Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja ma maly pokoju do wynajecia, ale to typowa jedynka wiec dwie osoby to bedzie ciezko - dla jednej moge wynajac.
A tak wogole dziewczyny szukam pracy - moze któras cos wie???? Moze ktos szuka nianiki itd
Moge robie rozne rzeczy - opieka nad dziecmi, fabryka, kawiarnie itd, jak cos to ma doswiadczenie i referencje i ze szkoly papiery :) ale to juz na privat- bo tu sie rozpisywac nie bede :)

Link to comment
Share on other sites

Naklejka obowiązkowa chyba nie jest. Zaczęliśmy całą procedurę wyjazdu/wjazdu z naszą małą brytyjką. Już jest po zachipowaniu, szczepieniu, za tydzień jedziemy pobrać krew. Nie wygląda na to żeby angielski wet chciał wkleić naklejkę ze szczepienia w paszport...
Wydaje mi się, że lepiej mieć naklejkę jeżeli pierwszy raz pies wjeżdża do UK na polskim paszporcie, ale z drugiej strony wątpię żeby nie wpuścili tylko za brak naklejki. Najlepiej zadzwonić do defry i się dowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Moja Negra byla szczepiona w zeszlym tygodniu i naklejke do paszportu dostala. Moim zdaniem naklejka powinna byc wklejona, ale najlepiej zadzwonic do defry i zapytac. Z drugiej strony dlaczego wet nie wkleil naklejki skoro na kazdej buteleczce ze szczepionka jest naklejka. Wystarczy ja tylko przekleic do paszportu.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray][COLOR=DarkGreen][B]furciaczku[/B][/COLOR] - ja przy pierwszym szczepieniu w paszporcie (tym po którym pobierana była próbka krwi do testu) nie mam naklejki - tylko nazwę preparatu i serię, przy następnym szczepieniu - naklejka jest. pies wjechał bez żadnych obiekcji.

na moje oko - seria i nazwa preparatu identyfikuje go w wystarczający sposób - a i tak wet swoim podpisem zatwierdza, że wszystko jest w porządku[/COLOR] [COLOR=DarkSlateGray]- sekcja v: "okazano mi urzędowy wynik testu serologicznego...." (w zasadzie w kazdej sekcji masz rubryczkę "upoważniony lekarz weterynarii"). jakby nie było, nie każdy wet jest uprawniony do wystawiania paszportu...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Taaaak, wiosna na całego. Anglicy już od przeszło tygodnia przechadzają się w krótkich rękawkach, ja dopiero wczoraj się odważyłam :cool2:
Przez cały dzień dziewczyny biegają po dworze. Starsza musi drzemać kilka razy dziennie, ale młoda szaleje, siłą trzeba wciągać ją do domu na regenerującą drzemkę, chyba że czas na jedzonko...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, bo mój pies miał badanie serologiczne w 2006 roku (+chip +paszport). Od tego czasu jest regularnie szczepiony i odrobaczany. Przeciw robaczkom co pół roku, a wściekliźnie co rok. Wszystko jest w paszporcie.

Czy badanie na przeciwciała musi być powtarzane co roku, czy wystarczy to które było w 2006? Czy to badanie nie straciło "ważności"?

Link to comment
Share on other sites

Kamila - pytam bo to będzie moja najbliższa stacja metra ... jesli wszystko pójdzie ok - oczywiscie. .... ale to dopiero za 2 tyg niecałe.
Bylam w Londynie w ostatni czwartek - piątek - sobotę. Podpisaliśmy wstępną umowę. Jesli tylko landlord się nie rozmysli to będzie super :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Kamila że nie dałam znać .. :oops: ale lataliśmy jak głupki
mieliśmy do obejrzenia 12 mieszkań (a nawet chyba i więcej) w 2 dni.
Spodziewaj sie nas jak już się wprowadzimy :evil_lol:

jak tam twoje prawko kochana??

Link to comment
Share on other sites

czesc dziewczyny :)))

bo wielu bojach i poszukiwaniach (obawialismy sie ze juz to powoli graniczy z cudem) udalo nam sie znalezc mieszkanie gdzie landlord po prosbach zgodzil sie na naszego psiaka, tak wiec w piatek podpisuje umowe i jesli wszystko pojdzie dobrze moge ja przywiezc :)))) juz nie moge sie doczekac, z tesknoty zeby wytargac te klapniete uszy juz prawie zwariowalismy aleeeee :)) trzymajcie kciuki za nas do piatku prosze :))) i moj psiak wkoncu ze mna bedzieee :))
londyn - Goyka nadchodzi :))!!!


aaa i jeszcze jedno pytanko : na ile przed przywiezieniem jej tutaj doradzacie wykupic ubezpiecznie angielskie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']Przepraszam Kamila że nie dałam znać .. :oops: ale lataliśmy jak głupki
mieliśmy do obejrzenia 12 mieszkań (a nawet chyba i więcej) w 2 dni.
Spodziewaj sie nas jak już się wprowadzimy :evil_lol:

jak tam twoje prawko kochana??[/quote]

Moje prawko...hmm,lepiej nie bede mowic :roll:
No ja mysle ze jak sie juz przeprowadzicie to wpadniecie na spacerek do Agi ;)
A co z twoimi planami na zakup dozia we Francji?Cos sie ruszylo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho'][COLOR=darkslategray][COLOR=darkgreen][B]kamila[/B][/COLOR] - dla jednych szkoda, dla innych nie szkoda :diabloti: środek ciężkości zapsienia przesuwa się w kierunku północnym[/COLOR] :diabloti:[/quote]

Nic sie nie przesuwa :eviltong: Zdaje sie ze wciaz nas wiecej na pd Londka :cool3:

[B]Drapieznik -[/B] a ty w jakiej czesci Londka bedziesz z psiakiem? [B]:lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...