Jump to content
Dogomania

Odchudzanie karmą wysokoenergetyczną


Bura

Recommended Posts

Zauważyłam, że TOTW wcale nie jest karmą wysokoenergetyczną. Szczególnie wersja z rybką (którą karmię mojego psa z tendencją do tycia i świetnie trzyma linię). Patrząc na kaloryczność, TOTW ma niższą niż większość karm innych firm wersji adult, nie wspominając nawet o tych wysokoenergetycznych. TOTW z kaczką jest najbardziej energetyczna z serii, ale też nie jakoś wybitnie.

Jak dla mnie super, bo karma sprawdza się świetnie, ale dziwi mnie trochę info producenta, że wersje bizon i kaczka są dla psów aktywnych... Zdaję sobie sprawę, że ta karma jest bardziej wartościowa, ponieważ energia nie pochodzi ze zbóż, ale jednak... Może pomożecie rozwiać moje wątpliwości?

Link to comment
Share on other sites

Podejżewam, że chodzi tu o proporcje białka do tłuszczu, są takie jak w karmach high energy przeważnie. I fakt że pies najwięcej korzyści bierze z białek pochodzenia zwierzęcego zapewne nie jest bez znaczenia...

Moja suka jadła tą karmę przed zawodami silowymi i w trakcie przygotowań i całkiem niezle jej poszło :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Podejżewam, że chodzi tu o proporcje białka do tłuszczu, są takie jak w karmach high energy przeważnie. I fakt że pies najwięcej korzyści bierze z białek pochodzenia zwierzęcego zapewne nie jest bez znaczenia...[/quote]

W TOTW rybnym proporcje białka do tłuszczu są takie jak w "zwykłych" karmach. Tylko bizon i kaczka mają dużo białka. Ale masz rację, pewnie o to chodzi.
Do karm high energy bym TOTW nie zaliczyła, bo taka powinna mieć jednocześnie dużo białka i zwiększoną kaloryczność, a tego tutaj nie widzę ;).
Tak czy inaczej mój psiak pięknie trzyma linię na TOTW rybnym i ospały nie jest, mimo swojego wieku, więc jestem zadowolona. Może za jakiś czas spróbujemy bizona, ale właśnie obawiam się trochę tej ilości białka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']a moze polecicie jakas karme oprocz TOTW na ktorej mozna psa odchudzic i mial duuuzo energi a byla w miare tania ?[/quote]
[url]http://www.e-karma.pl/pl/kat/23/Adult-Dog-Light-Formula[/url]

testujemy :p wyniki bardzo zadowalające .....
Lalka ma tyle energii , że aż miło patrzeć :loveu:
I co ważne , suk nie łazi głodny :cool3:

Coś dodam ;) TOTW czy też RC obesity , może cene ma dość wysoką .. tylko proszę zwrócić uwagę na dawkowanie

Diabełkowa , ile Logan waży ? mi RC dla Lalki schodziło jakieś 9kg na miesiąc , ona schodziła do wagi 30kg , czyli licząc 160 zł .. co wydaje mi się w miarę tanio ......
Do tego pies nie sępił , chudł , miał energię ...
Czasem warto dołożyć parę groszy i wybrać TĄ karmę , która spełni nasze oczekiwania ..

Ja musiałam zaprzestać już podawania RC obesity , bo Lalka zaczęła gnatami straszyć ;) TOTW świetne , ale przyznam - sępić zaczęła okropnie ...
Dlatego na chwilę zmieniłam na RC maxi light .... jednak , to nie to . i teraz ten CHS dostaje i powiem , że jestem miło zaskoczona .... aczkolwiek do CHS podchodziłam nieufnie ....

Link to comment
Share on other sites

logan wazy okolo 16 z czyms bo niecaly kilogram mu gdzies poszedl a powinien wazyc wedlug mnie ok 13-14 ale przy 15 jest tez ok ale chcialabym zeby wazyl mniej. on je ok 3 kilo na miesiac ;) narazie zjadl kilogram sporta energii ma troche wiecej ale zauwazylam ze ciagnac opony sie o wiele szybciej meczy ... chyba ze trafilam na slaby dzien... i sepic dalej sepi...

Link to comment
Share on other sites

Diabełkowa , ale jeszcze jedno , masa mięśniowa , jest cięższa niż tkanka tłuszczowa :)
W odchudzaniu nie do końca chodzi o zbicie na siłę wagi , tylko o osiągnięcie odpowiedniej sylwetki ..
No i odchudzanie , to nie miesiąc .. tylko długa praca i czas ..
karmy typu energy , też nie wszystkie są sobie równe ....
I jeszcze , nie odchudzamy się nigdy NAGLE , tj nie zmniejszamy z dnia na dzień bardzo restrykcyjnie dawki pożywienia ... gdzieś był temat o RC obesiity ... tam jest tabelka , jak dawkować karmę ....
Zbyt drastyczne cięcia w pożywieniu , spowalniają metabolizm , co za tym idzie , pies może być leniwy ...bo organizm na siłe próbuje gromadzić zapasy z tych porcji które otrzymuje ..
Dlatego powinno się stopniowo zwiększać wysiłek fizyczny , delikatnie redukując ilość kalorii ...
Jeśli zatem Logan ciąga opony , biega dużo .. ma znacznie zwiększony wysiłek , to racje żywieniowe powinny być dostosowane do tego trybu życia ...
Zmiana diety początkowo , właśnie może spowodować te ciężkie dni ;)

Jaką karmę dajesz , tak pytam z ciekawości ....

Link to comment
Share on other sites

aktualnie probojemy acane sport
wiem , chodzi nam o sylwetke bo logan jeszcze sporo tluszczyku ma ;) i okazuje sie ze prawdopodobnie logan nie jest alergikiem na drob po pani wet niby robila testy i tak stwierdzila bo po RC sie strasznie drapal po acanie z jagniecina sie drapal no normalnie jak pies bo go costam swedzialo tak samo jak my sie drapiemy a po sporcie jakos nie widze naglego drapania ale jak narazie ostroznie biore ten drob ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...