Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

coś takiego znalazłam

[URL]http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20071201030419AAQQQy3[/URL]

i takiego: [url]http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/6222689.stm[/url] troche mniej ale o koniecznosci kagańca u "[SIZE=2]pit bull terrier" jest


[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tu pewnie bedzie troche dokładniej... nie mam czasu czytać póki co

[url]http://www.defra.gov.uk/animalh/welfare/domestic/dogs.htm[/url]
[url]http://www.opsi.gov.uk/acts/acts1991/Ukpga_19910065_en_1.htm[/url]
[url]http://www.opsi.gov.uk/acts/acts1997/ukpga_19970053_en_1[/url]

miłego czytania :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Fur, tylko wspolczuc zdarzenia. Czasem jednak zdarzaja sie i tacy "madrzy", uwielbiajacy psie zadymy, a i zwolennikow walk mozna spotkac (juz mialam kilka propozyjci odkupienia wilka). Jak wszedzie, sa spokojniejsze i mniej spokojne okolice, w niektore nawet policja tylko w opancerzonych samochodach jezdzi, bo strach przejsc.
Co do reakcji policji, facet byl bialy, wygladal na Anglika? Jesli mowisz plynnie i swobodnie po angielsku, mozesz sprobowac,jesli nie - moga potraktowac jako zajscie miedzy imigrantami, moga sie za bardzo nie przejac :shake: (tak jest chyba na calym swiecie).
No i nie ma obowiazku prowadzenia psa na smyczy czy w kagancu, wlasciciel odpowiada za zwierze, ale w takim przypadku przydaliby sie angielscy swiadkowie.

Lemonsky, to juz ponad 3000 postow, faktycznie jubel sie nalezy :BIG::knajpa:[/quote]

cioteczko masz racje ja mialam tutaj bardzo przykre zdarzenie tzn gowniarze poszczuli mnie pit bullem jakies pol roku temu oczywiscie na tle rasowym bo poszly tez epitety pod adresem polakow ..trzymali psa ktory wisal na 2-ch lapach rzucal sie i nie chce myslec co by sie stalo gdyby nagle obroza sie opiela:angryy:.Ja sie nie boje psow tej rasy wtedy tez nie pokazalam leku nawet sie smialam byli zdezorientowani.wiedzieli ,ze jak puszcza to beda miec klopoty .poniewaz to bylo w pracy szef pojechal ze mna na policje mielismy ich adres wszystko i co???pani spisala moje zeznania adres tych ludzi wyslala patrol skonczylo sie na zwyklym upomnieniu i jesli zrobia tak jeszcze raz dopiero beda konsekwencje:angryy:nie wiem na co tu czekac??na to az komus zrobia krzywde?ten pies byl pol metra od mojej nogi caly czas go szczuli czy to malo???a pani policjantka w kolko pytala czy on mnie ugryzl ?nie ?to oni nic nie moga zrobic-pytamy jak to przeciez tacy ludzie nie powinni miec takiego psa rzadnego psa ..:roll:szczucie nie jest dla nich wykroczeniem ??

Link to comment
Share on other sites

Aaliyah, to w końcu w Anglii można mieć psa typu bull? To dlaczego nie można wwozić z zagranicy:razz:. Jakaś paranoja. Tak sobie myślę, że może trzeba było SdZ zawiadomić, że szczują psem. Przypatrzyli by się chłopakom i wtedy by wyszło na jaw, po co im takie pieski. Współczuję tego incydentu...
ale pocieszcie mnie, że taki stosunek do Polaka to nie jest norma:shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia2405']Aaliyah, to w końcu w Anglii można mieć psa typu bull? To dlaczego nie można wwozić z zagranicy:razz:. Jakaś paranoja. Tak sobie myślę, że może trzeba było SdZ zawiadomić, że szczują psem. Przypatrzyli by się chłopakom i wtedy by wyszło na jaw, po co im takie pieski. Współczuję tego incydentu...
ale pocieszcie mnie, że taki stosunek do Polaka to nie jest norma:shake:.[/quote]

wiesz co niby nie mozna miec ale oni tak wpisali w akta :roll:wiec nie wiem w kazdym razie fakt jest faktem ,ze pies byl w nieodpowiednich rekach bynajmniej moim zdaniem(osobiscie nic nie mam do bullowatych a nawet barzo je lubie -tylko niekotrzy ludzie powinni sie leczyc:angryy:).Powiadomili RSPCA z tego co wiem ale sprwa przycichla ..ehhhhhhhh w sumie z tym traktowaniem jest roznie wiadomo to wszystko zalezy od ludzi mialam widocznie pecha:angryy:.Ale przyznam sie wam ,ze w domu po tym wszystkim to sie poplakalam nerwy mi puscily emocje opadly .Ale bylo mi przykro ,ze uslyszalam tyle wyzwisk pod adresem Polakow :roll:.
Pewnie ,ze nie wszyscy anglicy tacy sa to zwykla patologia nic wiecej

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=purple]Wolne miejsce w samochodzie do Polski:[/COLOR][/B]
[B][/B]
[B][COLOR=#800080]Wyjazd z Londynu: wtorek poznym popoludniem. Jedziemy na Mazury (Bartoszyce 80km od Olsztyna). Mozemy delikatnie zboczyc z trasy ;) [/COLOR][/B]
[B][/B]
[B][COLOR=#800080]Wracamy w sobote wieczorem (okolo 20-21). [/COLOR][/B]
[B][/B]
[B][COLOR=#800080]Moze ktos chcialby zabrac sie chociaz w 1 strone? Kierowcy szczegolnie mile widziani :razz:[/COLOR][/B]
[B][/B]
PS. Jedziemy wygodnym samochodem kombi. Ja z TZtem i tchorzofreka. Mozemy zabrac jeszcze 2 osoby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72'][B][COLOR=purple]Wolne miejsce w samochodzie do Polski:[/COLOR][/B]

[B][/B]

[B][COLOR=#800080]Wracamy w sobote wieczorem (okolo 20-21). [/COLOR][/B]

[B][COLOR=#800080]Moze ktos chcialby zabrac sie chociaz w 1 strone? Kierowcy szczegolnie mile widziani :razz:[/COLOR][/B]

PS. Jedziemy wygodnym samochodem kombi. Ja z TZtem i tchorzofreka. Mozemy zabrac jeszcze 2 osoby.[/quote]

A ja właśnie na piatek kupiłam sobie bilet lotniczy:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']

PS. Jedziemy wygodnym samochodem kombi. Ja z TZtem i tchorzofreka. Mozemy zabrac jeszcze 2 osoby.[/quote]


cioteczko a fredziol nie bedzie puszczal baczkow :eviltong:nie no zartuje ale macie fajnie kurcze zaluje ,ze nie moge teraz jechac do Polski:-(.Moze ktos sie skusi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

moja Łajka - labrador też ma problemy ze stawami - początki dysplazji
(dziwna sytuacja miała objawy łokciowej a na rtg nic nie wyszło, nie miała objawów biodrowej - na rtg były widoczne zaczątki) z początku "piła" Arthoflex, ale że drogo na tym wychodziłam
teraz podjada tabletki dla ludzi [URL]http://www.unipharm.pl/cons_chemicals_A_Complex.html[/URL] ... of course za konsultacją weta - skład niemal taki sam ... a ile taniej... do UK zabiorę zapasy :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja zamówiłam i kupiłam cortaflex w Polsce, opakowanie 60 tabl 160 zł. I właśnie znalazlam też ten sam cortaflex w UK za 20 funtów :cool3:. Jestem świeżo po rozmowie z wetem, który jak najbardziej polecił właśnie cortaflex dla mojego paskuda (jest po operacji kręgosłupa - dyskopatia), o tym Arthi-Aid nic nie wiedział :razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']A ja zamówiłam i kupiłam cortaflex w Polsce, opakowanie 60 tabl 160 zł. I właśnie znalazlam też ten sam cortaflex w UK za 20 funtów :cool3:. Jestem świeżo po rozmowie z wetem, który jak najbardziej polecił właśnie cortaflex dla mojego paskuda (jest po operacji kręgosłupa - dyskopatia), o tym Arthi-Aid nic nie wiedział :razz:.[/quote]


Ojjjjjjjjjj cena zawrotna ale jak tylko specyfik ma pomoc to warto.A ja jestem na srode umowiona z Frankiem u weta na ostatnie szczepienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lemonsky']A ja zamówiłam i kupiłam cortaflex w Polsce, opakowanie 60 tabl 160 zł. I właśnie znalazlam też ten sam cortaflex w UK za 20 funtów :cool3:. Jestem świeżo po rozmowie z wetem, który jak najbardziej polecił właśnie cortaflex dla mojego paskuda (jest po operacji kręgosłupa - dyskopatia), o tym Arthi-Aid nic nie wiedział :razz:.[/quote]

A jak z chodzeniem, nie ma problemów?

Link to comment
Share on other sites

... z chodzeniem to problemów nie ma, są za to z bieganiem, bo trzeba paskudnika hamować :evil_lol:, ale nie ma się co czarować - tylne lapy duużo słabsze niż przed tą akcją, ale dajemy radę :) i czekamy na końcowy przegląd w przyszłym tygodniu i ocenę weta, który Torrka operował i prowadził leczenie. Pozdrawiamy serdecznie!!! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho'][COLOR=darkslategray]z tego co piszesz wygląda, że będzie nieźle [/COLOR];-)[/quote]


Popieram to dobry znak ,ze psiak jest skory do zabaw wszystko jest na dobrej drodze :multi:trzymam kciuki za przegladzik i za dobra diagnoze.A my wlasnie wrocilismy od weta przy okzaji szczepienia franio zostal zachipowany (ale mi go szkoda sie zrobilo tak strasznie plakal i az sie posusial )teraz spi na poduszecce i posikuje na co jakis czas -mam nadzieje ,ze to minie :roll:.W sumie nie przypuszczalam ,ze tak to przezyje mam teraz wyzuty sumienia ale kazdy z moich psow mial chipa przeciez to dla jego dobra:roll:.Rozmawialismy z wetem bedziemy franiowi wyrabiac paszport ale to jeszcze trzeba troszke poczekac.

Link to comment
Share on other sites

Lemonsky, cieszę się, że Torro wraca do zdrowia:multi:.

Aali, przecież chipowanie nie boli, czym się psiak tak zestresował:-(?

Mój drugi pies dla którego nasz dom przeobraził się z DT na DS (właściwie sunia-Rudzia)- miał pobieraną dzisiaj krew;).

Ja dołączam do WAS na wyspy jeszcze w tym tygodniu, Kropek może przyjechać w kwietniu, a Rudzia musi trochę poczekać. Na szczęście psiaki hotelują u moich rodziców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia2405']Lemonsky, cieszę się, że Torro wraca do zdrowia:multi:.

Aali, przecież chipowanie nie boli, czym się psiak tak zestresował:-(?

Mój drugi pies dla którego nasz dom przeobraził się z DT na DS (właściwie sunia-Rudzia)- miał pobieraną dzisiaj krew;).

Ja dołączam do WAS na wyspy jeszcze w tym tygodniu, Kropek może przyjechać w kwietniu, a Rudzia musi trochę poczekać. Na szczęście psiaki hotelują u moich rodziców.[/quote]


super gratulacje i trzymam kciuki za spokojna podroz.
Niby hipowanie nie boli bo moje poprzednie psy byly wszystkie chipowane ale franio ma dopiero 2,5 miesiaca wzy niecale 3 kg wiec mozesz sobie wyobrazic jak wet wbil mu ta gruba igle ..nie mozemy go ruszyc jak tylko sie przewraca na bok czy delikatnie poruszy skomli :-(nie wiem co sie stalo..najgorsze ,ze stracil do nas zaufanie boji sie nas :shake:.Gdybym wiedziala ,ze tak to przezyje poczekalibysmy troszke jak urosnie :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...