Jump to content
Dogomania

Yorkshire Terrier -> Kilka pytań


roszczyk

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów ;) .

Mam 8 tygodniowego Yorkshire Terrier i proszę o informacje jak pielęgnować, karmić (ile razy dziennie i w jakich ilościach), czy można z nim swobodnie wychodzić na spacery czy raczej uważać na niego, jak zachowują sie w domu (czy drapią meble itp.) oraz czy są agresywne wobec dzieci.

Trochę czytałem na temat tej rasy ale chciałbym sie spytać was doświadczonych opiekunów tych pięknych psów.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spodziewałem sie takiej odpowiedzi ... bo na każdym forum jest tak samo "poszukaj".... trudno by było tak po prostu odpowiedzieć?? Wiem zaraz mi odpiszecie czy bym nie mógł po prostu poszukać... ale zbytnio nie mam czasu na szukanie więc bym prosił o zamieszczenie informacji w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roszczyk']Witam wszystkich forumowiczów ;) .

Mam 8 tygodniowego Yorkshire Terrier i proszę o informacje jak pielęgnować, karmić (ile razy dziennie i w jakich ilościach), czy można z nim swobodnie wychodzić na spacery czy raczej uważać na niego, jak zachowują sie w domu (czy drapią meble itp.) oraz czy są agresywne wobec dzieci.

Trochę czytałem na temat tej rasy ale chciałbym sie spytać was doświadczonych opiekunów tych pięknych psów.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :p[/QUOTE]
Zachęcam do przeczytania
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=60022[/url]

Spacery- najpierw kwarantanna, później spacerki.

Czy drapią meble? To zależy od osobnika- jeśli akurat będzie drapał/gryzł, to zmieniamy pieskowi obiekt zainteresowania z mebli na zabawkę.

Jeśli chodzi o dzieci- to raczej ONE mogą być większym niebezpieczeństwem dla yorka, aniżeli york dla dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']Zachęcam do przeczytania
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=60022[/URL]

Spacery- najpierw kwarantanna, później spacerki.

Czy drapią meble? To zależy od osobnika- jeśli akurat będzie drapał/gryzł, to zmieniamy pieskowi obiekt zainteresowania z mebli na zabawkę.

Jeśli chodzi o dzieci- to raczej ONE mogą być większym niebezpieczeństwem dla yorka, aniżeli york dla dzieci.[/quote]

Wielkie dzięki za link i odpowiedź... jednak znalazł sie ktoś normalny :multi::evil_lol:

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Drogi Roszczyk na tym forum jest dużo różnych wątkow poruszanych, nie da sie w kilku słowach opisać tę rasę. jak wiadomo każdy piesek jest inny, ma różne potrzeby. jeśli tak jak piszesz mały na 8 tygodni to zalecam Ci, jak bedziesz szedł na szczepienie, podpytaj sie weterynarza o to, co mu dawać do jedzonka, jak sie nim opiekować. na pewno po szczepieniu nie mozesz z nim wychodzic na spacerki, tzw kwarantanna. jeśli masz wiecej pytań jestem przekonana, że znajdziesz odpowiedzi właśnie tutaj. pozdrawiam Ciebie i Maluszka:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilkson']Drogi Roszczyk na tym forum jest dużo różnych wątkow poruszanych, nie da sie w kilku słowach opisać tę rasę. jak wiadomo każdy piesek jest inny, ma różne potrzeby. jeśli tak jak piszesz mały na 8 tygodni to zalecam Ci, jak bedziesz szedł na szczepienie, podpytaj sie weterynarza o to, co mu dawać do jedzonka, jak sie nim opiekować. na pewno po szczepieniu nie mozesz z nim wychodzic na spacerki, tzw kwarantanna. jeśli masz wiecej pytań jestem przekonana, że znajdziesz odpowiedzi właśnie tutaj. pozdrawiam Ciebie i Maluszka:loveu:[/quote]

Właśnie czytam forum... bardzo przydatny jest link od [B]madziasto4 [/B]:) Jak będę mieć pytania na które nie znajdę odpowiedzi to z całą pewnością zapytam. Wielkie dzięki .

Link to comment
Share on other sites

co do imienia...sama mialam ogromny dylemat. przez kilka dni szukałam, pytałam, w końcu nie ja, ale mój przyjaciel nadal mu imię...tak na prawdę nie miałam nic do gadania bo pisiorek w międzyczasie przyzwyczail sie do swego imienia:p tak narodził się Czesio :cool3: jak już znajdziesz, z całą pewnościa, ładne imię koniecznie napisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roszczyk']No właśnie jeszcze nie... zastanawiamy sie ... Ferro, Figelek, Karmelek... trudny wybór :) a masz może coś do zaproponowania ??[/QUOTE]
Ja preferuję imiona dwusylabowe, najlepiej z zawartym "O".:)
Faro, Pako itp.


A wracając jeszcze do Twojego pytania odnośnie spacerków- jak już napisałam najpierw kwarantanna, ale już teraz możesz brać smyka za pazuchę i zwiedzać z nim świat- chociażby króciutka przejażdżka samochodem, krótki spacerek (Ty spacerujesz, piesek ogląda świat zza pazuchy;) ) Lepiej wcześnie zacząć pokazywać mu otoczenie, niż później miałby być dzikuskiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilkson']co do imienia...sama mialam ogromny dylemat. przez kilka dni szukałam, pytałam, w końcu nie ja, ale mój przyjaciel nadal mu imię...tak na prawdę nie miałam nic do gadania bo pisiorek w międzyczasie przyzwyczail sie do swego imienia:p tak narodził się Czesio :cool3: jak już znajdziesz, z całą pewnościa, ładne imię koniecznie napisz.[/quote]

hehehe... Czesio ... ciekawe imię "Władcy Much" :D

[quote name='madziasto4']Ja preferuję imiona dwusylabowe, najlepiej z zawartym "O".:)
Faro, Pako itp.


A wracając jeszcze do Twojego pytania odnośnie spacerków- jak już napisałam najpierw kwarantanna, ale już teraz możesz brać smyka za pazuchę i zwiedzać z nim świat- chociażby króciutka przejażdżka samochodem, krótki spacerek (Ty spacerujesz, piesek ogląda świat zza pazuchy;) ) Lepiej wcześnie zacząć pokazywać mu otoczenie, niż później miałby być dzikuskiem ;)[/quote]

hm... Faro mi sie nawet podoba ... thx za nową propozycje (będzie trudniej sie zdecydować :D)

No i dzięki za info o tych spacerkach... bo sie właśnie zastanawiałem się czy jak jest kwarantanna to czy można wychodzić na spacerki (w taki sposób jak mi napisałaś) czy raczej wcale... a co do tych spacerków to tak 10 minut nie więcej ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roszczyk']
No i dzięki za info o tych spacerkach... bo sie właśnie zastanawiałem się czy jak jest kwarantanna to czy można wychodzić na spacerki (w taki sposób jak mi napisałaś) czy raczej wcale... a co do tych spacerków to tak 10 minut nie więcej ??[/QUOTE]
Napisałam krótkie spacerki, bo teraz za oknem ziąb, zima idzie- żeby się psinek nie przeziębił. Chociaż z drugiej storny za pazuchą jest ciepło, a tylko nosek i uszka wystają.. :hmmmm:

[quote name='kamilkson']jeszcze jedna moja uwaga. podobno pieski szybciej reaguja na imię z "sz", "cz" takie dzwięczne są:lol:[/QUOTE]
Hihi o widzisz, a ja słyszałam, że te z "o" i "r" są dobre..:lol:

Link to comment
Share on other sites

To może "sz" , "cz" , "o" i "r" ... :P Madziasto4 co do spacerów to dzisiaj jest akurat ciepły dzień .... :P No nie wiem jak w Gdyni bo tam zawsze chłodniej bo wiatr od morza :P (a tak poza tematem mam rodzinkę w Gdyni :D) wiec tak 10 minutek chyba mogło być ?? :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roszczyk']To może "sz" , "cz" , "o" i "r" ... :P Madziasto4 co do spacerów to dzisiaj jest akurat ciepły dzień .... :P No nie wiem jak w Gdyni bo tam zawsze chłodniej bo wiatr od morza :P (a tak poza tematem mam rodzinkę w Gdyni :D) wiec tak 10 minutek chyba mogło być ?? :P[/QUOTE]
Szczor wyszedł hihi:lol:
Taaaak, przeleć się po osiedlu i niech piesek zobaczy trochę świata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...