Jump to content
Dogomania

Koszty...


helllo

Recommended Posts

Zgadzam się Brit to karma premium,a Hills i Biomil super premium ,dlatego napisałam ,że Brit to karma ,która dobrze komponuje się z ceną.Nie wiem czy chodzi o młodego psa czy o dorosłego ,według mnie najlepszą karmą na naszym rynku jest Nutro Choice,ok 240zł za worek 15kg,czyli miesięcznie ok 500zł w przypadku dorosłego psa.Znak jednak kilku właścicieli dogów,którzy karmią Britem,a psy mają się całkiem dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś kupuje psa powinien jak najwięcej wiedzieć o rasie i o kosztach utrzymania,co w przypadku dogów nie jest rzeczą bagatelną,ale jest jeszcze jeden aspekt sprawy.Co jakiś czas nas stronie adopcji lub podobnej pojawia się apel o dom dla doga ,zwykle są to psy po przejściach ,często wygodzone ,już nie pierwszej młodości.Dla takich psów trudno znależć dom i moim zdaniem lepiej ,żeby ludzie wiedzieli ,że biorąc takiego psa mogą im dawać karmę w granicach 75zł za 15kg,a nie wyłącznie 240zł za 15kg.W końcu lepiej,żeby pies miał dom i może gorszą karmę ,niż ciągle czekał na łaskę człowieka.
To taka moja uwaga na marginesie tematu karmy.[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon7.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mysle że o kosztach utrzymania najwięcej wiedzą hodowcy.
wszystko zależy od zasobnosci portfela-jednego stać na 400-500 zł a drugiego na 300 zł.
sa karmy lepsze i gorsze,tańsze i droższe-czasami rożnie bywa,rożne i nie zawsze pozytywne bywają reakcje psa na daną karme.
cena ma tu znaczenie ale nie zawsze:cool3::cool3:.
zależy czy chcesz karmić gotowym produktem czy wybierzesz gotowanie psu.
przy samodzielnym gotowaniu dla kilku dogów rożnica jest ogromna ale przy jednym psie.....
ja mam 3 dogi-kazdy w innym wieku i nie wydaje 1200-1500 zł miesięcznie na karme dla nich,to by mnie chyba zabiło ewentualnie zjadły by mnie z kopytami:evil_lol::evil_lol:
niestety psy to nie wszystko pozostaje jeszcze normalne życie czyli rodzina,rachunki itp.,itd,-trzeba sobie jakoś radzić i umieć wszystko wypośrodkować,a niestety milionerów na rogu nie rozdaja:lol::lol:dlatego
zgadzam się z tym co pisze SOS Sfora w 100%:p:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baskaaa']Co do samej karmy, co sądzicie o firmie Acana? W tej chwili podaję mojemu 3miesięcznemu maluchowi Royal Canin Baby Dog i dodatkowo podaję mu witaminy Flawitol dla szczeniąt ras dużych. Jak myślicie przejście na Acane jest rozsądne?[/quote]


Acana jest ok po warunkiem ,że będzie odpowiadać Twojemu psu.A jak rośnie na Royal-u?Uważaj na ilość witamin,bo zbyt dużo może zaszkodzić małemu.
Czym się kierujesz chcąc zmienić karmę?

Link to comment
Share on other sites

Czym się kieruję? Po Royalowej dawce chodził mi głodny, po za tym nie narzekam. Szczerze, to chciałam spróbować jak podchodzą mu inne karmy. Teraz kupiłam mu 3kg paczkę Eukanuby i chyba mu nie służy, bo ciągle biega na kupkę po niej (kupy normalne, ale częściej niż po Royalu). Witaminy mu podaję, bo tak mi zalecił weterynarz. Jednak poczytałam ostatnio o tym, żeby psa nie przewitaminizować, więc jak skończy się opakowanie to odkładam. Chciałam mu jednak podawać coś innego (może nawet samą witaminę D), ponieważ rozwija się u niego krzywica.
Jak sądzicie w jakich firmach w ogóle mogłabym się rozglądać jeśli chodzi o karmę dla szczeniaka po za Royalem i Eukanubą? I coś co nie będzie jakoś okropnie drogie?

Mam jeszcze pytanie:
Przeglądając oferty na allegro natrafiłam na karmę Royal Canin A.GR dla szczeniąt ras dużych. Czym ona się różni od serii Giant? Bo różnica w cenie jest ogromna [url]http://www.allegro.pl/item285297801_royal_canin_szczenieta_duzych_ras_agr15kg.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baskaaa']Czym się kieruję? Po Royalowej dawce chodził mi głodny, po za tym nie narzekam. Szczerze, to chciałam spróbować jak podchodzą mu inne karmy. Teraz kupiłam mu 3kg paczkę Eukanuby i chyba mu nie służy, bo ciągle biega na kupkę po niej (kupy normalne, ale częściej niż po Royalu). Witaminy mu podaję, bo tak mi zalecił weterynarz. Jednak poczytałam ostatnio o tym, żeby psa nie przewitaminizować, więc jak skończy się opakowanie to odkładam. Chciałam mu jednak podawać coś innego (może nawet samą witaminę D), ponieważ rozwija się u niego krzywica.
Jak sądzicie w jakich firmach w ogóle mogłabym się rozglądać jeśli chodzi o karmę dla szczeniaka po za Royalem i Eukanubą? I coś co nie będzie jakoś okropnie drogie?

Mam jeszcze pytanie:
Przeglądając oferty na allegro natrafiłam na karmę Royal Canin A.GR dla szczeniąt ras dużych. Czym ona się różni od serii Giant? Bo różnica w cenie jest ogromna [URL]http://www.allegro.pl/item285297801_royal_canin_szczenieta_duzych_ras_agr15kg.html[/URL][/quote]

Widzę,że trochę eksperymentujesz ze swoim maluchem,co nie zawsze jest wskazane,ale po kolei.Nie można się trzymać dawek ,które są zamieszczone w książeczkach o karmach,one są jedynie tam informacyjnie.Czy ludzie jedzą wg tabeli?Nie.Jeden dog potrzebuje dziennie 800g , drugi 1200g ,psu należy podawać tyle karmy,żeby nie zostawiał i nie był też głodny.Według moich obserwacji waha się to do 30-40% w górę w stosunku do podawanych przez producentów tabeli.Dogi nie mają raczej skłonności do tycia i same regulują sobie ilość potrzebnego pokarmu.Jedna ważna sprawa ,o której pamiętać trzeba ,a mianowicie przy każdej zmianie karmy należy robić to stopniowo ,najlepiej w ciągu 4-6dni.Przewód pokarmowy musi mieć czas ,żeby się przyzwyczaić do nowego pokarmu.Jakiś czas temu karmiłam mojego psa Royalem,ale jakoś nie chciał przybierać na wadze ,przeszłam na Eukanubę i ok.Z racji posiadanych psów i zainteresowań ,badam temat karm dla psów .Jakie objawy krzywicy ma pies?pamiętaj,żeby nie podawać D3 w okresie letnim,gdy świeci słońce .

Karma do której był link nie jest dostępna w Royalu,z tego co przeczytałam to jest to tańsza wersja .Według mnie lepiej wybrać sprawdzoną Acanę niż coś takiego.Nie ma tam kwasów Omega 3,Omega 6,glukozaminy itp.

Jaką kwotę przeznaczasz na 15kg worek?Jak odpowiesz ,napiszę co wg mnie jest najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam trochę opinii o karmach i szczerze mówiąc zraziłam się do Acany. Dużo osób skarży się na często kupki i gazy, co mój psiak ma przy Eukanubie, tak więc chyba zostanę przy Royalu. Myślałam też nad Purina Pro Plan Puppy Large Breed, bo tutaj słyszałam dość dobre opinie a na telekarmie worek 15kg kosztuje 179zł i coś w okolicach tej ceny chciałabym szukać. Znajoma która miała kiedyś domową hodowlę PONów mówiła, że można też mieszać dwa rodzaje karmy, co Ty o tym sądzisz?
Co do krzywicy to jest to opinia weterynarza po obmacaniu jego przednich stawów łokciowych czy jak to tam się zwie i faktycznie piesek ma troszkę nogi do wewnątrz wykrzywione, ale nie wygląda jakby mu to przeszkadzało ;) Myślę, czy po zakończeniu obowiązkowych szczepień (chce już je skończyć u jednego weta) nie pojechać do innego, po obiektywną opinię.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz się przekonać czy karma służy Twojemu psu to on ją musi po pierwsze spróbować ,po drugie jeść jakiś czas .Acana nie jest złą karmą,co nie znaczy ,że służy wszystkim psom.Pro Plan do mnie jakoś nie przemawia ,bo jest produkowany przez Nestle,czyli wielki koncern ,ten od płatków śniadaniowych i wielu innych dań.Może zainteresuje Cię karma Bento Kronen,jakość i cena ok,czyli taka o której wspominałaś.

W jakim wieku jest twój psiak?Jeśli masz wątpliwości dotyczące jego rozwoju,zwróć się do hodowcy od którego kupiłaś psa,on z pewnością powie czy Twoje wątpliwości są słuszne.Dogi to psy u których 99% wetów widzi krzywicę ,więc zdecydowanie jeśli chodzi o wątpliwości dotyczące okresu wzrostu zwrócić się do hodowcy.

Opisz mi dokładnie o co chodzi z jego łapą, może ona się wykrzywia z powodu nierównomiernego wzrostu kosci,anie krzywicy?

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to jakby miał jakieś zgrubienia w stawach przez co wygląda to jakby stawy wyginały się do środka. Byłam też zdziwiona, że wet zauważył krzywicę, bo hodowca ani słowem o niej nie wspomniał, mimo że kupiłam psa niewystawowego (jąderka mu ciągle nie zeszły). Być może faktycznie jest tak jak mówisz, jednak chciałabym profilaktycznie to zniwelować po poprzedni pies - mały kundelek z avatara miał reumatyzm na starość i był strasznie poskręcany i widać, że nie było mu łatwo.

Ach zapomniałam, piesek ma 3,5 miesiąca. Bento Kronen wygląda ok, zastanowię się jeszcze, na razie kupię jeszcze 15kg Royala. Przeczytałam gdzieś, że Bento Kronen Mega Growth jest dla psów od 8-24 miesiąca, więc Dante jest jeszcze za mały, chyba, że to był błąd na stronie.

Link to comment
Share on other sites

Dogi w okresie wzrostu mają zgrubienia na nadgarstkach i wiele osób bierze to za objaw krzywicy,a wet nawet często nie pytając ładuje D3,w zastrzyku.Nie daj się przekonać ,bo tak ma być ,ogi mają mieć takie obrączki wokół łap.Możesz zrobić zdjęcie ,to upewnimy się w 100% jak sprawa wygląda.Z jakiej hodowli masz pieska ,jeśli to nie tajemnica?Ile waży maluch?

Bento Kronen jest dla szczeniąt ras "mega" ,widocznie coś żel przeczytałaś.Mam płytkę z info o tej karmie ,jak chcesz to Ci wyślę .

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję zrobić jeszcze inne zdjęcia, ale Dante nie jest zbyt skory do pozowania ;) Pochodzi z hodowli Myśliwi Wodana i ostatnio jak był ważony u weta (19.12) ważył 16kg więc szacuję, że waży teraz ok 18. Zapytam się weta czy zgrubienia w nadgarstkach to jego jedyna podstawa do powiedzenia, że pies ma krzywicę.
[url]http://img412.imageshack.us/img412/3508/009bl4.jpg[/url]
[url]http://img179.imageshack.us/img179/3307/005xu9.jpg[/url]
i tutaj jeszcze zdjęcie zaraz po jego przywiezieniu kiedy to kilka dni później wet już wykrył rozwijającą się krzywicę
[url]http://img409.imageshack.us/img409/435/007og8.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałaś z hodowcą?Mnie się wydaje ,że on nie ma krzywicy,u dogów krzywicę widać na żebrach , a łapy mają mieć takie zgrubienia.Nie wiem natomiast czy mu kości równo rosną,Ze zdjęcia trudno to ocenić,ale obserwuj czy się coś zmienia i w którą stronę.Pies najczęściej sam z tego wyrasta pod warunkiem,że jest odpowiednio żywiony,a z tym u niego nie ma problemu:lol:

Link to comment
Share on other sites

Wiem że jest wetem ;) Dostałam od niego nawet ampułki do zastrzyków żeby mu jąderka zeszły i w ogóle bardzo pozytywny z niego człowiek :) Też mi się wydawało, że jeśli pies miałby krzywicę to chyba by mi powiedział jako weterynarz - chyba nikt nie chce, żeby jego psy wyrosły jakieś poskręcane :)

Link to comment
Share on other sites

To ja powiem tak- wiem jak to jest jak się w temacie niesiedzi i kupuje się doga. Nieznasz ludzi, niechcesz truć d...y hodowcy więc podpytujesz innych. Ale z czasem przekonasz się , że warto dużo rozmawiać z hodowcą, dzwonić, pytać i on chętnie ci odpowie, pomoże.Taki kontakt jest nieraz na wagę złota. Szczególnie ty dobrze trafiłaś, Piotr z Myśliwych jest sypmatycznym człowiekiem , ma dobrą opinię i zależy mu na psiakach.

Rzeczywiście całych nóżek niewidać na zdjęciu, ale jeśli chodzi o zgrubienia na nadgarstkach to są jak najbardziej wskazane, to szczeniak, po nich bardzo dobrze widać że rośnie, z każdym miesiącem zgrubienia będą coraz mnie widoczne, łapcia urośnie proporcjonalnie do nich ;)

Co do karmy, mój Ax pierwsze półtora roku był na Royalu, ale później zaczęły się niesamowite gazy, niechciałam psa męczyć więc za radą hodowcy zmieniłam na Acanę i byłam bardzo zadowolona, gazy skończyły się z dnia na dzień jak ręką odjął.Kupki były ładne ale fakt- duże . Wydawało mi się, że przy tak dużym psie są o.k.:evil_lol: Teraz spowrotem wróciliśmy do Royala i widzę, że jednak kupki mogą przy takim psie być znacznie mniejsze, (nawet kilka krotnie mniejsze)
Wybór karmy jest bardzo indywidualny, pies powinien jeść karmę w miarę chętnie, będziesz widziała czy nie dzieje się nic z sierścią, skórą, czy dobrze się czuje. A warstewkę tłuszczyku, czy zbytnią szczupłość zauważysz na czas i albo dołożysz albo zmniejszysz porcje.
Powodzenia!:p

Link to comment
Share on other sites

Dante na apetyt nie narzeka ;) Wcina wszystko co mu stanie na drodze ;) Ciesze się, że widać po nim, że dobrze się odżywia, bo mi się cały czas wydaje, ze taki strasznie wąski jest ;) Ale sierść ma lśniącą i miękką. Jedynym problemem są teraz te gazy na Eukanubie po prostu wysiedzieć się nie da jak mu się taki cichacz puści.
Fakt na tej krzywicy to może i ja się nie znam, ale na żebrach nie czuję żadnych nieprawidłowości.

Swoją drogą - był ktoś może z Dogiem w psim przedszkolu? Myślałam o tym, bo jak na razie Dante boi się obcych ludzi, a na psy delikatnie poszczekuje, a wolałabym, żeby się bardziej towarzyski zrobił, a niestety samej mi ciężko znaleźć jakieś towarzystwo dla niego, bo mieszkam pod miastem, a tutaj jednak duża część ludzi podchodzi tak, że skoro pies biega po podwórku to po co z nim jeszcze na spacery chodzić :/

Link to comment
Share on other sites

Psiak jest jeszcze bardzo młody i na obcych reaguje jak jego inni koledzy.Trzeba go jednak jak najbardziej socjalizować ,choć ten najważniejszy pod tym względem okres ma już za sobą.Psie przedszkole jest jak najbardziej ok.Co z jego jądrami,czy zeszły po tych zastrzykach,jeśli nie to za jakiś czas należy go poddać operacji usunięcia jąder.Teraz jest jeszcze zbyt wcześnie ,ale nie można o tym zapomnieć .

Link to comment
Share on other sites

O jąderkach cały czas pamiętam i przy każdej wizycie i weta proszę go żeby sprawdzał jaki jest stan. Niestety ostatnio (19.12) ciągle nic nie wyczuwał, mówił, że do 1 roku życia mogą zejść te jąderka, ale szanse u niego są bardzo małe i jeśli ich się operacyjnie nie usunie to pies może mieć m.in. kłopoty ze skórą.

BTW Miałam fajną sytuację przed chwilą :) Wiedziałam, że facet który się kilka lat temu wprowadził 2 działki od nas miał Doga, niestety zdechł mu, ale wkrótce potem widziałam, że jeździ cały czas ze szczeniakiem. I cały czas byłam święcie przekonana że to weimar (nie przyglądałam się dokładnie, bo widziałam tylko czasem jak jedzie ten jego psiak na tylnym siedzeniu. Co się dzisiaj okazało? Mijałam dzisiaj tego faceta i okazuje się, że to nie był weimar tylko Dog maści merle :) Jak zobaczył mojego szkraba to radośnie podskoczył, ale Dante chyba się go trochę przestraszył ;)

Link to comment
Share on other sites

Pies tego sąsiada jest już całkiem spory, nie potrafię sobie przypomnieć teraz od jakiego czasu go ma. Niestety nie wiem czy to pies czy suka, nie przyjrzałam się, a spieszyło mi się trochę do domu. Ale pewnie, jeszcze nie raz będę ich widzieć ;)

Udało mi się zrobić jakieś zdjęcie tych jego nóg
[IMG]http://img504.imageshack.us/img504/193/001xe8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...