Jump to content
Dogomania

agresor?!


agniesia774

Recommended Posts

Mój pies - 2 letni cocker spaniel do tej pory nie wykazywał zadnej agresji. ale dzis sie to zmieniło. ukradł ze stołu 2 kawałki pizzy a kiedy go skarciłam skoczył do mnie z zębami. odeszłam żeby się uspokoił i nakazłam mu siedzieć na jego legowisku. ale po chwili gdy z niego zszedl i chciałam go tam z powrotem odprowadzić sytuacja się powtorzyła. znow zaczął na mnie warczec i skakać z zębami i patrzeć w "ten" wsciekły sposób. nie chcę mu zlegac i pozwalac na takie rzeczy ale równocześnie nie chcę się go bać. co zrobić żeby nie reagował na karcenie w taki sposób??

Link to comment
Share on other sites

Nie karcić, tylko nauczyć pożądanych zachowań. Do czasu spotkania z trenerem/psychologiem/behawiorystą proponuje nie naciskać na psa dla własnego bezpieczeństwa. Nikt agresji przez internet nie będzie leczył, spotkaj się z dobrym szkoleniowcem behawiorystą i porozmawiaj co dlaczego i jak to zmienić.

Link to comment
Share on other sites

On nigdy do tej pory się tak nie zachowywał. jest strasznym pieszczochem i byłam strasznie zaskoczona jego zachowaniem. w dodatku kraść jedzenia tez mu się nie zdarza więc musiałam chyba jakoś zareagować... a karcenie typu odprowadzenie go na jego własne legowisko nie wydaje mi się złe... może ktoś zna jakiegoś dobrego psiego trenera w Elblagu?

Link to comment
Share on other sites

Agniesia spotykam sie u angielskich cocer spanieli z takim zachowaniem, pisza też o tym źródła ze u tych psów czesto się to zdaża. Jezeli pies ma takie zachowanie, to musisz unikac karanie recznego. Lepiej kupic dyski fishera i dźwiekiem przerwac niepożądane zjawisko. Pozatym nie mozesz przedłużac karania, bo pies niepotrafi rozróznic dlaczego kara jest taka długa. Moze lepiej byłoby zastapić ja ignorowaniem.
Twój pies jest już wieku 2 lat a to oznacza ze stał sie psychicznie dojrzałym psem, które coraz czesciej próbował pokazac swoje własne zdanie. Mysle ze powinnas zastanowic się nie tylko nad szkoleniem, ale moze nad jakims sportem, aby rozładowic fizycznie tego psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...