Jump to content
Dogomania

Częstochowa - krajowa - 20.04.2008


panienkabubu

Recommended Posts

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jezeli to piesek rasowy i masz plany go wystawiać to powinnaś go zabrać (takie moje zdanie :oops: - mimo tego calego tlumu) ;) Rok temu byłam na wystawie w częstochowie z psiakiem, którego nie wystawiałam ;) (też przyzwyczajał się do wystaw itp. ) Oczywiscie ksiazeczka zdrowia ze szczepieniami jest obowiazkowa.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc, jezdzilam "na gape" ze szczeniakiem po wielu wystawach i wszedzie weszlismy (byliśmy chyba 7 wystawach w ten sposób, na międzynarodowych również ;) )

Kazdy oczywiscie zrobi jak chce, ja i tak nie mialam z kim zostawiać malucha. Nie żałuje, bo po 3-4 takich wypadach mały zachowywal sie jak doswiadczony psiak i myśle, że dzięki temu nigdy nie mialam problemu na ringu.

Dla starszego psa musiałam przeznaczyć kilka wystaw, żeby sie przyzwyczaił... Co zresztą widać po poczatkowych "sukcesach" ringowych ;)

Link to comment
Share on other sites

i teraz wyobrazmy sobie, ze kazdy oprocz psa zgloszonego zabiera sobie jeszcze jednego dodatkowo...
ja nie jestem za zabieraniem psow nie zgloszonych- szczeniak to jeszcze rzeczywiscie nie jest tak duzy problem, ale jesli chodzi o psy dorosle- przychodzace najczesciej z osobami, ktore tylko ogladaja wystawe i biora pieska ze soba- mysle, ze jest to bez sensu- biorac pod uwage, ze i bez tego zazwyczaj ciasno.

Link to comment
Share on other sites

Ja obserwuję bardzo często, że na wystawy -raczej te plenerowe- wpuszcza się pieski niekoniecznie z grup FCI /żeby nikogo nie urazić-kocham wszystkie psy/ i to bez zaglądania w jakiekolwiek książeczki zdrowia...
Wobec tego - zabranie jednego /lub więcej nawet/ psów przebadanych i zaszczepionych i przeważnie dobrze wychowanych nie uważam za coś nagannego. Może na halówkach to i rzeczywiście robi się zbytni tłok ale plenerówki- czemu nie...;)
----
A tak nawiasem mówiąc- kiedy tak mniej więcej wysyłano potwierdzenia?
U mnie ani widu ani słychu... choć na CACIBa w Opolu dzisiaj przyszło ....
Chcę wiedzieć ile "idzie" do mnie poczta - jeśli w ogóle kiedykolwiek dojdzie...
/ wczoraj dostałam list wysłany 15 marca...:cool1:/

Link to comment
Share on other sites

Dlatego w Kanadzie czy USA jest w katalogu taka klasa jak Exhibition Only. Ktoś nie ma z kim zostawić psa, chce przyzwyczaić go do wystaw (nie każdy zaczyna od klasy szczeniąt) płaci się chyba 1/4 ceny zgłoszenia, pies jest umieszczony w katalogu i ma prawo legalnie przebywać na wystawie. Jak dla mnie super sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Ja chciałam wejść z Nex... W Katowicach nie wpuszczali, pisałam specjalnie maila do komisji, odpowiedź "nie można wprowadzać". Bardzo chciałam, żeby na tej wystawie była. W przyszłości będzie wystawiana, będzie uczestniczyła w zawodach agility, frisbee - a mieszkam na wsi, więc ciężko mi jest ją super socjlalizować (jeździ do miasta).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati1033']
ja nie jestem za zabieraniem psow nie zgloszonych- szczeniak to jeszcze rzeczywiscie nie jest tak duzy problem, ale jesli chodzi o psy dorosle- przychodzace najczesciej z osobami, ktore tylko ogladaja wystawe i biora pieska ze soba- mysle, ze jest to bez sensu- biorac pod uwage, ze i bez tego zazwyczaj ciasno.[/QUOTE]

Ale drobną różnicą jest szczeniak, który za 2-3 miesiące ma podbijać ringi, a właściciel chce go jak najlepiej przygotować do takiego życia (bardzo specyficznego badz co badz) a co innego jest, za przeproszeniem zabieranie kundelka z domu (nie chce nikogo urazić), w ramach popołudniowego spaceru :roll:
Pierwsze wyjscie - socjalizacje szczeniąt, ktore swoja przyszłość mają związaną z ringiem, to moim zdaniem SUPER sprawa :evil_lol:

Drugie - zabieranie na wystawe psa, ktory nie ma NIC wspolnego z tym całym światem, to narażanie jego i innych na duzo nieprzyjemnosci i jestem zdecydowanie przeciw!!


[quote name='Czarne Gwiazdy']
Z drugiej jednak strony ktoś kto jeździ na wystawy od dłuższego czasu wie jak wprowadzić psa :evil_lol:[/QUOTE]

ot to ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']hahahahaha, a co! w końcu leje od rana:([/quote]



jam mam wprawdzie namiot ale tak ciezko to widze z moimi ozdobkami:roll: a nawet z ubłoconym siberianem:roll:

ale ponoc moze pokropic jutro z rana.. pozniej ma byc sucho.

Mam nadzieje ze psy ozdobne dali na tartan zeby nie musialy sie moczyc na trawie?:cool1:


a polemika miedzyludzka o wchodzeniu z psami nie zglosoznymi jest co topik jakbyscie nie zauwazyli..i zawsze beda ludzie co stoja po jednej i po drugiej stronie przepisu.

Link to comment
Share on other sites

Ja szukam palta w domu obecnie :-) Nie poddamy się, nie ma co, choćby żaby z nieba leciały! Jeszcze w deszczu nie wystawiałam hehe, a suki dzisiaj jak wyszły na mokrą trawę, to brudne po pachy, nie ma to jak biel na łapach hehehe, czeka mnie niezły wieczór :p i jutro rano powtóreczka jupi :multi::evil_lol:

Trzymam kciuki za dzisiejszych wystawiających!!! :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Ja szukam palta w domu obecnie :-) Nie poddamy się, nie ma co, choćby żaby z nieba leciały! Jeszcze w deszczu nie wystawiałam hehe, a suki dzisiaj jak wyszły na mokrą trawę, to brudne po pachy, nie ma to jak biel na łapach hehehe, czeka mnie niezły wieczór :p i jutro rano powtóreczka jupi :multi::evil_lol:

[/quote]

twoje psy maja tylko białe łapy:diabloti: a moje całe białe z firanką :oops:
Bądźmy dobrej myśli. Może pogoda się poprawi:happy1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...