Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie do osób, które kilkakrotnie podróżowały z psem. Jestem teraz w UK, pies ma paszport wystawiony w PL. Oczywiście badania, kwarantanna, czip itd, wszystko ok, bez problemu przekroczylismy granicę. Na święta jedziemy do PL, dosłownie na 3 dni. Jak wyglada sprawa z badaniami przez wterynarza? Czy przed wyjazdem z UK muszę się zgłosić do weterynarza na rutynowe badania i podanie środka na odrobaczenie? Czy nie ma takiej konieczności? I jak to bedzie po tych trzech dniach w Pl? Czy znowu wizyta u weta i leki? Mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości, bo od dziwnych i sprzecznych informacji już mnie boli głowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Standartowo wyjezdzasz bez problemow, za to przed powrotem do UK wizyta u weta, odrobaczenie i odpchlenie z wpisem do paszportu. Zachowane terminy szczepien, by certyfikat byl wazny?[/QUOTE]Dzięki bardzo:) Szczepienia ok, następne dopiero w czerwcu. Chcemy go zaszczepić w UK, bo wiem, że wściekliznę szczepimy tu co 3 lata. Chyba, że coś sie pozmieniało? Ciekawe tylko, gdzie ja znajdę w drugi dzień świąt weta?:( I aż boję się pomysleć jak on znowu zniesie podróż po tym odrobaczeniu:( Ostatnio bardzo nam chorował, balismy się, że go stracimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']To nie powinno byc takiej reakcji, chyba, ze uczulony na preparat.
Zainteresujcie sie dawkowaniem i co jest podawane. Uprzedzcie weta o takiej sytuacji.[/QUOTE]Wet wie, dzwoniłam do niego po przyjeździe do Londynu. Przez całą drogę miał biegunkę, później z krwią i pasmami śluzu :( Dostał PARATEX PALATABLE - kawałek tabletki.Wcześniej dostawał pastę - chyba nazywa się to Vetminth ? i też była biegunka, ale nie aż taka.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawia mnie też jedna rzecz - jeżeli ktoś regularnie jeździ z PL do UK np co dwa miesiące, to co dwa miesiące musi psa odrobaczać, biegać z nim do weta? Trochę to bez sensu? A jak jest z psami zarejestrowanymi w UK? Też po pobycie w Polsce muszą być odrobaczone żeby wjechać do UK?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie po dłuższej przerwie, głównie dlatego że jak wchodziłam na dogo to ciągle mi przerywało połączenie albo nie wyświetlało stron z dogo, nie mam pojęcia czemu...nawet teraz nie mogę wyświetlić wszystkich stron co przegapiłam.
U nas wszytsko wróciło do normy po skończeniu cieczki :D i oby tak zostało!Teraz jaśniej i pogoda lepsza to na spacerach się odrazu lepiej chodzi, no i mogę Fione wkońcu spuścić, ostatnio nawet jedna babka podeszła ze swoją suczką i ją wpuściła do Fiony ale się jakoś jeżyły przy ogonach na siebie, nie warczały nic i jakoś się nie chciały bawić a przez płot to się zacieszały do siebie.
Hmm, może zadam głupie pytanie ale czym się różni szczepionka na wścieklizne w UK a w PL? My juz za dwa miesiące na urlop jedziemy.

[B]karjo[/B] ja mam trochę inne wyobrażenie na zaniedbanego psa, bo moja sunia zapewne jest dla mnie tak ważna jak dla Ciebie twoje dziecko i nie mogę się zgodzić z tobą że ją zaniedbuje bo tak nie jest, możesz mi zarzucić tylko że nie rozwijam w niej jej predyspozycji wychodzących z jej rasy

czy ktoś jeszcze ma takie problemy z dogo czy to mi komp coś fiksuje??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...