Jump to content
Dogomania

Kupic boksera, tylko gdzie? po kim?


Amoy

Recommended Posts

Zapadla decyzja- bokser. Chodz w naszym zyciu zawsze byly amstaffy tym razem zdecydowalismy sie z narzeczonym na boksia. Dlaczego? Moze wlasnie dlatego ze za niecale dwa miesiace zostaniemy rodzicami i szukalismy czegos bardziej... "pro_rodzinnego"(?), moze dlatego ze czesta agresja ASTow wobec innych zwierzat mocno utrudniac moze zycie gdzie w gre wchodzi jeszcze male dziecko Chcemy kupic szczenie wystawowe, psa-samca i tu wlasnie zaczynają sie schody
Jaka hodowla? Od kilku miesiecy przegladam strony internetowe wielu hodowli ale wiadomo, na kazdej stronce mozna dopatrzyc sie ze wlasnie psy z tym przydomkiem są najlepsze... a ja wlasnie chcialabym poznac Wasze opinie. Chcielibysmy psiaka plowego z bialymi znaczeniami, mocnego w typie, kopiowanego < nie bic! >... jak narazie opcjonujemy miedzy takimi hodowlami jak Nostrum, Jedna na milion, Von Schreck, Lider, Box-Star a zakochana jestem z kolei w psie z Kierskich Ustroni- GEO BOXER DEL EURO

Co myslicie o w/w hodowlach? No i o powyzszym reproduktorze? No i pytanie koncowe: zaobserwowalam trend w tej rasie (moze nie tylko), ze mamy w poglowiu zaledwie pare czolowych reproduktorow. Czy sie myle czy jest tak jak ja to widze ze ów psami są kryte w zasadzie wszystkie suczki w kraju. Nie ma duzych rozchwian- wszystkie szczenieta ktore wlasnie widuje sa wlasnie po GEO BOXER DEL EURO, Paganinim Nostrum, wzglednie po paru innych... taki swoisty monopol na suczki
Pozdrawiam cieplo

Link to comment
Share on other sites

[B]Amoy[/B], skoro za 2 miesiące spodziewacie sie dziecka, to na razie odpuśćcie kupno psa, a w szczególności boksera. Piszę to z własnego doświadczenia, wprawdzie u mnie dziecko sie pojawiło kiedy były w domu 2 dorosłe psy, ale bokser jest psem wymagającym. Małe dziecko pochłania wiele czasu, a szczeniak boksera wymaga go równie dużo. To są temperamentne, bardzo ruchliwe psy - szczerze odradzam kupno teraz. Poczekajcie aż dziecko się urodzi, podrośnie. Nie życzę problemów alergicznych.

Link to comment
Share on other sites

Wymieniasz hodowle,w których rodzą się boksery w innych typach-musisz sprecyzować określony typ,wtedy będzie łatwiej szukać.
Polecam poszukać szczeniaka po rodzicach przebadanych na dysplazję i w kierunku wrodzonych wad serca i prosić hodowcę o oryginał badań do wglądu.
Bo różnie z tym naszym pogłowiem hodowlanym bywa.

Kopiowanie od 10 lat jest w Polsce zakazane(zakaz oczywiście Polacy mają w nosie)-nie polecam kopiowanego psa jeżeli poważnie myślisz o wystawach,bo może się okazać,że pewnego dnia obudzisz się z ręką w nocniku i okaże się,że na żadną wystawę nie będziesz miał wstępu.
Pomijam etyczną stronę sprawy oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik'][B]Amoy[/B], skoro za 2 miesiące spodziewacie sie dziecka, to na razie odpuśćcie kupno psa, a w szczególności boksera. Piszę to z własnego doświadczenia, wprawdzie u mnie dziecko sie pojawiło kiedy były w domu 2 dorosłe psy, ale bokser jest psem wymagającym. Małe dziecko pochłania wiele czasu, a szczeniak boksera wymaga go równie dużo. To są temperamentne, bardzo ruchliwe psy - szczerze odradzam kupno teraz. Poczekajcie aż dziecko się urodzi, podrośnie. Nie życzę problemów alergicznych.[/quote]

No wlasnie, rzecz bardzo wazna, ktorej zapomnialam dodac. Przebywamy obecnie w UK i kupno psa wchodzi w gre dopiero po powrocie a liczymy na takowy w okolicach wakacji a OSTATECZNYM terminem jest koncowka tego roku- listopad, grudzien. Nie chcemy kupowac psa w UK zwazywszy na typ to raz, dwa ze z wywozem jest tak samo duzo roboty jak z wwozem psa do UK czyli jakies pol roku babrania sie w papierkach :cool1:
Jezdzimy tu po wystawach, psiaki sa, owszem, ladne ale kontynentalne podobaja mi sie duuzo bardziej :p
Atik, skoro masz doswaidczenie w obcowaniu boksiu-dziecko to poprosze o pare slow na ten temat:cool3: Jak wyglada ta relacja zwazywszy na wlasnie TĄ rase...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Wymieniasz hodowle,w których rodzą się boksery w innych typach-musisz sprecyzować określony typ,wtedy będzie łatwiej szukać.
Polecam poszukać szczeniaka po rodzicach przebadanych na dysplazję i w kierunku wrodzonych wad serca i prosić hodowcę o oryginał badań do wglądu.
Bo różnie z tym naszym pogłowiem hodowlanym bywa.

Kopiowanie od 10 lat jest w Polsce zakazane(zakaz oczywiście Polacy mają w nosie)-nie polecam kopiowanego psa jeżeli poważnie myślisz o wystawach,bo może się okazać,że pewnego dnia obudzisz się z ręką w nocniku i okaże się,że na żadną wystawę nie będziesz miał wstępu.
Pomijam etyczną stronę sprawy oczywiście.[/quote]

oooo wlasnie Sylwia, kogos takiego mi trzeba bylo:diabloti:
Teraz tak- jak wyglada sprawa typów u boksia? Ktore wymienione przeze mnie hodowle niosa za soba jaki typ? Wybaczcie ale spojze na amstaffa i widze co i jak, z boksiami jest mi znacznie trodniej zwazywszy ze nie mam okazji porownywac ich w ringach tylko na stronach www co sprawia nie male trodnosci...Co Sylwio, myslisz o naszych czolowych reproduktorach? O tym co przekazuja a nie powinny i odwrotnie? I czy jest jeszcze u nas jakis ladny, godny polecenia pies ktory nie kryl juz we wszystkich hodowlach razem okolo "czterystu" suk? Powiem Ci do tego ze Twoj Enzo jest przepiekny i tez zrobil na mnie duze wrazenie- kryl juz cos?:cool3:

Odnosnie kopiowania to zauwazylam ze jestes jego wielka przeciwniczka. Przyjmuje i szanuje, mysle ze w dyskusje jakich setki wchodzic nie ma co. Ja preferuje psy cięte z przyczyn mi znanych i nieistotnych tu i teraz. Mialam ciete amstaffy i bardzo mi zalezy na cietym boksiu. To znaczy dla mnie moglby byc taki dziwny- przyzwyczailam sie do ogonków i dla mnie ta czesc psiego ciala jest dosc istotna chodzby w psiej "rozmowie"- nie da rady nie ciac ogona ale skopiowac uszka? :crazyeye: ktos widzial juz takiego psa w ringu?
pozdrawiam cieplo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Polecam poszukać szczeniaka po rodzicach przebadanych na dysplazję i w kierunku wrodzonych wad serca i prosić hodowcę o oryginał badań do wglądu.
Bo różnie z tym naszym pogłowiem hodowlanym bywa.[/quote]

Wlasnie, wlasnie- boksie mają czy nie mają obowiazku przeswietlen na HD i wspisania wyniku w rodowod? I czy wymogiem hodowlanym jest IPO? Bo kompletnie sie zamotalam teraz :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 6 months later...

Przepraszam,że wbijam się w nie swój temat, ale nie widzę sensu tworzyć nowego.

Mam do Was wielką prośbę.
Mam sąsiadów- młodzi ludzie świeżo po ślubie.
Chcą bokserka.
No i standartowy wyjście z sytuacji- jedziemy na giełdę, tam wójek ciotki stryjecznej kupił psa za 200zł...
Mamy za sobą kilka rozmów o rodowodach, schroniskach, pseudo.
Niby rozumieją, ale... "po co płacić 1600zł, jak można duzo mniej".
Gdybym miała więcej czasu, może daliby się przekonać, niestety są strasznie napaleni.
Adopcja dorosłego nie wchodzi w grę- mają złe doświadczenia.
Możecie mi przybliżyć kwotę peta?
Niestety nie mam możliwości podzwonić sama po hodowlach- jadę dziś na urlop. Może wiecie o jakichś srajdkach do kupienia?

Pozdrawiam.
Anka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...