, wyłącznie w konkretnym celu,
i nie używam tego forum jako gadu-gadu (takowego też nie mam).
Czepianie się moich słówek - nie powiem o czym świadczy.
Ale póki nie jest to prywatne forum dla AWP, to ....

pzdr

Link to comment
Share on other sites

abigail
Nie przeszkadzają mi Twoje edukacyjne wstawki.Przeszkadza mi natomiast brak rzeczowej argumentacji w Twoich wypowiedziach, kompletna arogancja (nadal nie rozpoznajesz kto, co napisał) oraz niewiedza.
Znowu przypisujesz mi coś, czego nie powiedziałam.
[quote name='abigail']

Nie wiem czemu tak Kacedy(ale nie tylko) przeszkadzają moje edukacyjne wstawki - możesz wraz z innymi to ośmieszać, ale to będzie świadczyć o Tobie. Można też o D... Maryni pitolić, racja!

Piszesz o ignorowaniu? [SIZE=4]Ignorowanie=przyzwolenie.[/SIZE]
Takie moje zdanie.
[/quote]

Próbowałam Ci wytłumaczyć jaka jest idea funkcjonowania działalności AwP, ale jakoś merytorycznie nie podjęłaś tematu. Za to z uporem godnym lepszej sprawy "nadajesz w kółko jak katarynka" o Izis. Nie podoba Ci się AwP, bo jest tam Izis?- Dyskredytujesz z założenia działania i funkcjonowanie organizacji oceniając ją na podstawie personalnych upodobań?- Twoja sprawa i świadczy tylko o Twoim poziomie zarówno moralnym jak i świadomościowym. Jesteś z niego zadowolona? fajnie.
I żeby wszystko było jasne (bo pewnie znowu się nakręcisz) to powiem łopatologicznie:
-nie chcesz wesprzeć działalości AwP- nie wspieraj,
-nie chcesz wchodzić na stronę- nie wchodź,
Proste.
[B]Nie jest natomiast Twoją sprawą jaki to kapitał ludzki posiada AwP[/B] i o tych kapitałach (wybacz, nie jesteś dla mnie partnerem w tym temacie) rozmawiać z Tobą nie zamierzam. A Twoja wiara w "myślenie Przyjaciół Zwierząt" jest mi całkowicie obojętna.

Podsumowując:
W moim odczuciu klepiesz w klawiaturę bez sensu, walisz w lewo i prawo byle walnąć- żenujące. Co chcesz powiedzieć, czy też jaki masz cel- trudno zgadnąć. I nie tylko ja jak widzę mam problem z odczytaniem Twego przesłania. Stąd nie widzę powodu, aby dalej z Tobą dyskutować. Dla mnie EOT.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze kilka słów.
Zaczynając działalność [B]DLA [/B]Akit w Potrzebie mieliśmy nadzieję, że ta inicjatywa pozostanie ponad podziałami. Że nie będzie miało znaczenia, czy ktoś się lubi czy też nie.....Tak się jednak nie stało jak widać. Bardzo szkoda. Bo nie ucierpi na tym nikt z nas siedzących w miękkich fotelach przed ekranami swoich komputerów. Tylko One. Te, o których lepszy byt próbujemy walczyć w kraju, w którym zwierzę nadal traktowane jest przez wielu jak rzecz.

Pragnę w tym miejscu oświadczyć, że bez względu na to, co sądzą niektórzy- AwP będzie nadal robić to, co dotychczas. Z pasją i zaangażowaniem. Bo nie robimy tego ani dla poklasku, ani dla ocieplania wizerunków ani też dla zadowolenia kogokolwiek. [U][B]Jesteśmy, istniejemy i działamy dla nich:[/B][/U]

[IMG]http://1.bp.blogspot.com/_wqI2akD00WY/SCg5925X7WI/AAAAAAAAAF8/IEyq2UUq6rQ/s400/masumifw8.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.pomocakitom.konie.ys.pl/schrony/Yoko.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.pomocakitom.konie.ys.pl/schrony/Art.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.pomocakitom.konie.ys.pl/schrony/Kita.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.pomocakitom.konie.ys.pl/schrony/Tomi.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Czy Wy naprawde nie rozumiecie co pisze Abigail czy masowo probujecie z niej zrobic wariatke???

Izis co do oskarzania Abigail o wycofanie Pani aukcji to PUDLO! ( ...i co ze niby moje aukcje tez wycofala?! ...ha ha ha...)

Kacedy prosze mnie wypisac z listy "darczyncow" Dalam bo chcialam, pomoglam- i bede pomagac, ale nie potrzebuje afiszu ani poklasku- tak jak Pani Izis ktora nawet w tej sprawie musi konkurowac:shake:


Mysle ze ten watek kalendarzowy odpowiedzial w 100% co stoi na przeszkodzie Akita Klub i wiecie co lepiej zeby nie powstal!!!

A teraz dolacze sie do tych starszych i madrzejszych i bede siedziec przed tym forum jak przed dobra komedia........:evil_lol:

Aaaa jeszcze jedno! Jesli chodzi o psy z japonskiego kalendarza to faktycznie sa tak podkolorowane ze........ mojego psa tez japonczycy podkolorowywali na zdjeciach i wiecie co...? zostalo mu tak w realu:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akegata']Czy Wy naprawde nie rozumiecie co pisze Abigail czy masowo probujecie z niej zrobic wariatke???[/quote]

[FONT=Verdana]Nie. Ja nie rozumiem. I więcej, nie rozumiem, dlaczego i po co to pisze?[/FONT]
[FONT=Verdana]Ocenia, krytykuje i obraża, osądza i poucza i co chyba najgorsze – dzieli, [/FONT]
[FONT=Verdana]nie mając naprawdę bladego pojęcia ani o powstawaniu naszego kalendarza, [/FONT]
[FONT=Verdana]a tym bardziej o AwP. Dlaczego więc to robi? Bo pisać każdy może?[/FONT]

Szczerze? Ale bez urazy?
[FONT=Verdana]To naprawdę nie moja wina, że po czytaniu tego tu napisała, [/FONT]
[FONT=Verdana]może nie tym słowem, ale rzeczywiście tak mniej więcej o Niej myślę. [/FONT]
[FONT=Verdana]Powiedzmy hmm… w kwestii równowagi emocjonalnej. [/FONT]
[FONT=Verdana]Czy jednak, w którymkolwiek z moich postów to widać?[/FONT]

I jeszcze jedno.
[FONT=Verdana]Pomoc i rzeczywiście dobre rady - zawsze na wagę złota. [/FONT]
[FONT=Verdana]Rozmawiać też trzeba zawsze. [/FONT]
[FONT=Verdana]Wybacz jednak Akegata – nie ta forma i nie ten ton.[/FONT]
[FONT=Verdana]Szczególnie wtedy, gdy rozmawia się z osobami, których się nie zna.[/FONT]

[quote name='Akegata']Kacedy prosze mnie wypisac z listy "darczyncow" Dalam bo chcialam, pomoglam- i bede pomagac, ale nie potrzebuje afiszu ani poklasku- tak jak Pani Izis ktora nawet w tej sprawie musi konkurowac:shake: [/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Bardzo żałuję, że taka jest Twoja decyzja, ale oczywiście Twój wybór.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]No… to właśnie m.in. dlatego postanowiliśmy nie mieć w AwP żadnego hodowcy.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A prezesa zupełnie spoza „akitowego środowiska”. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Choć tak napisałaś, jednak trudno mi uwierzyć, że w takich kategoriach[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]rzeczywiście rozpatrujesz pomoc czy listę darczyńców. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To poważna sprawa i o tym też sporo rozmawialiśmy. Ale to nie miejsce. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A tak przy okazji, niedawno zastanawiałam się, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]dlaczego Twoja hodowla nie ma banerka?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]W każdym razie, [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]nie damy wepchnąć AwP [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]do tej „przedziwnej zacietrzewionej piaskownicy”,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]bo my z normalnego świata. O ile taki istnieje:)[/FONT][/COLOR]

[quote name='Akegata']A teraz dolacze sie do tych starszych i madrzejszych i bede siedziec przed tym forum jak przed dobra komedia........:evil_lol:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pierwsza moja myśl: „ Po co? Jest tyle lepszych sposobów spędzania czasu”. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Napiszę jednak: „Szkoda. I szkoda, że uderzasz w ton Abigail.”[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]No cóż. Ja zaś jako młodsza:eviltong: i głupsza, będę tu pisała dalej. [/FONT][/COLOR]

[FONT=Verdana]To nie jest fair, jesli ktoś nawet bez krztyny wiedzy o AwP[/FONT]
[FONT=Verdana]robi z niej „jakąś organizację”. Dorobia „gębę” i próbuje wykorzystywać. [/FONT]
[FONT=Verdana]Nie podoba mi się to. Bo ostatecznie nie ludziom robi krzywdę. [/FONT]
[FONT=Verdana]I to nie jest fair.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MargoK']ps. a w kalendarzu są 2 zdjęcia mojego Arinka w miesiącu styczniu :)[/quote]
O kurcze:)
No to jeszcze troche tego stycznia masz;):)

Moja Niunia też jest w styczniu:)
Tylko raz, ale też fajnie:)


PS. Nie wiem,
hmmm.... może jeszcze troche poczekać na uwagi o kalendarzu.
I może lepiej zamknąć ten wątek? Póki taki edukacyjny;):D

Link to comment
Share on other sites

Wiki ale teraz to ja Ciebie nie rozumiem:roll:

Czy ja napisalam cos ze mam przeciwko AwP...???? Przeciez nawet napisalam, ze nadal mam zamiar pomagac AwP, a to ze poprosilam o wypisanie mnie z listy "darczyncow" to dlatego ze bardzo mi sie nie podoba to, ze sie wypisuje :Pan X dal 10zl, Pan Y dal 100zl a jeszcze Pan Z dal 1 milion zl. Uwazam to za glupi pomysl! Bo moze jest ktos kto wplacilby mniejsze pieniadze ale tego nie zrobi bo bedzie sie wstydzil ze dal (naprzyklad 10zl) najmniej i w ten sposob nie da wcale!!! Wedlug mnie wystarczylaby inforamcja ile w sumie zebraliscie pieniedzy. A to czy pomagaja hodowcy czy amatorzy zupelnie nie ma znaczenia.

Dla Twojej wiadomosci moja strona banerka nie ma bo nie zasmiecam sobie strony banerami dla wygladu estetycznego, ale jakbys dobrze sie przyjrzala to bys znalazla link do AwP.

Rzucilas sie na mnie zupelnie bez powodu....i obojetnie na jaki temat sie nie napisze to Wy w obrone fundacji jakby wszystko dotyczylo AwP ludzie.....zastanow sie nastepnym razem jak cos napiszesz!

Link to comment
Share on other sites

Odpuśćcie proszę :) Ostra wymiana zdań odbywa się publicznie, a forum odwiedza nie tylko grono osób biorących udział w danej dyskusji, ale i osoby które być może chcą kupić jakąś akite i widzą tu czy w innych wątkach właścicieli i hodowców skłóconych. Użytkownicy dogo odwiedzający forum z kolei zmuszeni są na czytanie tego i opowiadają się (jawnie lub nie) po jednej ze stron. Pewnie, że niemiło jest słyszeć coś złego na swój temat, ale może czasem warto odpuścić niż brnąc dalej i dalej przez wymianę zdań..
Nie obchodzi mnie kto jest w AwP, czy jakiś hodowca, czy nie, czy się reklamuje czy nie. Bo jeśli robi sobie reklamę, to co mnie to obchodzi jeśli coś dobrego z tego wynika??? Jeśli jego kasa czy wkład pracy przyczynia się do czegos dobrego, to super. Wielcy tego swiata robią to samo - jakiś kataklizm, ofiary w ludziach, wypadki - jadą na miejsce, pomagają finansowo ofiarom, media to pokazują, oni są bohaterami - i niech sobie będą. Pobudki ofiarności bywają rózne, ważny jest cel któemu służą. Nie sposób walczyć z tak wielką ilością ludzi i zresztą szkoda czasu. Nie opowiadam się p żadnej ze stron i nikomu nie przyklaskuje - bo ani nie mam takiej natury, ani nie znam nikogo z dogo.
Ile jeszcze będzie rozmów: "ten kalendarz zły", "tamta hodowla bee", "ten pies brzydki, a tamten ładny".. echh
Odnośnie kalendarza- to żałuje jedynie, że nie przyszedł przed świętami, bo chciałam go wysłać hodowcy w prezencie. Trudno, może w tym roku będzie na czas. Nie będę włosa dzielic na 4 i robić z tego tragedię.
Wysyłałam fotki do kalendarza i wiedziałam, że może znaleźć się w nim jedna fotka mojego miśka, a tu są dwie- i ciesze się z tego, choć inne psy występują częściej. Przeciez gdybym chciała mieć kalendarz tylko z moim psem- zrobiłabym go sobie sama bo mam fajną drukarke i taką możliwość, nie byłby tak dobry, ale zaspokoiłby moje egoistyczne pobudki posiadania kalendarza tylko z Arinkiem :) Albo na allegro bym zalicytowała taki kalendarz- sa osoby, które potrafią taki wydrukować i byłoby fajnie.
Poza tym każdy wiedział, że kalendarz będą robić osoby, które nie są profesjonalistami w tej dziedzinie- fotografii, informatyki itp a więc powinniśmy się liczyć z tym, że może nie będzie doskonały. Mnie się podoba :)

Link to comment
Share on other sites

ps. odnośnie wpisywania kwot podarowanych przez darczyńców...
Uważam, że można to wpisywać, a osoba która nie chce aby jej imię i nazwisko czy nick widniał na liście darczyńców, może po prostu napisać, że nie chce. Albo można przyjąć , że np, osoby wpłacajace poniżej 10 złotych będą wpisywane razem, czyli np. AwP wsparli ponadto: Jan Kowalski, Jerzy Nowak itp. Mi wcale nie zależy na jakimś afiszowaniu, ale nie mam nic przeciwko temu, bo może przez to ktoś wpłaci więcej - tu cel się liczy. Każdy jest inny i trzeba ludzi szanować za to, jacy są, a nie na siłe ich zmieniać i wytykać, że są egoistami bo pomagają aby się afiszować. Nie zmieniam ludzi, ale ich akceptuje.

Link to comment
Share on other sites

No widzisz Margok ja tylko poprosilam o wypisanie mnie z listy bo mi sie ten pomysl nie podoba i do nikogo pretensji nie mam. Kacedy mnie wypisala i dziekuje bardzo, jestem wdzieczna. A tu poprostu odezwala sie Wiki i mnie objechala jak "malego Kazia" i czlowiek oberwal za to ze zyje.:-o

No i dlatego tez nie warto tu sie odzywac na tym forum, a piszac wczesniej o "starszych i madrzejszych" mialam na mysli wieloletnich hodowcow ktorzy sie tu wogole nie udzielaja i najlepiej na tym wychodza!

Pozdrawiam i zegnam WSZYSTKICH bardzooo serdecznie:loveu: bawcie sie SAMI!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...