Jump to content
Dogomania

Kapiel raz w tyg.


Cockerek

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaraz zaraz.

A co ma dluga siersc do cuchniecia?

Znam wiele dlugowlosych psow, ktore pachna normalnie.

Jesli smierdzi mu z okolic odbytu to idz do weta. Najprawdopodobniej ma pozatykane gruczoly okoloodbytowe i tyle. Nie widze powodu, zeby pies cuchnial tylko dla tego, ze ma dluga siersc. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

wiesz co ja nie mam takiego problemu bo mam sznauecra a one wogóle chociażby i rok nie były myte nigdy ani odrobinke nie śmierdzą !!naprawde wogóle nie czuć psa ...aż dziwne!! :D po prostu taka jest specyfika Twojego psa widocznie za bardzo dużo jego skóra wytwarza tego ,,łoju,,i tego już nie zmienisz tak musi być...

Link to comment
Share on other sites

Jesli to dlugowlosy samiec, to mozliwe, ze sobie oblewa na spacerku futerko na podbrzuszu. Mozesz mu po prostu skrocic wlos w okolicy odbytu i " interesu"- z zewnatrz nic nie bedzie widac! Sukom oczywiscie tez mozna zrobic fryzurke na irokezika- nie zaszkodzi! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o odbyt tylko wlasnie o "interes". Tak jak pisze nani ni, on sobie oblewa futerko i dlatego smierdzi. Juz mu skracalam futerko ale przeciez sa psy dlugowlose i dlatego pytam czy inni tez maja ten problem. Czyli w takim razie moj pies to memeja i nie umie sikac :D .

Link to comment
Share on other sites

mam 2 lhasa apso, oba kąpane i czesane są co min 10 dni, mają zdrową skórę i żadnych problemów... zresztą wiele małych ras kąpie się bardzo często (raz w tygodniu), szczególnie psy wystawowe, teraz są takie kosmetyki które nie dość, ze nie wysuszają skóry to ją pielęgnują (nie tylko włos) owszem nie są tanie

Link to comment
Share on other sites

ja używałam z all systemu (delikatny) teraz mam ISB serie dla długowłosych i tez świetnie się spisuje...

a jak to jest cóż, są ludzie którzy kapią psa 2 razy w roku bo niby to szkodzi... ale to tak jak z ludźmi nam tez mydło szkodzi więc używamy częściej mydeł w płynie, delikatniejszych (szczególnie do twarzy)

a to taki mit, ze psu kąpiel szkodzi z czasów kiedy było tylko szare mydło i dla ludzi nie można było nic dobrego dostać a co dopiero dla zwierzęcia

już gdzieś ten temat był poruszany na tym forum, bo pisałam juz to kiedyś

Link to comment
Share on other sites

No na cale szczescie faktycznie 'plecow' i glowy nie ma obsiuranej. Ale tak sobie mysle ze maly matolek z niego - zeby sikac nie potrafic w tym wieku? :wink:

szampon kupie nieco jeszcze lepszy i troche czesciej bede go jednak kapac tzn. jakies 10 dni. A podbrzusze swoja droga.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja swoja grzywaczke kapie nawet częsciej niz raz w tygodniu, a często bywa tak,że nawet codziennie bo zabieram ja zawsze na długie spacery kiedy wychodze z goldenem no i szaleje na tych spaceras strasznie biegając za goldkiem wszędzie- a on to najbardziej woda, poteb z tego robi sie piekne błotko i on wyschnie i z niego odpadnie i jest czysty a niestety mała jest tak brudna zawsze ze po powrocie od razu do wanny i całe podwozie :wink: jest myte i to oczywiscie szamponami + odzywka itp

i psu nic nie jest ma za to piekna i zadbaną siersc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja to też nazywam myciem podwozia :D .

Przynajmniej raz na dwa tygodnie ( staram się nie raz na tydzień ) myje podwozie nie tylko z tego samego powodu, bo oprócz zapachu po moczu jest jeszcze zażółcenie sierści - mój jest białaskiem, więc zarówno aspekt higieniczny jak i estetyczny bierze górę i mycie jest obowiązkowe.

Oczywiście tak jak wszyscy szampon+odżywka !!!!

Link to comment
Share on other sites

ja się zgadzam z tym 2-4 razy w tygodniu.

co do filców za uszami i "pod pachami" robią się u wszystkich ras długowłosych (i "średnio" długowłosych) najlepiej przeczesać te miejsca grzebieniem co 2 dni, nie zajmie to więcej niż 5 minut, jak się zapomni to gorzej....

Link to comment
Share on other sites

Na stronie Jean Pierre Hery jest napisane, iż spaniela kąpać nal?eży 2-4 razy w miesiącu. Co wy na to A jak Radzicie sobie ze sfilcowaną sierścią miedzy uszami a głową?

2-4 razy w miesiącu to jednak wydaje mi sie przesadą.... :-?

Moje cockery są kąpane po prostu w miarę potrzeby. Oczywiście czasem muszą być kąpane często-wszystko zależy jak ułoży nam się terminarz wystaw....

Saint - a co rozumiesz przez "sierść między uszami a głową" ? - bo nie bardzo mogę się domyślić... :roll: czy to jest spód ucha,za uchem czy u nasady ucha ? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...