Jump to content
Dogomania

zawody kwalifikacyjne na MSA2008


OlaAB

Recommended Posts

Przepraszam jak może tak nie na temat, ale nie wiem gdzie mam zadac to pytanie...:roll: i poza tym jestem jeszcze nie w pełni zorientowana..

Moja Tosia to kundel(wiadomo) i teraz mam takie pytanie czy ja z moja sucza nie mogę startować w zawodach typu MŚ czy MP? Czy mogę startować tylko nie bedę w jakis sposob brana pod uwage?.. zadaję to pytanie bo wlasnie nie wiem czy mam na bieżąco śledzić tematy "MŚ" i "MP" ..;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kundelki nie mogą brać udziału w Mistrzostwach Świata, a także w Mistrzostwach Polski (chociaż po ostatnim zebraniu jakby coś drgnęło w tej sprawie, ale w najlepszym przypadku i tak kundelki nie byłby klasyfikowane)

Wszystkie inne zawody w Polsce (i poza nią :cool3:) są dla kundelków otwarte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stereo']Moja też, ale każdy zawodnik powinien być na bieżąco ;)
Poza tym, jak nic ten regulamin nie zmienia w Twoim życiu, to nawet wesoło się go czyta :lol:[/quote]

Dzieki :)

Kurcze, wesole to nie jest... Mi sie nie widzi, zeby psy byly superszybkie, ale mniej dokladne... No ale nic, zobaczymy, jak w tym roku Polska wypadnie ma MS ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zielsko']Rozumiem, ze zawody beda 3-4.05, czyli w weekend a nie piatek i sobote. A zdradzisz nam moze jakiego sedziego zaprosiliscie?[/quote]Zawody będą na wystawie:
[COLOR=Black][B][FONT=verdana][SIZE=2] 3-4.05.08[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][COLOR=Black][B][FONT=verdana][SIZE=2] Łódź [/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][COLOR=Black][B][FONT=verdana][SIZE=2]międzynarodowa - CACIB[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]

Jeszcze nie zdradzę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']I mam jeszcze 2 ciekawe obserwacje- jeśli moja starcza pamięć mnie nie myli, psy które są w KW to też psy rodowodowe, więc dlaczego powiedziane jest tylko o PKR?:evil_lol:[/quote]

To wynika z regulaminu organizowania MŚ FCI - jest tam zaznaczone, że mogą startować tylko psy z pełnym rodowodem, wszelkie księgi wstępne nie są honorowane.

W związku z tym mogę spać z Uną spokojnie :evil_lol: ona ma KW :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

to są 2 punkty o rodowodzie psów, które znalazłam w przepisach dot. Mistrzostw Świata:

[B]The dog must have been registered with the studbook of the country for which it will compete for a minimum of 12 months.[/B]
[FONT=Arial][FONT=Arial][B]To qualify as a competitor at the World Championships, dogs must have a pedigree recognised by the FCI and achieve the qualification ‘Excellent’ or at least ‘Very Good’ in an official [B]Agility 2 or Agility 3 test[/B].[/B][/FONT][/FONT]
[B][/B]
[FONT=Arial]dla mnie z żadnego z nich nie wynika, że przy z KW nie mogą brać udziału...[/FONT]

[FONT=Arial]KW to jest dowód rejestracji w kraju (czyli ispełniony warunek 12stu miesięcy) i jest to pedigree recognized by FCI (bo jest to pies z rodowodem, choć niepełnym).[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, że się nie pomyliłam w wyliczeniach ;)
pokusiłam się o wyliczenie reprezentacji na podstawie nowych zasad i wyników zawodów kwalifikacyjnych w 2007

[U]wynik[/U]
do drużynówek wchodzą:
[B]LARGE[/B]
AZHA GRENDEL Astra Canina 8pkt
LECK Bohemia Alke 7pkt
PASSIM Bohemia Alke 4pkt
CIR Bonny Dux 3pkt
[B]MEDIUM[/B]
---
[B]SMALL[/B]
MELISA Ja-Cze-Ka 7pkt
GRACJA Obornicki Nornik 4pkt
brak trzeciego psa do drużyny

do indywidualnych:
[B]LARGE[/B]
LECK Bohemia Alke 33,7pkt
CIR Bonny Dux 27,3pkt
[B]MEDIUM[/B]
---
[B]SMALL[/B]
GRACJA Obornicki Nornik 27,4pkt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FikuMiku']Kundelki nie mogą brać udziału w Mistrzostwach Świata, a także w Mistrzostwach Polski (chociaż po ostatnim zebraniu jakby coś drgnęło w tej sprawie, ale w najlepszym przypadku i tak kundelki nie byłby klasyfikowane).....[/quote]

Tak, coś drgnęło w ten sposób, że GKSP opublikowała info o tym zakazie w komunikacie ;) :lol: :
"[B]W egzaminach, zawodach i szkoleniu we wszystkich dyscyplinach mogą brać udział wszystkie psy – z rodowodami i bez.[/B] Warunkiem jest członkowstwo właściciela i przewodnika w ZKwP. [B]Nie dotyczy to imprez : Mistrzostwa Polski...[/B]".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']mam nadzieję, że się nie pomyliłam w wyliczeniach ;)
pokusiłam się o wyliczenie reprezentacji na podstawie nowych zasad i wyników zawodów kwalifikacyjnych w 2007

[U]wynik[/U]
do drużynówek wchodzą:
[B]LARGE[/B]
AZHA GRENDEL Astra Canina 8pkt
LECK Bohemia Alke 7pkt
PASSIM Bohemia Alke 4pkt
CIR Bonny Dux 3pkt
[B]MEDIUM[/B]
---
[B]SMALL[/B]
MELISA Ja-Cze-Ka 7pkt
GRACJA Obornicki Nornik 4pkt
brak trzeciego psa do drużyny

do indywidualnych:
[B]LARGE[/B]
LECK Bohemia Alke 33,7pkt
CIR Bonny Dux 27,3pkt
[B]MEDIUM[/B]
---
[B]SMALL[/B]
GRACJA Obornicki Nornik 27,4pkt[/quote]
O jaka oszczednosc.:evil_lol:
Czyli drużyna small by nie pojechała bo nie ma trzeciego.
A w indywidulanych by large nie mogły byc wystawiane te z drużyny bo sie nie łapia. Chyba ze by skorzystano w mozliwosci " mozliwosc wskazania przez komisje wedle własnego wyboru ", chyba cos takiego tam jest.
No niby oszczednosc jest, tylko z drugiej strony nie ekonomiczna.
No ale skoro wreszcie ten trzeci wzór typuje te własciwie psy no to cóz.
Tylko sie zastanawiam co było najpierw jajko czy kura ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Davie']Tak, coś drgnęło w ten sposób, że GKSP opublikowała info o tym zakazie w komunikacie ;) :lol: :
"[B]W egzaminach, zawodach i szkoleniu we wszystkich dyscyplinach mogą brać udział wszystkie psy – z rodowodami i bez.[/B] Warunkiem jest członkowstwo właściciela i przewodnika w ZKwP. [B]Nie dotyczy to imprez : Mistrzostwa Polski...[/B]".[/quote]
Nie całkiem tak. Na zebraniu poruszano kwestię dopuszczenia mieszańców do startu w MP bez klasyfikowania ich i pan Rurarz był zgodny, że coś takiego można przemysleć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']A jak to możliwe, że saga ma PKR? Bo ma wyraźnie w rodowodzie wpisany nr PKR i to wystawianym ponad 4 lata temu![/quote]

Normalnie - Saga ma znane trzy pokolenia :) A Una nie - jej ojciec jest psem wpisanym do KW bez znanego pochodzenia, więc Uniakowy rodowód z jednej strony kończy się na pierwszym pokoleniu :)

[quote name='Sajko']to są 2 punkty o rodowodzie psów, które znalazłam w przepisach dot. Mistrzostw Świata:

[B]The dog must have been registered with the studbook of the country for which it will compete for a minimum of 12 months.[/B]
[FONT=Arial][FONT=Arial][B]To qualify as a competitor at the World Championships, dogs must have a pedigree recognised by the FCI and achieve the qualification ‘Excellent’ or at least ‘Very Good’ in an official [B]Agility 2 or Agility 3 test[/B].[/B][/FONT][/FONT]

[FONT=Arial]dla mnie z żadnego z nich nie wynika, że przy z KW nie mogą brać udziału...[/FONT][/quote]

O!! To te zapisy się zmieniły!
Ja przyznaję, sprawdzałam to dość dawno i wtedy był wyraźny zapis, że nie akceptują psów z KW. W takim razie bierzemy się do roboty :ylsuper:;)

Link to comment
Share on other sites

Haniu, ja to wiem, ale jednocześnie (?) z zebraniem ukazał się ten komunikat.:roll: Poza tym, dokładnie to samo p. Rurarz mówił w zeszłym roku w Łodzi, a wtedy jeszcze nawet żadnej oficjalnej wzmianki na ten temat nie było, więc nie wierzę, niestety, żeby coś zmienili...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']
O!! To te zapisy się zmieniły!
Ja przyznaję, sprawdzałam to dość dawno i wtedy był wyraźny zapis, że nie akceptują psów z KW. W takim razie bierzemy się do roboty :ylsuper:;)[/quote]
No to do zobaczenia w openach :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...