Jump to content
Dogomania

Czy to świerzbowiec?


Sheep

Recommended Posts

Słuchajcie!

Mój Reks ma dziwny strup na uchu :-(

Miał już to dawno - z jednego ucha świństwo odpadło, z drugiego - niestety nie

To bardzo wkurza - przede wszystkim psa. :evilbat: ma klapnięte uszka i wet podejrzewał, że to od zapalenia ucha. przyznaję szczerze, że nigdy uszu psu nie czyściłam bo po co myślałam, a jednak warto.

ale czytałam w PP o świerzbowcu - i pisali, że wskutek działania tego pasożyta na skórze psa (szczególnie na uszach) pojawiają się strupy (ropne, ale mój pies na stup suchy, od czasu do czasu krwawi, ale teraz już nie zauważyłam tego zjawiska). krew leciała ze strupa m.in po kąieli w rzece, kiedy się otrzepał itp.

Link to comment
Share on other sites

A czy Twój pies drapie uszy?

Miałam podobny przypadek. Mój pies intensywnie drapał uszy i trzepał nimi. Wetka nie mogła znależć przyczyny, nie było stanu zapalnego ani niczego konkretnego. Pies ma skłonność do alergii, więc stanęło na tym, że te uszy też mogą być na tle alergicznym. Po jakimś czasie na uchu pojawił się duży strup, spod którego często sączyła sie krew. Myśleliśmy, że pies sobie razwalił gdzieś to ucho, bo biega po krzakach, NIe goiło się, więc znowy poszliśmy do wetki. I wtedy zaczęła podejrzewać świerzbowca, tym bardziej, że w domu jest kot. Gdy zajrzała kotu w uszy, to od razu wszystko było jasne. Obaj dostali środek na świerzbowca zakraplany na kark. Pies przestał uszy drapać, rana się zagoiła i na razie jest spokój :)

Link to comment
Share on other sites

Tajraga, ale u mnie w okolicy nie ma innego weta.

AG - mój pies od czasu do czasu drapie uszy tak intensywnie, wsadza do nich łapę i trze tak wolno. głową też potrząsa. kurdę musze uważać, żeby się nie zarazić. dzisiaj moj pies zaczął się kąpac i krew zaczęła mu lecieć jak nie wiem co. za uszami miał całe cała czerwoną sierść - oczywiście od krwi. wcześniej dostał taka maść i trochę odpadło. teraz smaruję mu propolisową - jak w najbliższym czasie nie zagoi się do wpadnę do weta. tym razem zapytam się, czy to nie świerzb. dzisiejsi weterynarze czasami jednak nie mają prawie wiedzy. to ja 13-latka chyba więcej od niego podejrzewałam. kurczę, myślałam, że tak będzie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...