Jump to content
Dogomania

Nagle zaczela sie bac


@sk@

Recommended Posts

Moze komuś się coś takiego przydarzyło moja 6cio miesieczna sunia non stop ostatnio przesiadywala na balkonie ciagle stala pod drzwiuami zeby jej otworzyc bardzo lubila tam siedziec spac bo bylo jej chlodniej ale od dwoch dni boi sie wyjsc na balkon. Nie wiem co robic widze ze chce wyjsc bo siada przed progiem i patrzy ale sie boi wyjsc dalej. Nie miala sie tam czego wystarszyc. Wiec nie wiem jak jej pomoc zeby przezwyciezyla strach???:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A możesz na pewno powiedzieć, że nic się nie stało? Nie zobaczyła czegoś z balkonu, nikt w nią czegoś nie rzucił z dołu? I jak reaguje na oswajanie z balkonem - próbujesz ją zachęcać do wejścia smakołykami lub w inny sposób?
Ja bym spróbowała tak: sunia nie chce wejść na balkon, Ty na niego wchodzisz, przykucasz, ale nie zwracasz na nią uwagi (nie wołasz "no chodź no chooodź"). Najlepiej w ręce miej smakołyk. Sądzę, że sunia w końcu się przełamie i podejdzie do Ciebie. Wtedy ją nagródź. Powtarzaj to, ale nie nachalnie. Wydaje mi się, że w ten sposób możesz pokazać jej, że wszystko na balkonie jest okej, nie trzeba się bać, ale nie jestem ekspertem - to mój "chłopski rozum"...

Link to comment
Share on other sites

no moj 10 letni pies zaczal niedawno bac sie samochodow a napewno nic sie nie wydarzylo bo tylko ja z nim wychodze...wiec niewiem moze zatakowal ja wsciekly golab? :evil_lol: albo ktos w nia rzucil wlasnie czyms lub zaklinowala sie jej glowka jak mojej kotce i dlatego sie juz boi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...