Jump to content
Dogomania

Co robić???


Ask@

Recommended Posts

Moja psiunka ma 8 tygodni i jak na ten wiek już rozumie iż nie wolno załatwiać się w dom. Problem jest taki, że : kolega ma również szczeniaka tylko samca i jak przychodzi to musi pare razy narobić u mnie w domu :angryy:!!Nic nie pomaga!!!Zawsze jest puszczany przed zabawą na pole by się załatwił jak już widzimy, że ma ochote dajemy go na pole czasami potrafi siedziec tam i 10 min i nic przyjdzie i narobi znów. Nie pomaga w stosunko do niego ingnorancja(brak pieszczot), mówienie że nie wolno i zły pies, chyba wszystko już próbowaliśmy (jedynie to jeszcze nie dostał klaspa)!!!! Boje się iż moje Uzi podpatrzy i będzie robić tak samo jak on!!!
Jakieś rady???

Link to comment
Share on other sites

Swojego to oczywiście!!!!I już mała załapała o co chodzi tylko nie moge sobie poradzić z kolegi psem!!!On oczywiście u siebie to nic nie narobi a u mnie to z wielką chęcią:angryy:!!!
Może jest to spowodowane tym, że wcześniej miałam psa (samca) i chce sobie teren pozaznaczać????
Maluchy bardzo fajnie się bawią i chce by miały kontakt ze soba ale jak tak dalej pójdzie to chyba ograniczymy wizyty!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Po prostu psiak nie czuje sie zbyt pewnie w nowym otoczeniu i "oswaja" je zaznaczajac moczem. Czasem nawet dorosle psy potrafia "zaznaczyc" dom, zabawki czy wlasciciela innego psa, czy tez samego psa ;).
A Wasze psiaki to jeszcze malutkie psie dzieciaki, bawcie sie z nimi, np w kuchni czy w korytarzu, zeby latwo bylo sprzatnac. A wywalenia takiego malucha na dwor, ignorancja i krzyk to prosta droga do wyhodowania sobie problemowego, zamknietego w sobie i zrazonego do wlasciciela psa.

Link to comment
Share on other sites

Psy nie mogą się bawić w kuchni bo mają zakaz wchodzenia tylko do tego pomieszczenia w domu- powód bo jakbym gotowała jakieś mięsko a przyszła by taka przylepa z takimi słodziutkimi oczkami i zaczeła by prosić to na pewno bym się złamała i musiala bym jej po prostu dać i zawsze by potem już "sępiła"!!A tak to nie widze i nie ma problemu!!!
Wiem,że maluchy powinny się bawić!Co do "Wywalania" psa na pole mam mu pozwalać według Ciebie żeby dokończył???Jak zrobi na polu to jego pan go nagradza!!!!Ale to nie skutkuje!!!!!!Już prawie tydzień są z nami i znają się od pierwszych dni w nowych domach!!I jego szczeniak nie wygląda na zagubionego wręcz przecienie jest prze żywy i ciągle mu głupawki w głowie!!!
A co do mojej malej to boje się że przyuważy co on yprawia i zacznie tak samo :placz:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz, to sa dopiero dzieciaki, czy na kilkunastomiesieczne dziecko tez byz sie denerwowala, ze siusia w domu? Skoro to Ci nie odpowiada, spotykajcie sie w domu tego drugiego psiaka... A nauczyc sie czystosci jeszcze zdaza. Zreszta to tez zalezy od wlasciciela durgiego psiaka, jak uczy.
No i moze taka sytuacja powtarzac sie wielkokrotnie, kolegi psiak moze miec po prostu charakterek ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam 3,5 letniego synak którego uwielbiaja podgrywać i zaczepiać ale mały się nie daje jakoś daje sobie z nmi sobie rade :razz:!!!
Fakt denerwuje się ale czy to mi daje jakieś efekty nie!!Dlatego pytam tu czy jakieś inne metody zastosować co do nie wychowanego gościa!!!Przecież nie bede się wtrącać w wychowanie psa kolegi bo jeszcze psu może się potem w głowie po przestawiać (jest to mały amstaf). Nie wiem może się myle!

Link to comment
Share on other sites

Uff, jeszcze raz, Aska, sikanie w takim przypadku nie wiaze sie z tym, ze psinie "sie chce", on po prostu znaczy teren.
A takie maluchy nie powinny jeszcze posiedziec na kwarantannie, sa po szczepieniach, macie do dyspozycji tylko swoj teren, gdzie nie wchodza inne zwierzeta?
Poza tym na dworzu jest po prostu zimno,a dla kilkutygodniowego szczeniaka z krotka sierscia to moze skonczyc sie zapaleniem pluc

Link to comment
Share on other sites

Maluchy wychodzą jedynie na ogródek przed domem i mają kontakt tylko ze sobą jak na razie nie dopuszczamy innych psów do nich raz że są za małe, dwa pogoda jest fatalna, trzy nauka chodznia na smyczy dopiero raczkuje:p.
Też mi się tak wydaje, że znaczy teren ale za każdym razem jak przyjdzie?? Mam nadzieje, że szybko załapie i w końcu nauczy się manier :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...