Jump to content
Dogomania

I Zawody kwalifikacyjne do MŚ 2008


belgunia

Recommended Posts

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mokka']Zeróweczki small wygrał Czarny z Agnieszką z Cavano, a w openach lekki pogrom :-o. Ciasne tory i śliska wykładzina, psy miały problemy z wyrabianiem się na zakrętach. Dużo detek w agility.[/quote]

[B]Sagowa[/B] jak to przeczyta siem jeszcze bardziej zalamie...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja już się melduję! :multi:

Było SUUUUUPER :loveu: Zawody bardzo bardzo mi się podobały, torki dostosowane do poziomu danej klasy: zerówki jak zerówki, a1 jak a1, każdy egzamin troszkę trudniejszy, a openy też trudne - niektóre nawet bardzo - w końcu to kwalifikacje do MŚ.

Sędzie był baaardzo fajny - miły, sympatyczny, zagadywał zawodników, sędziował dokładnie, ustawiał bardzo fajne tory. Chciałabym trafić na takie zerówkowe tory na pierwszych zawodach z Weną.

Aussiki z Niemiec były - nawet dwa.
Suka w A3 - ośmioletna, bardzo fajnie biegała z polskim niemicem :eviltong:
Pies w medium :-o A0 - biegał już trochę gorzej - wolniej. Ale jak z pani zmienił przewodnika na pana od poprzedniego aussika to od razu poprawa była :p
Oba blue merle - mam na fotkach :p

Wykładzina fajna - śliska jak to wykładzina ale bez przesady :p Sama rozkładałam to wiem jak wygląda z bliska i biegałam po niej z moim psem :cool3:

Dziękujemy organizatorom za ŚWIETNE zawody! :loveu:

Mam fotki, ale na razie nie mam czasu :placz:

B;ue wygrała A1 wczoraj, a Uniaczek z Marysią dziś (z najlepszą prędkością w a1 :multi:):loveu:
Poznań dumnie się reprezentował w postaci jednej zawodniczki i jednej obserwatorki.

Wa hali było ciepło i wygodnie :p do hotelu bliziutko :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Ja już się melduję! :multi:

Było SUUUUUPER :loveu: Zawody bardzo bardzo mi się podobały, torki dostosowane do poziomu danej klasy: zerówki jak zerówki, a1 jak a1, każdy egzamin troszkę trudniejszy, a openy też trudne - niektóre nawet bardzo - w końcu to kwalifikacje do MŚ.

Sędzie był baaardzo fajny - miły, sympatyczny, zagadywał zawodników, sędziował dokładnie, ustawiał bardzo fajne tory. Chciałabym trafić na takie zerówkowe tory na pierwszych zawodach z Weną.

Aussiki z Niemiec były - nawet dwa.
Suka w A3 - ośmioletna, bardzo fajnie biegała z polskim niemicem :eviltong:
Pies w medium :-o A0 - biegał już trochę gorzej - wolniej. Ale jak z pani zmienił przewodnika na pana od poprzedniego aussika to od razu poprawa była :p
Oba blue merle - mam na fotkach :p

Wykładzina fajna - śliska jak to wykładzina ale bez przesady :p Sama rozkładałam to wiem jak wygląda z bliska i biegałam po niej z moim psem :cool3:

Dziękujemy organizatorom za ŚWIETNE zawody! :loveu:

Mam fotki, ale na razie nie mam czasu :placz:

B;ue wygrała A1 wczoraj, a Uniaczek z Marysią dziś (z najlepszą prędkością w a1 :multi:):loveu:
Poznań dumnie się reprezentował w postaci jednej zawodniczki i jednej obserwatorki.

Wa hali było ciepło i wygodnie :p do hotelu bliziutko :eviltong:[/quote]
w takim razie gratuluje zwyciezca
fajnie ze ktos reprezentowal pozanan i wygral brawo:multi:
gratuluje rowniez organizatorom

Link to comment
Share on other sites

Super w takim razie i gratulacje dla Marysi z Uniakiem!
A ja czekam z niecierpliwością na fotki aussików i bardzo, bardzo liczę na filmiki! Ten w medium to najwyraźniej musiał być mini aussie. Nie jest to coś by mnie pociągało i fascynowało, ale też chętnie obejrzę ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aussie']Brawo dziewczyny i piesy!
Piszcie coś więcej, kto może - jakie tory?
Czy dojechała sunia aussie z Niemiec?[/quote]

Pierwszy dzień zawodów Op + J wygrała Wendy, 2 Ausik, 3 Azha , w drugi dzien 1 Cir, 2 Passim, 3 Gutek
W Mediumach dzisjak wygrała Funny, wczoraj była 2 reszty nie pamietam dokąłdnie wiec nie chce namieszac.
Przepiekna hala i ładna zieloniutka wykładzinka. Warunki do biegania komfortowe bo widownia była na górze a cały dół przeznaczony na ring.
Torki były miejscami dosc ciasne z podpucha wyprostowany tunel.
Dosc duzy problem ze ślizganiem sie psów i te które zbyt predko biegały miały problem z wyrobieniem ciasnych zakretów i traciły duzo czasu na wyhamowanie i obranie własciwiego kierunku. Najlepsze czasy robił Cir i dzisiaj na Jumpingu Maczek.
Wczoraj jeszcze był jeszcze ( juz chyba jako miła tradycja zawodów z Legincy) bieg charytatywny. 12 przeszkód w tym nie obyło sie bez prostego tunelu, kazdy pies mógł startowac bez ograniczeń nawet z róznymi przewodnikami. W largach wysżło Mac ( z przewodnikiem Gutka), Violka i Benek.
Auzików były dwie suki. Z druga w MA0 startowała malzonka Stanisława.
Bardzo symaptyczni ludzie, troche poopowiadał jak jest u nich w klubie.
Sedziowanie bardzo dobre, sedzia zyczliwy nawet jak ktos nie usłyszał gwizdka startowego. Jedynie dyskusyjne było sedziowanie huśtawki, bo nie wymagał aby dobiła do ziemi. Zaliczał nawet jak była z 40 cm nad ziemia. Wiec nie wiem czy u nich tak sie sedziuje, bo wielu sedziów wymaga az dobije do ziemi.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

Podpisuję się pod słowami Pauli - fantastyczny sędzia, superowe torki :loveu: Fakt, że te openowe były ekstremalnie trudne (ale to przecież eliminacje do MŚ) - jednak dało się je pokonać płynnie i sprawnie (jeśli reprezentowało się odpowiedni poziom :evil_lol:). Do tego sędzia sędziował równo, wkurzał się na złe traktowanie psa i w przerwach rozmawiał z zawodnikami :)
Sympatycznie, ciepło, rany, strasznie się cieszę, że byłam :multi: Extremalni - [B][SIZE=3]DZIĘKI ZA WSPANIAŁE ZAWODY!![/SIZE][/B] :multi::loveu::multi::Rose: :Rose:

No i faktycznie, udało nam się dziś z Uniakiem wygrać A1 :multi:

Zdjęć trochę mam, ale nie wiem, kiedy wkleję.


Właściciel ozika bardzo sympatyczny, ponieważ reprezentacja ozików nie dojechała, odpytałam go trochę :razz: Suczka pół show, pół working, dość lekka jak na ozika, fajnie biegała, 8 lat, zrobione też IPO1 i ratownictwo (!!). A ten mały ozik w 0 to był "normalny", był najmniejszy z miotu, o połowę mniejszy od rodzeństwa i taki mały wyrósł. Ale jest po normalnych rodzicach i z jakiś pracujących linii.

Pozdrawiam
padająca Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

Laluna i Marysia, dzięki za info. Widać czasem zdarza się taki mały psiak. Choć ten musi być naprawdę wyjątkowo mały - ja kiedyś widziałam na żywo w Niemczech sunię (też linie working) 43 cm (i nie był to mini aussie, wyglądała jak krzyżówka z sheltie ;-)) i znam psa 48 cm, ale poniżej 43 u samca? (dla porównania, u aussie wg wzorca dolna granica dla suk 46 cm, dla samcow 51 cm, przy czym nie ma dyskw. za wzrost, ale jak pies zbytnio przekroczy to po prostu nie będzie już typowy...)
A czy ten Sebastian w ogóle mówi po polsku?
Tak się zastanawiałam - że jeśli biegał w European Open jako Polak to może próbuje się teraz dostać do reprezentacji? ;-) (Bardzo nas to zdziwiło jak na liście startowej zobaczyliśmy jakiegoś Polaka z aussikiem jako reprezentanta Polski.) Czy zamierza przyjechać jeszcze na jakieś zawody do nas w tym roku? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aussie']A czy ten Sebastian w ogóle mówi po polsku?[/quote]

Mówi :) I jest bardzo sympatyczny :)

[quote name='Aussie']Czy zamierza przyjechać jeszcze na jakieś zawody do nas w tym roku? :cool3:[/quote]

Powiedział, że może jakoś latem. Ale generalnie to oni mają do Głogowa 800km. I mówił, że zasadniczo nie jeżdżą na zawody dalej niż godzinę jazdy od miejsca zamieszkania (i mają w takiej odległości w czym wybierać...). Ale nie zapytałam dlaczego przyjechał...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']Mówi :) I jest bardzo sympatyczny :)[/quote]

To fajnie :-)

[quote]
Powiedział, że może jakoś latem. Ale generalnie to oni mają do Głogowa 800km. I mówił, że zasadniczo nie jeżdżą na zawody dalej niż godzinę jazdy od miejsca zamieszkania (i mają w takiej odległości w czym wybierać...). Ale nie zapytałam dlaczego przyjechał...[/quote]

A to raczej obala moja teorię ;-)
A może przyjechał, bo np. lubi tego sędziego? ;-) A może chciał przy okazji ojczyznę odwiedzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...