Jump to content
Dogomania

szczekanie na kazdego przechodzace obok


taxelina

Recommended Posts

[B]Deer_1987 [/B]miałam podobny problem z moim psiakiem
Ma teraz 10 miesięcy (to praktycznie jeszcze szczeniak)
i szczekał na każdego, o psach nie wspominając...
ale zrobiłam taki małe "drastyczne" doświadczenie
mianowicie:
kupiłam mu kaganiec
za każdym razem jak na kogoś szczeknął nakładałam mu kaganiec dosłownie na 30-60 sekund, jeżeli szłam na spacer i sytuacja się powtórzyła z czasem wydłużałam minuty do 2 czasami 3-4...

powiem Ci, że w moim przypadku to zadziałało
dodatkowo pies miał mówione "nie-wolno" "nie-szczekaj"

Fado od czasu do czasu jeszcze szczeknie na kogoś czy na innego psa ale zdarza się to już sporadycznie (pamiętajmy, że to po 1. szczeniak a po 2. pies, który chce się "wygadać" albo "napyskować" drugiemu psu:P)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]monic[/B] stosujesz u psa kaganiec jako karę..? Zdecydowanie to odradzam, kaganiec nie służy do karania psa i pies nie może kojarzyć tego w ten sposób.
[B]deer_1987 [/B]masz małego psa, jeśli szczeka na kogoś i nie zwraca na ciebie uwagi, 'odwróć' go w drugą stronę i powtarzaj komendę. Ja łapałam swojego za pysk (ale nie mocno) i powtarzałam komendę. Jeśli się uspokoił, nagradzałam.

Link to comment
Share on other sites

A próbowałaś poprosić obcych dla suczki ludzi aby podchodzili,głaskali,karmili? Tak żeby nie byli straszni?
druga opcja - nakierowanie suczki maksymalnie na siebie tak żeby inni ludzie przestawali istnieć, w końcu będziesz liczyć się Ty a inni ludzie będą mogli biegac na rzęsach i nie zrobią na niej wrażenia ;)

Link to comment
Share on other sites

moja wariatka szczeka na psy...wiadomo to normalne,ale to denerwujące, gdy z nią pójdę np.na pizzę i piwko a ona wyje na inne przechodzące obok, mimo że została wcześniej wybiegana...na zawodach canicross to samo było...tak pomyslałam że może kantarek w takich sytuacjach zdałby egzamin...

Link to comment
Share on other sites

Aleczemu kantarek? Żeby zamknąć psu pysk? Jeśli robi to ze strachu to karcenie jej za to może spowodować że pojawią się mniej sympatyczne zacowania niż pyszczenie. Moim zdaniem dużo ceirpliwości, dużo smakołykow i dużo czasu. No i dużo znajomych przychodzących na herbatkę - niech się oswaja z ludźmi powoli.

Link to comment
Share on other sites

:multi: [B][COLOR=darkred]No, kagańca jako kary to i tak by mój Dino nie mógł mieć, bo nosi go na codzień... A to i tak żadna kara... [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#8b0000]Dino szczeka i na ludzi i na psy - szczególnie te duuużo większe od siebie :lol: Potrafi nawet skoczyć na kogoś - nawet na dziecko :mad:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#8b0000]Zmienił się tak - jak skończył dwa lata. Przedtem nigdy tego nie robił. Uczyłam go posłuszeństwa i był naprawdę posłuszny.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#8b0000]Nagle mu coś odbiło :mad: Ja słyszałam, że niektórym psom po drugim roku życia zmienia się charakter, ale dlaczego mojemu Dindkowi akurat na gorsze ?? [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#8b0000]W domu jest natomiast łagodny. Wszystkich wita wylewnie; podejrzewam nawet, że gdyby weszli złodzieje - też by i ch witał :multi:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#8b0000]A na dworze ... :placz:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...