Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

kolo hyde parku w2, normalnie juz nie moge sie doczekac (tup tup) to straszne ze te psiaki tak musza sie wytesknic... a landlordow sklonnych zgodzic sie na psa jak na lekarstwo...

moze uda mi sie z ktoras z Was dziewczyny umowic na jakis spacerek po przyjezdzie? :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spacerek jak najbardziej :multi:My z Aga w prawie kazdy weekend sie spotykamy,[B]Osho[/B] kiedy do nas dolaczysz?Teraz transport masz juz chyba obcykany :cool3:

Czy ktos z was jest na [B]facebook[/B]?

Czy ktos sie wybiera? :lol:
[url=http://www.greenwich.gov.uk/Greenwich/News/LatestNews/SponsoredDogWalkInGreenwichPark.htm]Greenwich Council - Latest news - Sponsored dog walk in Greenwich Park[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']Moje prawko...hmm,lepiej nie bede mowic :roll:
No ja mysle ze jak sie juz przeprowadzicie to wpadniecie na spacerek do Agi ;)
A co z twoimi planami na zakup dozia we Francji?Cos sie ruszylo?[/quote]


Z wielka chęcią was obie odwiedzę :fadein:
jak o prawku nie chcesz mówić to znaczy że w miejscu stoisz albo nie daj boże jakąś kraksę spowodowałaś :cool3: hihi no ale w to wątpię

Jeśli chodzi o moją dozinke (z Polski) to trzymajcie kciuki :thumbs: jeszcze jest w brzuszku ... przyjdzie mi poczekać tak z miesiąc jeszcze i dopiero się okaże czy będzie dziewczynka dla mnie czy nie. Z francuską hodowlą dałam sobie spokój ... długa historia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila']Czy ktos sie wybiera? :lol:
[URL="http://www.greenwich.gov.uk/Greenwich/News/LatestNews/SponsoredDogWalkInGreenwichPark.htm"]Greenwich Council - Latest news - Sponsored dog walk in Greenwich Park[/URL][/quote]
Napisz dokladnie o co chodzi jesli mozesz. Ja chetnie bym sie wybrala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']Z wielka chęcią was obie odwiedzę :fadein:
jak o prawku nie chcesz mówić to znaczy że w miejscu stoisz albo nie daj boże jakąś kraksę spowodowałaś :cool3: hihi no ale w to wątpię

Jeśli chodzi o moją dozinke (z Polski) to trzymajcie kciuki :thumbs: jeszcze jest w brzuszku ... przyjdzie mi poczekać tak z miesiąc jeszcze i dopiero się okaże czy będzie dziewczynka dla mnie czy nie. Z francuską hodowlą dałam sobie spokój ... długa historia.[/quote]

No wypadku nie spowodowalam,...jeszcze :diabloti:
A zdradzisz z jakiej hodowli ma byc dozia dziewczynka?Please :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaCz.']Napisz dokladnie o co chodzi jesli mozesz. Ja chetnie bym sie wybrala.[/quote]

Ten link jest w sumie lepszy
[url=http://www.battersea.org.uk/get_involved/challenges_events_and_shows/challenges_events_shows_calendar/greenwich_park.html]Greenwich Park Sponsored Dog Walk - Battersea Dogs & Cats Home[/url]

Jest to spacer organizowany przez BATTERSEA DOGS HOME i jesli ktos chce sie dolaczyc to na stronie do ktorej podalam teraz linka jest formularz ktory trzeba wypelnic i odeslac,do tego oplata £5-w tym jest koszulka i pewnie jakies smakolyki dla psiaka.
Ja na 99% bede :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaCz.']Kamila dzieki. Bardzo bym chciala isc na ten spacer, ale ja jak zawsze sobie cos zaplanuje to wychodzi z tego wielka lipa.[/quote]

Haha,to cos zle sobie planujesz :eviltong:

A tak wogole to my z Aga znow planujemy spacerek w Norwood Country Park w ta sobote okolo 10am jesli ktos by mial ochote dolaczyc :multi:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Powiedzcie prosze ile dokładnie musi upłynąc dni od zaszczepienia na wściekliznę do pobrania krwi do badań? Na jednych stronach pisze, że 3 tygodnie a na innych, że 30 dni, a jeszcze na innych 31 dni :roll:
Jak to było wprzypadku waszych piesków?

Link to comment
Share on other sites

Po 21 dniach od szczepienia mozna pobrac krew. Tutaj jest wszystko dokladnie opisane.
[URL="http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/support-info/vacci.htm"]Defra, UK - Animal health and welfare - Pet Travel Scheme - What you need to do - Vaccination[/URL]

Link to comment
Share on other sites

czy tylko ja uważam ze na stronie defry jest jeden wielki bałagan i trudno zrozumieć czasem o co im biega .. bo nie piszą w klarowny sposób.

Tak sobie pomyślałam że dawno nie byłam na ich stronie i warto by sobie zrobić powtórkę z wiedzy ... i już mi się wszystko totalnie zamieszało ...
:nerwy::???::eek:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]ja napiszę to co już kiedyś napisałem - jesli szczepisz swojego psa po raz kolejny, to przeciwciała i tak są już obecne we krwi - jakie znaczenie ma fakt czy zaszczepisz go po 2, 3 tygodniach czy po miesiącu jesli wynik testu jest pozytywny? na moje oko to ten odstęp to raczej jest dla przypadku, kiedy pies szczepiony jest po raz pierwszy (bo np. przepisy nie wymagają corocznego szczepienia przeciw wściekliźnie) i potrzeba czasu na wytworzenie sie przeciwciał... tyle wersja zdroworozsądkowa :diabloti: ...pytanie czy defra wymaga tych 21 dni czy zaleca (z przyczyn jak powyżej)?


[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

psa niby nie trzeba co roku, ale to zalecenia producenta, jednak zeby w P\l nie miec klopotow to lepiej szczepic co roku. ja zakladalam 2paszporty jeden w Uk i jeden i Pl ( oczywiscie dla 2 psow) i tak i tak kazali mi czekac 21dni - ale to byly pierwsze szczepienia. Wazne tez zeby najpierw byl chip - a pozniej szczepionka.
A wy dziewczyny poruszac sié po roznych watkach moze ktos zna milosnika owczarkow , zeby ktos mogl pomoc temu psu , w schronie umrze
pies w schronie ktory potrzbuje na cito pomocy!!!
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/owczarek-niem-w-tragicznym-stanie-bez-pomocy-umrze-134642/"][COLOR=#000000]Owczarek niem. W tragicznym stanie bez pomocy umrze[/COLOR][/URL]
[IMG]http://images45.fotosik.pl/94/6201486f206e895emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/90/ca4c1298dcac3936med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray][COLOR=DarkGreen][B]gośka[/B][/COLOR] - no właśnie - w uk szczepienia nie są obowiązkowe, więc rozpoczynając procedurę szczepisz (zwykle) pierwszy raz i dlatego radzą odczekać jakis czas, żeby szczepionka "zadziałała" (wytworzone przeciwciała)... w przypadku psa przywożonego z polski, o ile to nie szczenior, był już szczepiony i przeciwciała są...

a czipowanie musi być przed szczepieniem, bo chodzi o to, żeby próbka krwi została pobrana od rozpoznawalnego psa (numerek mikroczipa jednoznacznie określa delikwenta)... niespełnienie tego warunku (o ile wet byłby na tyle gapowaty i przepuścił) na 100% skończy się zastopowaniem na granicy uk...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Czipa juz mamy, szczepiona była dzień po zaczipowaniu a teraz czekamy na pobranie krwi i wszystko rozchodzi się o to, że wet powiedział, że 30 dni musi upynąć od zaszczepienia do pobrania krwi a mi pasuje pobrać tą krew po 27 dniach bo wtedy będzie mąż i z nią pojedzie. Ja niestety niezmotoryzowana jestem :(
Niestety każdy podaje inny czas odstępu między szczepieniem i pobraniem krwi. Nie wiem czy nie cofną mi psa z granicy bo sobie daty przejrzą i bedzie brakowało 3 dni :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mabi']Czipa juz mamy, szczepiona była dzień po zaczipowaniu a teraz czekamy na pobranie krwi i wszystko rozchodzi się o to, że wet powiedział, że 30 dni musi upynąć od zaszczepienia do pobrania krwi a mi pasuje pobrać tą krew po 27 dniach bo wtedy będzie mąż i z nią pojedzie. Ja niestety niezmotoryzowana jestem :(
Niestety każdy podaje inny czas odstępu między szczepieniem i pobraniem krwi. Nie wiem czy nie cofną mi psa z granicy bo sobie daty przejrzą i bedzie brakowało 3 dni :shake:[/quote]
Jeżeli w defrze napisane jest [U]21dni[/U], to co się przejmujesz(defra jest najważniejsza jeżeli chodzi o przejazd przez granicę UK, a nie wet z Polski-to nie on będzie stał na granicy:eviltong:)? 30dni to tylko wymysł weta, większość wetów mówi 'po miesiącu proszę pobrać krew'. Tutaj w Anglii też nam wetka powiedziała 'po miesiącu' bo było to pierwsze szczepienie i pewnie po to żeby przeciwciała miały czas ;) My i tak byliśmy 28 dnia, bo w inny dzień nie mogliśmy.
To samo miałam w Polsce przed wyjazdem. Mojej starszej suczce pobierano krew 27 dni od zaszczepienia, liczba przeciwciał była wysoka, a na granicy nie było żadnego problemu!
Nie wiem czy można pobrać krew przed 21dniem czy też nie, trzeba zadzwonić do defry, ale jeżeli to po 21dniu to bez sensu się stresować co będzie na granicy, bo będzie dobrze :)

Byliśmy dziś w Cambridge, zajechaliśmy do polskiego sklepu bo mają tam super zaopatrzenie - wreszcie twarożek :loveu::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, mam pytanko odnośnie tego rejestru europejskiego, a mianowicie czy jest to dożywotnie czy trzeba to odnawiać, opłacając co roku?
A także jak to jest z podatkiem tu w UK za psa, czy jest coś takiego?Bo moja mama była opłacić wczoraj podatek i skasowali ją 30zl i powiedzieli że jak pies wyjedzie to trzeba zgłosić, a wyjazd mamy w maju :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...